Şimdi Ara

Apple iPad Air 2 [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.046
Cevap
50
Favori
72.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende şimdi ai 2 64 aldım. İnş memnun kalırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim siparişte gönderim hazırlığı olmuş bugün kargoya verilirse Pazartesi elimizde demektir.

• Benimki hala aynı işleniyor

• Satışa çıktığı ilk gün sipariş vermiştim, benim ipadde gönderim hazırlığında şuan. Umarım bugün verirler kargoya.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

quote:

Orijinalden alıntı: brykkn

Benim siparişte gönderim hazırlığı olmuş bugün kargoya verilirse Pazartesi elimizde demektir.

:) çok beklettiler bizleri en azından pazartesi gelsin oturup şükredeceğim.

Pazartesi gelir umarım. Başka bir yerden de almak istemedim bir sorun çıkarsa iade edebilme şansımız var. Teknosa ve Vatan'da öyle şansımız yok.

• Yukarıdaki mesajımda bir düzeltme yapayım: Evet Zorlu ve Akasya AppleStore'larda stoklar var (ve anladığım kadarıyla şimdilik her 3 versiyondan da var...) ama Cellular/4G (SIM Kartlı) Air2'lerden yokmuş. iPad Mini 3'te her iki tip (wi-fi & cellular) da var imiş.

Biraz inceleme ben de yaptım. Gold versiyonlar gerçekten çok asil duruyor ama bence (iPhone 6 serisinde de aynı hise kapılmıştım...) ekran kenarlıklarının beyaz olması bu asaleti gölgeliyor. Bu çerçevelerin beyaz yerine arka kapaktaki altın renginin biraz daha farklı bir tonunda yapılması cihazın asaletini pekiştirirdi. Kaldı ki, hele ki bu incelikte olan bir iPad'i artık mutlaka alt kapak/üst kapak kılıfla kullanmak da bir anlamda mecburiyet; o gold versiyonun tüm albenisi kaybolacak.

Apple bu sefer gerçekten de ileriye yönelik, en azından 3-4 yıl rahat kullanılabilecek bir iPad yapmayı başarmışa benzer. 2GB RAM kullanılması bunun en önemli göstergesi. Sadece o ses kapatma/döndürme kilidi tuşunu iptal etmeleri gereksiz olmuş; bunun da maliyet nedeniyle değil şu an bilemediğimiz teknik bir nedenle yapıldığını zannederim.

Şimdi merakla beklediğim, 2015 sonlarına çıkacak iPad Air3'de ne gibi yenilikler gelecek bu Air2 üzerine?

Bazıları 4K ekrandan bahsetmeye başladılar bile ama öyle bir ekran kullanılırsa, bataryadan daha da fazla akım çekilecek. Bu incelme uğruna, ama A8X işlemcisinin katkısıyla Air2'nin bataryası Air'den daha düşük kapasiteli ama kullanım süreleri aynı gibi gösterilmekte; umarım burada da bir hile-hurda, tersine abartma yoktur... Ama gelecekteki bu Air3'de, cihaz yeniden kalınlaştırılmayacağına göre, 4K ekranın fazladan harcayacağı akımı başka nereden tasarruf edeceklerdir ki?

Neyse ben de yakın gelecekte ya 64GB ya da 128GB ve herhalde Gold bir iPad Air2 edineceğim. Şu anda 128GB iPad Air Cellular kullanıyorum. Bağımsız wi-fi (internet bağlanma) olayı aslında beni hep kışkırtıyor. Ama gelecekte bir Air2 aldığımda sadece wi-fi ile yetinip yetinmeme konusunda halen karasızım...

Ama bu arada gördüm ki iPhone'u hotspot olarak kullanıp gerek laptop/macbook gerekse iPad ve iPod ile internet bağlantısı yapmak çocuk oyuncağı. Üstelik ben hotspot olarak kullandığım iPhone'u telefon konuşması ve mesajlaşma için çok az kullanırım; 2. hattım olduğu için. Sadece Turkcell paketimdeki 4GB kotanın her ikisine birden yetişip yetişmeyeceğini bir türlü kestiremiyorum. Çünkü, hotspot olarak şu an az kullandığımda bile bazı aylar kotam artıyor bazı aylar kıtı kıtına yetebiliyor. Demek ki orada da tasarruf tedbirlerini almak ve sürekli korumak lazım. (VINN modem tarzı çözümlerim de aslında var ama bu VINN'ların batarya kullanım süresi gerçekten kısa; 3-4 saatte bitiyor...)
  • Konya vatan ve teknosa ya daha gelmemiş.

• GOLD ile Space arasında gittim geldim. Ben arkası kotu durur erkek adama yakışmaz moduna girerek space rengini siipariş verdim.

Hala işleniyor

• Gold renk alanlar nasıl kılıf aldılar ?
    Edit:Air2 64gb gold aldım. Listeye ekleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer_Faruk. -- 1 Kasım 2014; 19:11:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Gold renk alanlar nasıl kılıf aldılar ?

Zeytunî Yeşil (Kahverengi) Smart Case aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

quote:

230 çok pahalı hocam benim için

• quote:

quote:

quote:

Evet ucuz değil maalesef, ben de 9 taksitle aldım.

• quote:

quote:

quote:

Ben geçen sene case den almıştım ama kesinlikle parasının hakkını veren bir kılıf değil. 1-2 hafta içerisinde kenarlardan iplikler sökülmeye başladı ve kapaktaki manyetik olmayan bölüm bombe yapmaya başlamıştı ki sattım. Bence bu cihaz için en iyisi orjinal cover hem deri değil temizlenmesi daha uygun hemde 95 ₺.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

quote:

quote:

Ben geçen sene case den almıştım ama kesinlikle parasının hakkını veren bir kılıf değil. 1-2 hafta içerisinde kenarlardan iplikler sökülmeye başladı ve kapaktaki manyetik olmayan bölüm bombe yapmaya başlamıştı ki sattım. Bence bu cihaz için en iyisi orjinal cover hem deri değil temizlenmesi daha uygun hemde 95 ₺.

Bu seferde arkası açık kalıyor ama

• Yakın zamanda bende alacağım gold rengi wifi. Sıkıntım 64GB ve 16GB arasında gidip gelmem. Benim ilk ipadim olacak ve hangisi yeter bilemiyorum şunu söyliyim oyun ve dizi izliceyeğim aynı zamanda telefonumdan çektiğim fotoğrafları ipade atarım diye düşünüyorum. Malum annemler teknolojiden fazla anlamazlar ve genellikle bir fotoğraf çekileceği zaman ben telefondan çekerim. Böyle düşündüğüm zaman evet 64GB benim için gayet yeterli fakat iş para kısmına gelince sıkıntı. Öğrenciyim ve yaz tatilinde 5 ay çalıştım elime bir miktar para geçti bu paranın nerdeyse hepsinide tablete vermek istemiyorum. Fiyatlarında düşmeyeceğinide düşünürsek bu gidişle alamayacağım herhalde.

• sezersunar kullanıcısına yanıt
    Hocam iPhone 6 serileriyle arasında aşırı fark var mı oyun internet vs.

• Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    İPhone 6 larla aşırı hız farkı var mı oyun internet vs.??

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihTeriminDili -- 2 Kasım 2014; 10:14:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihTeriminDili

İPhone 6 larla aşırı hız farkı var mı oyun internet vs.??

Edit: imla

İphone 6 ya sahip değilim. Fakat ipad air 2 iphone 6 dan daha hızlı bır cihaz.

• perşembe akşamı akasya apple store'dan aldım.
    64 gb silver wi-fi modeli.

istanbul içinde ön sipariş verip kargo beklemek biraz anlamsız oluyor. tabi iş vs. özel durumları dolayısıyla mağazaya gidemeyenlerin başka çaresi yok.
  • Akıcılık ve hız konusunda airden farkı varmı KULLANİCİ DENEYİMİNDE? bench mark demiyorum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.