Şimdi Ara

Apple iPad Air 2 [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.046
Cevap
50
Favori
72.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Youtubeda video izlerken üstte altta boşluk oluyor mu?

Tüm iPad ekranları 4:3 formundadır, günümüzde nedeyse videoların tamamına yakınıda 16:9 formundadır, bu uyumsuzluktan dolayı tüm Apple tabletlerde video ekranı kaplamaz.

Almayı düşünüyordum , bunu duydum inanamadım. Böyle saçmalık olamaz. Tahmin ediyorum tablette en çok yapılan şeylerden biri youtubeda video izlemek. Ki ben de alırsam ağırlıklı olarrak youtube takılacaktım. Çok mu zor yani ekranı 16:9 yapmak. Gerçekten saçmalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 9 Aralık 2015; 0:34:03 >
  • Bende bilmeden aldım şimdi program arıyorum. YouTube da çok sıkıntı olmuyor hatta bir yana iyi de oluyor çünki tam ekran açılınca yakından izlendiğinde göz yoruyor her yeri göremiyorsun ama uzaktan bir kaç kişiyle izlerken sıkıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliriza81 kullanıcısına yanıt
    İzlersin o flash player olmadan izleyemezsin dedikleri eskide kaldı artık sitelerin büyük çoğunluğu HTML5 destekliyor yanı iPad'de öyle sorun çıkmaz öyle film dizi sitelerinin %95'inde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 9 Aralık 2015; 4:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

İzlersin o flash player olmadan izleyemezsin dedikleri eskide kaldı artık sitelerin büyük çoğunluğu HTML5 destekliyor yanı iPad'de öyle sorun çıkmaz öyle film dizi sitelerinin %95'inde.

Ustad ben netten indirdigim avi mpeg formatinda bikac filmi vu cihaza atip izleyip silmek istesem cok mu zor.yani android kullananlar bunu cok elestiriyorlar. Bunun en pratik yolu nedir.

Gercekten netteki online film belgesel sitelerinin % 95 inde calisiyor sorun yok mu ipadde

• quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

quote:

Ustad ben netten indirdigim avi mpeg formatinda bikac filmi vu cihaza atip izleyip silmek istesem cok mu zor.yani android kullananlar bunu cok elestiriyorlar. Bunun en pratik yolu nedir.

Gercekten netteki online film belgesel sitelerinin % 95 inde calisiyor sorun yok mu ipadde

Hayır zor falan değil Appstore'da tonlarca video izleme uygulaması var onlardan birini yükleyip ona atacan bilgisayardan izleyince de silecen bu kadar basit.

Yok yani ben kendimden biliyorum yıllar oldu iPad'de internetten video izlemek istediğimde hiç flash desteği gerekiyor hatası almıyorum çok istisna durumlar haricinde.

• quote:

quote:

quote:

Hayır zor falan değil Appstore'da tonlarca video izleme uygulaması var onlardan birini yükleyip ona atacan bilgisayardan izleyince de silecen bu kadar basit.

Yok yani ben kendimden biliyorum yıllar oldu iPad'de internetten video izlemek istediğimde hiç flash desteği gerekiyor hatası almıyorum çok istisna durumlar haricinde.

peki hocam ipad ile çalışan sağlam belgesel siteleri var mı. avi mepg-4 gibi videoları rahat izleyebilirim demi

• Arkadaşlar ipad air 2 mi ipad pro mu ilk kez ipad alacam bide ipad air 3 ne zaman cikacak?

• Ses sonuna kadar acarsam cihaz zangir zangir titriyor. Sesi az acarsam zayif kaliyor. Son seste ses kalitesi bariz bozuluyor. Ipad air 2 şok etti beni. Titresim dayanikir gibi degil

• Hocam şu an n11 indirimiyle (bugün son) 1358 TL'ye geliyor haberiniz olsun.
  • quote:

Ses sonuna kadar acarsam cihaz zangir zangir titriyor. Sesi az acarsam zayif kaliyor. Son seste ses kalitesi bariz bozuluyor. Ipad air 2 şok etti beni. Titresim dayanikir gibi degil

Evet cihazın belkide tek zayıf yönü bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios 9.2 yorumları alalım beyler. 8.4 den geçmeye değermi. Yoksa hiç bulaşmayıp aleti yavaşlatmanın bir anlamı yok mu diyorsunuz?

• An itibariyle Space Gray ile katıldım aranıza 1354 TL'ye mal oldu.
    Sıra geldi kılıfa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

An itibariyle Space Gray ile katıldım aranıza 1354 TL'ye mal oldu.
    Sıra geldi kılıfa

Mediamarkt dan 1.349TL ile altin rengi ile aranizdayim

• quote:

Orijinalden alıntı: josekutinyo

quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

An itibariyle Space Gray ile katıldım aranıza 1354 TL'ye mal oldu.
    Sıra geldi kılıfa

Mediamarkt dan 1.349TL ile altin rengi ile aranizdayim

Alıntıları Göster
    16gb WiFi modeli sanırım güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theory of a dead man -- 12 Aralık 2015; 10:00:55 >

• iPad'i şarj ederken kapatıp şarj edeyim hızlı olur diye düşündüm. Şarj kablosunu takınca açıldı. Sonra yine kapattım ama şarj olduğuna dair bir işaret görünmeyince açtım tekrar. Sizler şarjı nasıl yapıyorsunuz? Kapalı da şarj oluyor mu ve şarj süresi düşüyor mu oluyorsa?

Birde %100 olunca bir ikaz vermedi çektim fişten. Az daha bekleyip tam doldu uyarısı mı almam gerekiyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theory of a dead man -- 12 Aralık 2015; 10:03:53 >
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Evet 16 GB Wifi aldım hafıza konusunda da sıkıntı çekeceğimi biliyorum ama 64 ile arasında 500 TL fark vardı

• demekki sesin tableti titretmesi ve kalitesi bir tek benim canımı sıkmış böyle yağ gibi akan tableti iade etmek hiç kolay olmadı ama multimedya kullanım için aldığım tabletin hoparlöründen bu kadar kalitesiz ses çıkmamalıydı ve tableti bu kadar titretmemeliydi.
  • Cevabını kendiniz vermişsiniz zaten :) Yağ gibi akıyor. Performansta yaklaşan çok nadir rakipleri var. Dediğim gibi oyun oynamıyormuşsunuz ama o titreşimler oyunda farklı bir tat veriyor. Belki de amaç odur ama müzik odaklı rahatsız olmayan yoktur elbette. Lakin herşeyi dört dörtlük bir model de ben göremiyorum piyasada. Androidin malesef kaynakları sömürmesi, daha kötü pil ömrü bir müddet sonra şişip kalması gibi sorunları sebebiyle ilk ios deneyimimde performanstan fazlaca memnunum.

Burada size bir tavsiyem olacak. Ben air 2 almadan evvel arkadaştan ipad 4 ödünç aldım denemek için. açıkçası gayet yeterliydi hiç sıkıntısını görmedim 2 yıllık cihazın. O yüzden air ilk versiyonuna bir bakın derim fiyatları da bir tık indi bu sıra. Ses konusunda idare eder derseniz o da alternatif olabilir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Cevabını kendiniz vermişsiniz zaten :) Yağ gibi akıyor. Performansta yaklaşan çok nadir rakipleri var. Dediğim gibi oyun oynamıyormuşsunuz ama o titreşimler oyunda farklı bir tat veriyor. Belki de amaç odur ama müzik odaklı rahatsız olmayan yoktur elbette. Lakin herşeyi dört dörtlük bir model de ben göremiyorum piyasada. Androidin malesef kaynakları sömürmesi, daha kötü pil ömrü bir müddet sonra şişip kalması gibi sorunları sebebiyle ilk ios deneyimimde performanstan fazlaca memnunum.

Burada size bir tavsiyem olacak. Ben air 2 almadan evvel arkadaştan ipad 4 ödünç aldım denemek için. açıkçası gayet yeterliydi hiç sıkıntısını görmedim 2 yıllık cihazın. O yüzden air ilk versiyonuna bir bakın derim fiyatları da bir tık indi bu sıra. Ses konusunda idare eder derseniz o da alternatif olabilir bence.

Hocam o da benim aklıma geliyor. Fakat 1 gb olması ve yeni Ios desteğinin gelmeyecek olması beni korkutuyo. Ios mantığını da tam bilmiyorum mesela 2 sene sonra "biz bu tablete youtube kurmayız, chrome güncelleme vermeyiz" gibi bir durum olabilir mi ipadde bilmiyorum. Aslında benim gibi web ve video amaçlı kullanacak biri için sanki yeterli ipad air.

Ipad 4 ü hiç incelemedim.

• Denemek imkanınız varsa deneyin ipad air modelini. Ben destek konusunda sıkıntı olacağını sanmam. ios 9 u ipad 4 e bile verdiler. Uygulama konusunda ise içiniz rahat olsun. Şu an facebook ve youtube ios 7 ve sonrasını destekliyor. Tek sıkıntı yaşatabilecek olan 1gb ram olur eğer apple yapacağı hamleleri 2gb ram e göre yaparsa malum 2gb altında modeli kalmadı artık.

Ama samsung tab s2 yi de deneyin en yakın o bu cihaza. Ama ne alırsanız alın sakın ama sakın denemeden almayın zira iade süreçleri gayet canını sıkıyor insanların. Umarım içinize siner alacağınız cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theory of a dead man -- 13 Aralık 2015; 13:23:24 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.