Şimdi Ara

Apple'ın ekran tedarikçisi BOE, hile yaparken yakalandı: iPhone 14 siparişlerini kaybedebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın ekran tedarikçisi BOE, hile yaparken yakalandı: iPhone 14 siparişlerini kaybedebilir

Apple'ın tedarik zincirinde Samsung ve LG'nin ardından üçüncü sırada yer alan Çinli ekran üreticisi BOE, iPhone 14 siparişlerini kaybedebilir. 2022 yılı için 40 milyon OLED ekran üretmeyi hedefleyen şirketin panel özelliklerinde hile yaptığı ortaya çıktı.

Üretim Samsung veya LG'ye kaydırılabilir

TheElec tarafından bildirilenlere göre, Apple’ın standartları için gereken verim oranına ulaşmakta ve devam eden küresel çip kıtlığı sebebiyle yeterli ekran yongası tedarikinde zorlanan BOE, yaşanan verimsizlik sebebiyle iPhone ekranlarındaki özellikleri sessizce düşürüyor. Konuya yakın kişiler, şirketin bu yılın başlarında iPhone 13 için yaptığı OLED panellerdeki ince film transistörlerin devre genişliğini değiştirirken yakalandığını ve şirketin bu değişiklik hakkında Apple’dan herhangi bir onay almadığını söyledi.

Ayrıca Bkz.Apple’ın arttırılmış gerçekliği gözlüğü çok yakında geliyor

Yaşanan olayın ardından ise Apple ile görüşmek için şirketin genel merkezine yetkili gönderen BOE'nin, iPhone 14'te gereken OLED panel üretimi için herhangi bir yanıt alamadığı bildiriliyor. Bununla birlikte Apple, BOE'ye verilmesi planlanan 30 milyon OLED panel siparişi için Samsung Display veya LG'nin kapısını çalabilir.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/05/23/apple-plans-to-shift-manufacturing-outside-china-report/

• Boe den beklenir, zamanında ne kadar renk sorunu içeren android(ve iphoneda bile) telefon varyasyonu varsa bu çinliden çıkmıştı, Bir telefonun samsung, lg, tianma panelli varyasyonunun renkleri daha doğru iken, boe ekranlı cihazlar daha sarımtrak oluyordu.

Apple'ı, üretim standartlarını bu kadar ince denetlemesinden dolayı tebrik ederim bu arada. Şu üç kağıtçı çinlilerden kurtulması lazım dünyanın.
  • Boe den beklenir, zamanında ne kadar renk sorunu içeren android(ve iphoneda bile) telefon varyasyonu varsa bu çinliden çıkmıştı, Bir telefonun samsung, lg, tianma panelli varyasyonunun renkleri daha doğru iken, boe ekranlı cihazlar daha sarımtrak oluyordu.

Apple'ı, üretim standartlarını bu kadar ince denetlemesinden dolayı tebrik ederim bu arada. Şu üç kağıtçı çinlilerden kurtulması lazım dünyanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 24 Mayıs 2022; 15:1:53 >
  • Her ekrandan 3-5 pixel çalsa kim farkedecek ? ciddi bir kar yapar toplamda.

Bkz: Zeytin ve American Airlines hikayesi.

• Panelde Samsung, Lg ya da JDI olmalı. Apple çinlilere iş vermemeli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • maxpeck M kullanıcısına yanıt

Kimsenin piksel çaldığı yok hocam.Apple'ın ekran tedarikçisi BOE, hile yaparken yakalandı: iPhone 14 siparişlerini kaybedebilir 

Sesli güldüm.

Üretimde kullanılan, malzemenin kalitesini düşürüyor ve/veya olması gerekenden daha az koyuyordur.Yani standartın dışına çıkıyordur. (Örneğin film kalınlığını düşürüyordur veya renk üretiminde kullanılan nadir maddelerin kalitesini düşürüyordur gibi) Kimse piksel çalmaz.Apple'ın ekran tedarikçisi BOE, hile yaparken yakalandı: iPhone 14 siparişlerini kaybedebilir 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 24 Mayıs 2022; 15:10:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Made in China çal çal oyna.

• maxpeck M kullanıcısına yanıt
    Yoruma bak ahahahahha

• Bu ne cesaret hacı koskoca Apple’ın denetlemeye mühendisi falan yok mu sanki.

• Bırakın adam piksel çalıyor diyorsa öyledir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt
    Genelleme yapmamak lazım hocam, her ülkede olduğu gibi Çin' de de işini hakkıyla yapan da var, yapmayan da.

• Şimdi bu haberi okuyan çoğunluk Çin' i yerden yere vururlar, sanki diğer ülkeler çok düzgünmüş gibi.
    Genelleme yapmamak lazım, her ülkede olduğu gibi Çin' de de işini hakkıyla yapan da var, yapmayan da.

• Çinlidir ne yapsa yeridir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Düz Iphone13 12 12 mini iphone 13 ve 13 minllerde bu çin malı BOE ekranlar var,samsung BOE den ucuz ve maliyeti az diye bu ekranlardan alıp kullanacaktı ama kalite testinden geçemedigi için almaktan vazgeçmişti,apple ise ucuz diye aldı iphone 12 pro 12 pro max iphone 13 pro ve 13 pro max larda en kaliteli samsung üretimi ekranlar var.kalite olarak tabiki yinede galaxy s serilerinde kullanılani dinamik x2 ekranlar gibi olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bircancan -- 25 Mayıs 2022; 3:18:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çok ayrıntı anlamam ama Xperia z5 i 6 yıl kullandım yıl başında iphone 12 mini aldım ekranı Sony Xperia z5 den daha kötü.

• Arslan Mustafa kullanıcısına yanıt
    Yıllarca sony ve z5c kullanmış biri olarak şu an iphone kullanıyorum önerim iphone'nunuzu kontrol ettirmeniz çünkü söylediginiz pek mümkün degil

• Hem dünyanın en pahalı telefonunu satıyorsun. Hem de başka üreticiler yerine Çin'den parça alıyorsun. Apple'da az uyanık değilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaşırdık mı? Hayır.

• Çakallık edip en ucuzu arasan olacağı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 26 Mayıs 2022; 15:47:40 >
  • VS18 kullanıcısına yanıt

Cihaz sıfır hocam hali hazırda ikiside aktif kullanıyorum.İphone 12 mini bildiğin sarımsı fotoğraf çekip atsam dahi belli olur.

Panellerin markasından markasına değişim gösterebilir. Bendeki z5 den geride.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.