Şimdi Ara

Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
1
Favori
17.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6000 TL bir telefona verenin aklinda suphe dahi etmem direk olmadigini dusunurum.
    Birde utanmamislar 6100 TL yapmislar ulan bari 99 TL yi sil bu kadar mi acsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 14 Ekim 2017; 7:44:38 >
  • Acaba apple 2340 tl kar ediyor mu merak ettim doğrusu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mucuk

• Konu sıcak fırsatlara taşınmalı. 6099 çok uygun fiyat. Kaptım 2 tane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay arkadas bu nedir ya. Simdi gelip, 400e de tel var, git onu al diyenler gelir. Onlar gelmeden soyleyeyim, konumuz ucuz tel fiyatlari degil, konumuz bir ulkede bir iletisim aygitinin nasil bu kadar vergiyle satilabildigi.

• On siparis verebilecegimiz yer var mi?

• O kadar para verdikten sonra 256 iPhone X alırım,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ham fiyatı görünce Apple'a bir şey diyesim gelmedi.

• 1500 liraya aldım iphone 5s 1.5-2 sene önce. iphone x vergisi bile 1800 civarında...

Ya şimdi keko gibi bununla onun ne farkı var demek istemiyorum. Bunlara dikkat edenler elbet vardır. Ama ben memnunum abi telefonumla. Her işimi görüyor. Atomu parçalamıyor sonuçta. 2-3 sene daha rahat kullanırım. Ne bu son model merakı? Yeni telefon alıcak olsam da gidip 7 falan almam yani se alırım o da 1500 civarına gelirse eğer. Para kolay kazanılmıyor...

2016 ocak ayında almıştım yanılmıyorsam telefonu, tam olarak 1500’e. Şimdi daha da pahalı teknoloji mağazalarında. 1300e falan da var piyasada ama apple garantili değiller. Ekonomimizi özetlemeye yetecektir bu. Üretilmeyen bir telefonun fiyatı 2 yılda yükselmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogudeg -- 14 Ekim 2017; 9:2:32 >
  • Bırakın Allah aşkına. Hissetmeyeceğim performans farkı ve FaceID yüzünden bu kadar para vermek saçmalık. İnternette fiyatları iyice düşmüşken 32lik iphone x alacağına 256 gb lık iPhone 7 Plus al keyfine bak. Paran da cebinde kalsın.

• Vergi aşırı fazla olunca ödediğimiz vergiler dikkatimi çekti. Sırasıyla

Trt bandrolü

Trt bandrolünün ötv'si
    Trt bandrolünün ötv'sinin kdv'si

Ötv

Ötv'nin kdv'si

Kdv

Ödüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 14 Ekim 2017; 9:17:2 >
  • Bu vize muhabbetini bilinçli olarak gidip amerika'dan ip x almasın millet diye yapmış olmasınlar

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Apple bence kuru 3.76 tahmin ederek bildiğin risk almış ve Türkiye ye iphone u uygun fiyata getirmiş.

Abd de de alış fiyatı 1000 usd = 3650 mevcut kur ile. Eyalete göre 0 - % 15 arası vergi alıyor onlar da.

Aradaki fark sadece vergi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Telefon pahalı değil biz fakirciler bir çıksın şuradan. 1000 dolara kar payıyla satılan telefon 6100 TL oluyorsa bunun ülkeyle alakası yok. Telefon diyelim fabrikadan 700 dolardan geliyor üzerine %10 trt koyalım 770 dolar üzerine %25 ötv koyalım 962 dolar onun üzerine %18 kdv koyalım 1135 dolar ediyor. 200 dolar üzerine kar koyuyorum 1335 dolar çarp 3.65 ile 4150 TL. 2000 TL fiyat farkı mağazaların distribütörün soktuğu kol gibi kazık.

1000 dolar vergisiz ham apple a kalan kılçıksız paranın fiyati, hesap yanlış.

Orada fiyatlar vergi eyalette eyalete değiştiği için vergisiz olarak yazılır. 1000 dolar + hangi eyalette isen oranın vergisi = satış fiyatı.

• Iphone x pahali degil bizim paramiz degersiz, vergiler aşırı ve alim gucumuz cok düşük. Fakir bir milletiz bu temel cihazlar bile bu kadar pahali olmasi ne olduğumuzu belli ediyor. Bosa aglamayin. 2002 krizde bile dolar 1.6 tl idi.

• Buna spigen kılıf falan yetmez, kevlar kılıf lazım. Ekran kırıldımı neler olacağını az çok tahmin edebiliyorum.

• Bu kez harbi öküz alırız o paraya 🐂 🐄 🐮

O degilde seneye yeni çıkan 7k mı olcak zira habire çıkıyor düştügunu gormedim

• Buna kontörlü hat da takılmaz ha

• 36 ay taksitle alanlar herhalde 10.000₺ ödeyecek

• hatla alinirsa 8,9 bulur muhtemelen en mantıklısı yurtdisindan almak olur almak isteyenler icin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.