Şimdi Ara

Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
1
Favori
17.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Boş konuşma arkadaşım. Uzak dur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kuntakinti kullanıcısına yanıt
    yerli malı dediğin uygun fiyata yüksek teknoloji sunmalı. mesela xiaomi. adamlar satış rekoru kırıyor. ama ülkemizin vesteli düşük donanıma hayvani fiyatlar çekiyor. kimse kusura bakmasın ama yerli firma diye kalitesiz mal kullanmak istemem. keşke xiaomi donanımında telefon çıkarsada gururla vestel alsak. vestel bu kafayla giderse çok kaybeder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntakinti

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Amerika'da adam 15 gün çalışıp alıyor.
    Bizde 3.5 ay çalışıp ancak alınıyor. Ver mehteri verrrrrrr

mehteri vermene gerek yok elin amerikalısının telini neden alıyorsun sende bir aylık maaşınla kendi ülkende bulunan yerli teli alabilirsin iphonede yapıpta vestel telde ne yapamazsın mesela telefonu alıpta tüm özelliklerinin kullanan kım var tamammıyle bir heves geç bu işleri

lan yuru git kisemli comar seni otede otla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Atatürk Bu vergiyi geri iade alabiliyorsunuz ayrıca %18 ini bir firma adına alın onlarda kdv den düşsünler. şahsınıza almazsınız olur biter.

• Iphone X'in pahalı olması değil bence sorun (zaten bekliyorduk 6-7 bin ortalamasında bir fiyatla gelmesini)

Asıl sorun 2 yıl önce çıkan Iphone SE'nin ilk çıktığı fiyattan daha pahalı olması, ne bileyim Iphone 6'nın hâlâ 2000TL bandında olması ve ucuzlamaması.

Her geçen gün telefonun temel fiyatı düşmesine rağmen vergisinin artması.

X'in 64gb modelindeki vergiyle, vergisi verilmiş Iphone 6 alınabilyor.
  • Zengin adamı anlarım, iPhone 10bin Tl olsa yine alacak. Lakin 1300-1400 lira maaşı olan adamın bu telefonu almak istemesi ve alması çok garip. Adam 36 ay taksitle fatura üzerine alıyor cihazı. 8bin'e dayanacak fiyat. ve daha garip olan bu telefonu 3 yıl kullanmayacak bu arkadaş.

Benim haddim değil bu tür şeyleri söylemek ama garip geliyor nedense. Aylık geliri 3500-4000 arası olmayanların uzak durması gereken telefondur iPhone X. Sadece iphone değil, hiçbir cihaz bu paralar etmez. Cep telefonu 2800-3000'den yukarı fiyat verilmemeli. Bu bile fazla
  • Iphone x ekranın içine sensör sokmuş telefonun tadı kaçmış

• adam çıkmış hala "parası olan alır" diyor. paranda olsa bu ülkede, türkiye de bu telefona bu parayı veren enayidir. cok net. imkanların geniş olsa da git bi şekilde yurtdısından al, aldır.. öyle veya böyle bu aptal vergileri bu ülkeye ödeme!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilshire

adam çıkmış hala "parası olan alır" diyor. paranda olsa bu ülkede, türkiye de bu telefona bu parayı veren enayidir. cok net. imkanların geniş olsa da git bi şekilde yurtdısından al, aldır.. öyle veya böyle bu aptal vergileri bu ülkeye ödeme!

ama engel koyuyorlar sürekli malesef.
    2. telefonu almayı yasaklamışlar tamamen.
    aldığın 1. telefona da 1 yıl garanti bile kalktı.
  • iphone x ile birlikte ois androide doğru kaymış durumda.apple ın çöküş yılı
  • dün haberlerde vardı.Çin'de galiba , teknede yolculuk yapan bir kadın telefonunu denize düşürüyor.
    Resmen peşinden atlamaya çalışıyor,millet tutuyor kadını.Tabii sonrasında sinir krizi geçiriyor.

3 kuruşa çalışanlarda da benzeri olacak,adam Evkurdan felan senetle 36 ay vadeli alacak, bayılacak 7-8 bin TL.
    Birkaç ay sonra düşse kırılsa,çalınsa,bozulsa vs. adam kafayı yiyecek.Olmayan telefona 3 yıl boyunca ayda 250 TL gibi bir para ödeyecek.

Bu telefon gibi yüksek bedelli cihaz alanların, cihazın başına birşey geldiğinde, sorunsuz yenisini ikame edecek maddi gücü varsa,
    bu cihazları almaları olağandır. Yoksa sinir krizine girecek ve beli düzeltemeyeceklerin uzak durması daha sağlıklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Acaba apple 2340 tl kar ediyor mu merak ettim doğrusu...

Telefonun maliyeti 450$ , dolar 4 tl bile olsa ya da 5 tl olsa yinede etmiyor , onların parasına göre konuşursak 450 TL kâr ediyor 😁

• sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    nasıl yani? 2. telefonu x kişiye hediye aldım desem ona da mı yasak koydular?
  • sarı saşlım yeşil gozlumm nerdesin la gel artıkk

gel de kapak bi tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.coban

Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Atatürk Bu vergiyi geri iade alabiliyorsunuz ayrıca %18 ini bir firma adına alın onlarda kdv den düşsünler. şahsınıza almazsınız olur biter.

babamın dükkanına faturalandırsam özel harcamaya girmez mi o ?
  • memo84 kullanıcısına yanıt
    641$ vergi ödüyoruz, apple; 'oha, ben bile bu kadar kar edemiyorum.' diyordur
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Vergisini iade almanız için dedim ben. Babanızda gider olarak göstermiş olur hem cihazı işyerine alınmış gibi. KDV'sini kendi kestiği fatura ve fişlerden düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Almam, aldırmam. Yok artık iyice b.ka sardı. Bileşen ve üretim masrafının 8-10 katı eder oldu. En pahalı telefon diyoruz yalnız değeri 1000 tl bile değil. olması gerekenin tam 6 katı fiyata satılıyor toplam olarak. Elin Amerikalısı, Avrupalısı, Uzak doğulusu ortalama maaşlarının 3'te 1'i ile alıyor. Bizim ülkemizdekiler maaşlarının 3 katıyla. İyice tepki oldu bende artık. 3 yıl önce o dönemin en tepe donanımlı telefonu Xperia Z2 yi 2000 tl lere almıştım halen kullanıyorum. 3 yılda şimdi tepe modeller 5 binden başlıyor. Fakirleşiyoruz, fakirleştiriliyoruz. Ortak bir tepki verirsek ki bu ALMAMAK oluyor. İşte o zaman bir sonuç doğacaktır. Aynı işlemleri yarısından az fiyata alıp yapabileceğimiz telefonlar var sürüyle. Tepkinizi bu yönde alışveriş yapmayarak veya telefon ihtiyacınız varsa sizi götürecek ucuz modeli alarak gösterin arkadaşlar.!

Haziran 2014te bende Z2 ile tanıştım hocam fazlası var eksiği yok.Takır takır çalışıyor namıssız.1 sene daha kullanıcam minimum.

Konuya gelecek olursak milyarder olsam belki almayı düşünürüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 6889 hahshshha :D 6889 tlye telefon ne oluyor lan shhdhshsha :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.coban

Vergisini iade almanız için dedim ben. Babanızda gider olarak göstermiş olur hem cihazı işyerine alınmış gibi. KDV'sini kendi kestiği fatura ve fişlerden düşer.

teşekkürler bilgi için kaç lira düşüyor o zaman ?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.