Şimdi Ara

Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
1
Favori
17.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Artık devletin bu vergilere el atması lazım.Böyle vergi mi olur ? Ben iphone 8 plus alcam 1.700 küsür vergi var yazıkdır günahdır ben devlete bu kadar vergi vermek zorunda mıyım ? Devlete verdiğim ve vereceğim vergiler haram olsun.Suriyelilerin boğazında kalsın

Sunu bir anlayin. O vergileri devlete vermiyorsun firmaya veriyorsun. Cunku firma devlette vergi vermiyor. Cok cok az vergi veriyor. Vergi indirimi aliyor. Yuzde 90gibi. 350milyon tl vergi borcu varsa 30milyon vergi parasi oduyor.

Vergileri devlete değil firmalara verdiğimizi öğrendiğim iyi oldu

Devleti yönetenler süper zenginlerden ve kurumlardan alamadıklarını bütün vatandaşlarından, özellikle orta ve alt gelir grubundan misli misli alıyor. Buna dolaylı vergi deniyor. Vatandaş vergisini devlete veriyor.

Devlet adam olsun, vergisini tahsil etsin. Spor klüpleri yüzlerce milyon TL'lik vergilerini vermiyorsa, tapulu mallarını haciz edeceksin, gelirlerine temlik koyduracaksın, gerekirse kayyum atayacaksın. Hiç olmadı kapısına kilit vuracaksın. Bitti. Sıkıyorsa vermesin.

Apple vergisini mi vermiyor, sattırmayacaksın Apple ürünlerini. Yerini başkası doldurur. Bitti. Burda Apple örnektir.

Affettikçe bir daha bir daha aynısını yapar. Burda devletin savunulacak bir şeyi yok. Dolaylı vergilerin iyice bokunu çıkardılar.

• risipkaylic R kullanıcısına yanıt
    6100 tl olması lazım 64 gb olan İphone X
  • Arkadaşlar! Sokaklarda milyonluk (eski parayla trilyonluk ) bir sürü araç var. Bunların sahipleri ayda 100000, 200000, 300000 kazanıyorlar (tahmini söyledim) ( Dizi-film oyuncuları,futbolcular da dahil) Tamam telefon çoook pahallı ama bu insanlara koymaz ki ve bu zenginlerden Türkiye'de çok var. 2018'de yanyana gelirseniz böyle tiplerle bakın hangi telefonu kullanıyorlar. Iphone X ... Ve bir de kıçını yırtarak bu telefona sahip olacakları düşünün ki kesinlikle azımsanmayacak bir rakam olacak, Iphone yine Türkiye'de yüksek satış rakamlarına ulaşacak.

• fiyatlar asiri cilgin. ama bu fiyata ragmen abd'den herhangi bir sey siparis vermek isteyen zengin arkadaslar varsa bana yazabilir :D aralik sonunda turkiyeye donuyorum turkiye fiyatinin altina almis olursunuz en azindan.
  • Ne bekliyordun ki ? Turkiye de OTV KDV TRT ustune bir de TL nin AKP ile misli misli deger kaybetmesi ...

Dusuk bir fiyat beklemek saflik olurdu !

Su da var agzi olan konusuyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Artık devletin bu vergilere el atması lazım.Böyle vergi mi olur ? Ben iphone 8 plus alcam 1.700 küsür vergi var yazıkdır günahdır ben devlete bu kadar vergi vermek zorunda mıyım ? Devlete verdiğim ve vereceğim vergiler haram olsun.Suriyelilerin boğazında kalsın

Sunu bir anlayin. O vergileri devlete vermiyorsun firmaya veriyorsun. Cunku firma devlette vergi vermiyor. Cok cok az vergi veriyor. Vergi indirimi aliyor. Yuzde 90gibi. 350milyon tl vergi borcu varsa 30milyon vergi parasi oduyor.

Vergileri devlete değil firmalara verdiğimizi öğrendiğim iyi oldu

Devleti yönetenler süper zenginlerden ve kurumlardan alamadıklarını bütün vatandaşlarından, özellikle orta ve alt gelir grubundan misli misli alıyor. Buna dolaylı vergi deniyor. Vatandaş vergisini devlete veriyor.

Devlet adam olsun, vergisini tahsil etsin. Spor klüpleri yüzlerce milyon TL'lik vergilerini vermiyorsa, tapulu mallarını haciz edeceksin, gelirlerine temlik koyduracaksın, gerekirse kayyum atayacaksın. Hiç olmadı kapısına kilit vuracaksın. Bitti. Sıkıyorsa vermesin.

Apple vergisini mi vermiyor, sattırmayacaksın Apple ürünlerini. Yerini başkası doldurur. Bitti. Burda Apple örnektir.

Affettikçe bir daha bir daha aynısını yapar. Burda devletin savunulacak bir şeyi yok. Dolaylı vergilerin iyice bokunu çıkardılar.

Devlet vergi alirsa sirket batar diye dusunuyor. Ya da cok az kar yapar. Elinde sonunda batar diye tahmin ederek cok az vergi alarak sirketi ayakta tutuyor. Halbu ki sirket vergi fiyatindan once karini da koyup oyle tuketiciye sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sayın Arkadaşım Apple Türkiye Türkiye üzerinde kurulmuş vergisini Vatan Bilgisayar gibi ödeyen bir firmadır.Vatan Bilgisayar'ın sattıgı iphoneler bile Apple Türkiye tarafından tedarik edilir.

Ben İphone aldığım zaman vergisini devlete veriyorum.Vergiyi Apple yada Samsung almaz.Her ürünün vergisi var.Cahil Cahil konuşmayın Firma devlete vergi vermiyor cok cok az vergi veriyor şeklindeki ifadeyi neye dayanarak söylüyorsun ? Apple'nin muhasebe yada halkla ilişkiler bölümünde mi çalışıyorsun ?

Yabancı firmalar vergi indirimi almaz.Vestel gibi firmalar vergi indirim ve diğer fırsatlardan faydalanır.

farklı bir yerlerden uydurup da burda Apple vergi vermiyor şeklinde saçma sapan bir ifadeyi sadece cahiller söyler.Kulaktan dolma şeylere inanmayınız burası MUZ Cumhuriyeti değil.

Ben İphone 8 plus için 1600 küsür devlete vergi veriyorum.Boşuna devleti savunmaya kalkmayın.

Firma devlete nasil vergi borclu oluyor. Aciklada bilelim

• iphone x, amerikada 999 dolar ok.
    ama gidemiyoruz.

Çin fiyatı nedir, bileniniz varmı?
    ben bulamadım.
    İphone X modeli Çin fiyatı?
  • bizimkiler kredi çekip bir şekilde alır bu iphone u. 4 binde de alıyorlardı 10 binde olsa alırlar
  • defected kullanıcısına yanıt
    Sığ olan ne merak ettim.

Parası olan alır. Parası olan ve 7 bini bir telefona bağlayan adama kalkıp, 'ülkede fakirlik varken sen 7 bine telefon alıyorsun' diye eleştirmek nedir?

O fakirin de elinde illaki akıllı telefon var. Ama Xiaomi var, AMa General Mobile var. Ama Samsung A serisi var. ama var.

Devletin yüksek vergi koyması. Devlet eğer bu ekonomik kriz varken benim ülkemde 4500 TL lik telefon alan enayi varsa bunun yarısı kadarını da vergi olarak bana versin diyo, ÖTV den KDV ekleyip cihazın yarı parası kadar vergi koyup ama o enayiliğine doymayıp alıyorsa.

Adamın 7 bine telefonu bağlayacak maddi durumu ve imkanları var ise. parası olan alır bize ne.

AMa durumu çok iyi olmayan, özentilik, marka bağımlılığı, gösteriş budalası tipler de var bu ülkede. Hayatında 7 bini bir arada görmemişken gidip taksitle, operatör taahhütüyle, banka kredisiyle alacak olan tiplerde var.

Konu buysa ona da yapacak bir şey yok çünkü adamın kendi iradesi. bir şey diyemezsin.

• Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu!Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu!Apple'ın amiral gemisi iPhone X'in Türkiye satış fiyatı belli oldu!

Yorumsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanNostrum -- 16 Ekim 2017; 11:24:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Oldu paşam, niye vergilere sövmeyelim? Venüs Z10'un vergisi de çok. Onda da vergisiz 870TL'lik fiyatına 1389TL veriyorsun örneğin, hepsiburada fiyatını baz aldığımızda.

Hatta Venüs V3'ü ele aldığımızda 700TL'lik fiyatının 332TL'si yani %47.4'ü vergi. Oysa iPhone X'de 6099TL'nin 2270TL'si vergi yani %37.2'si vergi.

Tamamen vatandaşı yolma üzerine kurulu bir vergi sistemi var.

Düzeltme yapalım

Vergi toplam fiyata göre hesaplanmaz, ürün fiyatına göre hesaplanır. Yani Venüs Z10 870 TL ise +59% vergi (519 TL) ile 1389 TL oluyor.
    Aynı şekilde 3829 TL olan iPhone X +59% vergi ile 6099 oluyor.

Herhangi bir üründeki vergi yüzdesini hesaplamak isterseniz = (ürün toplam fiyatı - ürün baz fiyatı) / ürün baz fiyatı

• Yıl 2006 noka n90 almıştım taksitle.. ozamanın parasıyla 1.500 mü neydi hacı

Ulan 2. gün maç yaparken dalgınlığıma geldi telefonu çaldırmıştım..

öyle zoruma gitmişti anlatamam aylarca telefona küstüm

Sonra 2. el yurtdışından iphone 3g almıştım hey gidi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziraatmüh.25 -- 16 Ekim 2017; 11:42:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Sığ olan ne merak ettim.

Parası olan alır. Parası olan ve 7 bini bir telefona bağlayan adama kalkıp, 'ülkede fakirlik varken sen 7 bine telefon alıyorsun' diye eleştirmek nedir?

O fakirin de elinde illaki akıllı telefon var. Ama Xiaomi var, AMa General Mobile var. Ama Samsung A serisi var. ama var.

Devletin yüksek vergi koyması. Devlet eğer bu ekonomik kriz varken benim ülkemde 4500 TL lik telefon alan enayi varsa bunun yarısı kadarını da vergi olarak bana versin diyo, ÖTV den KDV ekleyip cihazın yarı parası kadar vergi koyup ama o enayiliğine doymayıp alıyorsa.

Adamın 7 bine telefonu bağlayacak maddi durumu ve imkanları var ise. parası olan alır bize ne.

AMa durumu çok iyi olmayan, özentilik, marka bağımlılığı, gösteriş budalası tipler de var bu ülkede. Hayatında 7 bini bir arada görmemişken gidip taksitle, operatör taahhütüyle, banka kredisiyle alacak olan tiplerde var.

Konu buysa ona da yapacak bir şey yok çünkü adamın kendi iradesi. bir şey diyemezsin.

e aynı şeyden bahsediyoruz zaten?

• pahalı olan telefon değil aslında. değersiz olan bizim paramız ve fakir olan biziz.

• En önemli problem şu

Bir Amerikalı bu aleti 999 birime alabiliyor

Biz 6099 birime alabiliyoruz

Nedir yani keyfine alırsın eşine alırsın

999 nedir yahu- ama paran bu kadar değersiz olunca 6099 patlıyor işte.

• Hemen hemen 1600 Euro yapıyor fiyat abartılı değil.Sonuçta ithal üründür.Yerli telefon kullanın bence,böyle gavur mallarına para vermeyin madem.Hem kazançlı olursunuz hem ülke kazanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanosmanoglu

Hemen hemen 1600 Euro yapıyor fiyat abartılı değil.Sonuçta ithal üründür.Yerli telefon kullanın bence,böyle gavur mallarına para vermeyin madem.Hem kazançlı olursunuz hem ülke kazanır.

Evet herkes bu konuda hemfikir

Bir Alman için

Bir Avrupa birliği vatandaşı ya da bir Amerikalı için gayet uygun fiyat

Problem bizim değersiz paramızla bunu almak istediğimizde ortaya çıkıyor.

Siz de Almanya’da ucuz bulmanız normal. Euro kazananlara ucuz hakkaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

256lığın vergisi ile 6s alınıyor.

yarılıyorum akjshskhdfsjkfhksdjf
  • Devletimizde verginin vergisinin vergisini alarak başka bir rekora koşmuş
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.