Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple'ın 16 inç MacBook Pro modeli, 3 bin dolar fiyat etiketiyle gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Apple'ın 16 inç MacBook Pro modeli, 3 bin dolar fiyat etiketiyle gelecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2072 Mesaj
    Uzun bir süredir Apple'ın 16 inç ekranlı yeni bir MacBook Pro modeli üzerinde çalıştığını biliyoruz. Kullanıcılar tarafından büyük bir merakla beklenen cihaz, teknik özellikleriyle heyecan uyandırabilir ancak fiyat etiketiyle üzeceğe benziyor.

Cep yakacak fiyatlandırma

Yayınlanan yeni bir raporda belirtildiği üzere Apple önümüzdeki Ekim ayında piyasaya süreceği, 16 inç MacBook Pro'nun satış fiyatını 3 bin dolar olarak belirlemiş durumda. Fiyattaki bu sıçramanın ana nedeni olarak ise cihazın ekranı olarak gösteriliyor. Mevcut 15 inç MacBook Pro'nun 2880 × 1800 çözünürlüğü var, ancak raporda 16 inç MacBook Pro'nun çözünürlüğünün 3072 × 1920'ye yükseltileceğini iddia edilmiş.
    Raporda bunun büyük bir yükseltme olarak değerlendirilmemesi gerektiği ve ekranın ancak retina olarak kabul edilmesini sağlayacak kadar bir iyileştirme olduğu ifade ediliyor. 16 inç MacBook Pro daha büyük ekranda çalışmaya ihtiyacı olan kullanıcıları hedefliyor ancak bu fiyatlandırma politikasıyla ne denli başarılı olacağını ise zaman gösterecek. Cihazın ülkemizde nasıl bir fiyatla satılacağını ise şimdiden kestirmek zor.

|
    |

• Çavuş
    80 Mesaj
    Çok güzelsin ama dolar 5,71
  • Er
    6 Mesaj
    Bu adamlar neyin peşinde yahu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9959 Mesaj
    Neden 16"'i seçmişler acaba. Eskiden olan 17"'lik versiyonları geri getirmeyi düşünmüyorlar mı?
    |
    |
  • Teğmen
    144 Mesaj
    Muhtemel TR ' de 35000 - 40000 TL arası bir fiyatı olur.
    |
    |
  • Yarbay
    3092 Mesaj
    donanım neymiş acaba? 3000 dolar verdiğine değecek bir donanım varsa ihtiyacı olan alır.
  • Binbaşı
    1847 Mesaj
    Eyvah mahvolduk Türkiye'de bunu almak imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adroid -- 25 Temmuz 2019; 13:22:18 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Piksel, piksel olalı bu kadar değerli olmamıştı!
    |
    |
  • Yarbay
    2972 Mesaj
    bunlar nasıl fiyatlar ya

AirPods Seri 1
    iPhone Xs Max
    Macbook Pro 2017
  • Yarbay
    2592 Mesaj
    Mevcut macbook pro 15" modeli 2799 dolar zaten. fark 300 dolar. alacak olan yine alır. çalıştığım şirkette kullandığımız macbooklar 2800 dolarlık olandan. Konu iş olunca bu paraların bir önemi yok.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj

Tum Dunya'da baska hicbir alternatifi yok degil mi?
    |
    |
    adroid kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1847 Mesaj

Alternatifler çok mu sağlam Apple'nin fiyat politikasına bakıp bakıp zam yapıyorlar.
    Mesela hangi telefon üreticisi 1.800$'lik telefon üretmeye cesaret edebilir ki tabi ki Apple önce kendisi 1.800$'lik telefon üretti bundan cesaret alan Samsung ve huawei de üst modelleri 1.800$'den satmaya başladılar.
    Samsung ve huawei de stabilite yok o fiyatları haketmiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    terimer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8911 Mesaj

Chromebook, Microsoft Surface, Dell Xps var. Daha da ucuz olsun diyorsan Xiaomi'nin Huawei'nin ürettiği modeller var. Arayana çeşit bol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2014 de özel seçim olarak 1 TB SSD li en üst modelini 8.200 TL 9 Taksit olarak almıştım. 3 Ay önce bir bakıyım dedim, en üst modeline 4 TB SSD olmuş doğal olarak, işlemci de en üst yaptım 64.000 TL çıktı fiyat ben şok tabii ki. Gerçekten çok güzel cihaz, fakat dünya da fiyatı değişmemesine rağmen bizde 8 kat fazlalaşmış. 64.000 TL yi geçtim 8.000 TL verecek durum yok. Nereden nereye diye bir şarkı var kulaklarımda hep.
    |
    |
  • Yarbay
    4835 Mesaj

Chromebook ve Surface modelleri MBP nin karşılığı değil. XPS serisinin de fiyat olarak MBP den çok aşağı kalır yanı yok.
    |
    |
    N. Chomsky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3540 Mesaj

Apple'ın 1800$'lık telefonu mu var Galaxy Fold bile 1980$ :D
    |
    |
  • Yarbay
    8911 Mesaj

Surface'i tablet olarak düşünme sadece. Book ve laptop modelleri de var. Google birkaç sene evvel Chromebook Pixel adında laptoplar çıkarıyordu, şimdi üretmiyor sanırım. Xps 15" ise 1500 dolar civarlarında. MacBook'un yarı fiyatında yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Erasmus78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Üzülüyorum şu cihazlara verilen bu paralara...
    Gidip efsanevi bir sistem düzersin, uçar gidersin. Ha, istesen laptop/ultrabook olarak da yapabilirsin bu işi, mobil bir adam isen.
  • Binbaşı
    1002 Mesaj
    15" pro'lar bi ara 3k dolardan satışa çıkmıştı diye hatırlıyorum ama çok oldu, yakındı tabi fiyatlar yine 2800 filandı, normal yani bu fiyat
    |
    |
Reklamlar
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.