Şimdi Ara

Apple'ın 100 milyon iPhone satma hedefi tedarik krizi yarattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın 100 milyon iPhone satma hedefi tedarik krizi yarattı

Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan raporlar, Apple'ın yılın ikinci yarısında 100 milyondan fazla iPhone 7, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 satmayı hedeflediğini ortaya koymuştu. Şirket, amiral gemisi ürünü olan iPhone'un 10. yıldönümünde akıllı telefon satışlarını daha da arttırmak istiyor.

Bunun için de hedef yeterli sayıda yeni iPhone stoğunu garanti altına almak. Ancak Apple'ın bu yılki planı, yonga üreticileri ve diğer akıllı telefon üreticileri arasındaki arz ve talep zincirinde sorun yaratmış durumda.

9to5Mac'in raporuna göre, Apple iPhone 8 için verilen yonga ve bileşen siparişleri, diğer önde gelen ve küçük ölçekli üreticilerin DRAM ve NAND yonga tedariğinde sıkıntı yaşamasına neden oldu. Küçük akıllı telefon üreticilerinin ciddi şekilde etkilediği ve hatta taleplerini azaltmaya veya önceki nesil yongaları kullanmaya yönlendikleri söyleniyor.

Ayrıca Bkz.LG V30, IFA 2017'de duyurulacak
    Raporda Sony'nin kamera bileşenleri için Apple ve diğer üreticilerin siparişlerine öncelik verdiği yer alırken, Çinli dev Huawei'in amiral gemisi P10'da daha az gelişmiş yongalar kullanmak zorunda kaldığı yazıyor. Ayrıca ismi açıklanmayan bir yonga tedarikçisi, flaş depolama alanındaki tedarik sıkıntısının büyük ölçüde Apple'dan kaynaklandığını söyledi.

Apple'ın, NAND yongası dünya tedariğinin yaklaşık %18'ini satın aldığı bildirilirken, analistler iPhone 8'in başarılı olması durumunda bu yüzdenin önemli ölçüde artabileceğini düşünüyorlar. Ayrıca bu yılki iPhone satışlarının 100 milyon adete ulaşabileceğini öngördüklerini de belirtelim.

• yeni iphone donanım olarak tum eksiklerini gidermiş olarak gelecek..zaten kendi işletim sisteminin olmasıyla bir adım onde bide 800$ gibi bir fiyatan yeni cihazı fiyatlandırsa..rahat rahat 100ml hedefine ulaşır...

• Apple doğru yönde ilerliyor, Fazla satış yapmak için önden telefonu Samsung'a benzetmiş, işte şimdi yanlışlıkla alınabileceği için satışları daha da artar :):):)

Şaka bir yana bence şimdi de zamanında apple'ın yaptığı gibi, Samsung mahkemeye versin bizim kasa şeklimizi çaldı diye.

Dip not görsel doğru ise...

• quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

Apple doğru yönde ilerliyor, Fazla satış yapmak için önden telefonu Samsung'a benzetmiş, işte şimdi yanlışlıkla alınabileceği için satışları daha da artar :):):)

Şaka bir yana bence şimdi de zamanında apple'ın yaptığı gibi, Samsung mahkemeye versin bizim kasa şeklimizi çaldı diye.

Dip not görsel doğru ise...

Görsel doğru değil
  • Fiyat yükselse de 100 milyon satış rakamına ulaşacaktır. Kuru düşünmeden bir an için 800 - 900 TL'ye iPhone aldığınızı düşünün, tüm Avrupa ve Amerika'da bu fiyatlarla satılıyor, o yüzden rahat satar.
  • Yepyeni bir tasarim ile gelecek cerceveler sifir yok gibi 10 bit lik HDR ekrani paneli ile gelecek.

Elbette satacaktir....
  • Eğer telefon bu şekilde gelecekse bende alırım. Telefonum artık ölmeye başladı yeni bir taneye ihtiyacım var ve bu da ben alma araştırmasına girmeden çıkarsa bunu alırım.

• 800-1000$ arasında fiyatla çıkarsa yurt dışından almayı düşünüyorum. iphone 4 ü bırakma zamanı geldi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

yeni iphone donanım olarak tum eksiklerini gidermiş olarak gelecek..zaten kendi işletim sisteminin olmasıyla bir adım onde bide 800$ gibi bir fiyatan yeni cihazı fiyatlandırsa..rahat rahat 100ml hedefine ulaşır...

apple hiçbir zaman tüm eksikleri kapatmaz,kapatırsa bir sonraki iphone modelinde yapabileceği bir şey kalmaz.apple 10 yıldır eksik eksik verip sonraki modelde eksiklerin bir kısmını kapatma üzerine strateji uyguluyor
  • quote:

yeni iphone donanım olarak tum eksiklerini gidermiş olarak gelecek..zaten kendi işletim sisteminin olmasıyla bir adım onde bide 800$ gibi bir fiyatan yeni cihazı fiyatlandırsa..rahat rahat 100ml hedefine ulaşır...

bu yazdığına kendin inanabiliyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18/9 gibi saçma bir ekran oranıyla gelecekse, benden uzak olsun. Ne o öyle up uzun kumanda gibi

• Görseldeki gibi gelirse 100milyonu geçer tasarım değişikliği gerek biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    Ortada dolasan soylentiler uzerinden yorum yapıyoruz.Eninde sonunda urun resmi olarak tanıtılmadı.Evet iphone şimdiye kadar donanımda hep geriden geldi ancak iphone8 iddalarına gore piyadaki rakiplerinden ben bir eksik bulamadım..eksik gordugunuz birsey varsa sizde paylasınki forum amacı yerine gelmiş olsun..
  • 1400 tl asgari ücret alıyoruz, keşke 3000 olsa filan dıyoruz. Yurt dısında ınsanlar 2000 cıvarı kazanıyorlar ve bu telefona 800 - 900 verecekler hadı 1000 olsun. Bizde 1000 liraya giriş seviyesi telefon satıyorlar. Her şeyde 10 kat fakiriz arabadan tut et fiyatlarına kadar.

• Gumbur gumbur geliyor

• Yeni nesil iPhone un adının iPhone 8 olmayacağını düşünen bir tek ben miyim? Ne bileyim iPhone X filan olur bence.

• Çağı yakalamış gibi (Tabi görsel gibi gelirse)

• Özellikle tasarım iyi olursa o kadar satabilir,ama hayal kırıklığı olursa satmaz...

• quote:

Ortada dolasan soylentiler uzerinden yorum yapıyoruz.Eninde sonunda urun resmi olarak tanıtılmadı.Evet iphone şimdiye kadar donanımda hep geriden geldi ancak iphone8 iddalarına gore piyadaki rakiplerinden ben bir eksik bulamadım..eksik gordugunuz birsey varsa sizde paylasınki forum amacı yerine gelmiş olsun..

dediğin gibi ortada resmi bir ürün yok ve herkes beklentilerinden bahsediyor.ben de kendi beklentilerimden bahsettim,kimseyi hedef alan bir yorum değildi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.