Şimdi Ara

Apple iCloud da Bulduğum Açık & Ardından Başıma Gelenler [Güncellendi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
73
Favori
99.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
993 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah be kardeşim, bir icloud skandalı da sen patlatsaydın, millet aç, hiç mi kendine bişeler ayırmadın ordan , doğruyu söyle :)
    Şaka maka geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım daha büyük açıklarını bulursun. Başarılarınızın devamını dilerim

• Türkiye de haber yapılmadı demişsiniz ama WhatsApp ihbar hatlarına yazıp haber yapmalarını sağlayabilirsiniz belki. Apple in yaptığı büyük terbiyesizlik.

• quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

Helal olsun ben bizim ülkede var mı böyle yazılımcı diye düşünüyordum varmış demek. Hep merak etmişimdir açık nasıl bulunur diye halen anlamadım nasıl bulunduğunu
    Açık, programı yazanların aklına gelmeyen, düşünmediği, düşünse bile yanlış uyguladığı algoritma hatalarının, tesadüfen ya da test yaparken bulunması. Kendimce böyle düşünüyorum.

Programlama ile uğraşanlar, arkaplanda işlerin nasıl yürüdüğünü az çok bilir.

Geliştirici, her türlü olasılığı düşünmek zorunda mıdır? Amatör değilse düşünmek zorunda.

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin, üstelik güvenliği ile övündüğü sisteme bak.

Keşke yaptığının karşılığını alabilseydin. Yine de tebrikler. Helal olsun.

• Türkler zaten hep iyiliğinden kaybediyor.
  • hocam kusura bakmada bu apple facebook tarzı şirketler fakir fukara hintlilere bile binlerce dolar ödüyor. Türke niye ödemekten kaçsın ki?
  • ee sonuç ne oldu para falan vermediler mi şimdi sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 9 Şubat 2019; 17:40:46 >
  • Tebrikler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu birkaç ünlünün kaba etini gördüğümüz ICloud vakasından çok daha önemli bir hata ve Apple bunu gizlemek istemesi gayet normal. Bu çok büyük bir skandal eğer daha fazla duyurma imkanı olursa Apple n başı çok kötü ağrıyacak demektir

• kreat kullanıcısına yanıt
    Birden fazla farklı ekibin aynı anda ama birbirinden habersiz yaptığı salakların birleşimi sonrası ortaya çıkan açık.
    Notes uygulama ekibi eşlemeyi telefonla yapmış oranın güvenilir olduğunu düşünerek
    Profil sayfasını kodlayanlar belli ki telefon no sadece metadata deyip çok önemsememiş
    Dbden prosedürleri yazan ve like ile telefon numarası getiren ayıda kesin copy-paste yapmıştır kodu bir yerden. Ama bu zincirdeki en büyük ayı o.
    Test planı hazırlayan ekibin ise belli ki konu ile alakası yok. Ya da belki sonradan güncellenen uygulamalar bütün halde tekrar teste sokulmuyor. Açık sonradan da oluşmuş olabilir.

Ha birde belli ki verilerin şifrelenmeme durumu var. Apple programlarının ayrı ayrı ve sınırsız bilgi çekebildiğini görüyoruz. Gerçi veriler şifrelenmişse daha kötü demek ki herhangi bir uygulama herkesin encryption keyine erişiyor felan.

Bu vakitten sonra bence ne kadar apple-cloud senkronizasyonu yapan uygulama varsa uzak durun belli ki bir grup maymun tarafından yazılıyor.

Açığı bulan arkadaşada orta uzun vadede daha büyük dönüşler olacaktır. Kazanabileceği para yanında 50k ciklet gibi kalabilir.

düzeltme: imla hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 9 Şubat 2019; 18:39:6 >

• İşi gücü bırakıp rastgele deneme yöntemleri ile ses getirebilecek kişilerin bilgisine erişseydiniz gerisi çorap söküğü gibi gelirdi bence. Apple krallığının molozlarına tekme atıp keyif sigarası içiyor olurdunuz. Güzel macera olmuş başarılarınızın devamını dilerim

• Süpersin bro taktir ettim

• Helal Olsun Başkan,Gururlandık
  • Apple kullanmaya korkar olduk
  • Neden peki hala, açığı gösterme amaçlı hazırladığınız ekran görüntüsü videosunu paylaşmıyorsunuz burada yada youtube da ?
    Paylaşında biz izleyelim. Ne de olsa apple da zaten açığı kapatmış.

• Bir solukta okudum.

• pew dostum o çakalların açık kapanınca ne yapacaklarını görmek için keşke sondan önce sahte bir evet kapandı deseydin de sonra iletişimi kopardıkları zaman küllerinden yeniden doğup apple'ı dünyaya rezil etseydin. bence açık o kadar büyük ki korkuyorlar haberinin duyulmasına ama bu haber duyulacak kaçarı yok.
  • İyi niyetle yaklaşman resmen enayilik olmuş kusura bakma. 1 tl eksiğin olunca hiçbirşey alamayacağın bir firma için bu iyilik neden onu merak ediyorum?

Biz kullanıcılara herşey müstehak. Adamlar hiçbir kullanıcıyı düşünmezken bizim saflar trilyon dolarlık Apple'a kıyak yapıyor. Bizim kanımızı emseler hakları var...

Eline hayatını kurtarabileceği bir fırsat geçmiş ama beyimiz Apple dostu.

Helal olsun kendinle gurur duy ve derhal Apple Store'a gidip 10799 TL'ye Xs Max al. Yalnız dikkat et 10798 TL ile gidersen vermezler cihazı haberin olsun.

Not: xs max kullanıcısı

• Hocam yanına çekirdekten yetişecek eleman lazımsa geleyim
  • Nereden bilelim senin olduğunu bi takla atta görelim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.