Şimdi Ara

Apple Haritalar, ülkemizdeki bisiklet kiralama istasyonlarını gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple Haritalar uygulaması güncellendi ve bisiklet kullanmayı sevenler için güzel bir özellik eklendi. Kullanıcılar artık harita üzerinde bisiklet kiralama istasyonlarını görüntüleyebilecek. İstasyon verilerini sağlaması için Ito World ile iş birliği yapıldı.

Ito World firması tarafından sağlanan veride 36 ülkeden 179 şehrin bisiklet istasyonu bilgisi bulunuyor. Türkiye’deki kullanıcılar Konya ve İzmir’deki bisiklet istasyonlarını harita üzerinde görüntüleyip istasyon hakkında bilgi alabilecek.

İstasyon bilgilerinde bisiklet bilgisi ve hangilerinin boş olduğu bilgisi gösterilmiyor. Sadece bisiklet kiralayan şirketin iletişim bilgileri ve çalışma saatleri görüntülenebiliyor.

Konya’da Nextbike firmasının bisiklet istasyonları, İzmir’de Karbis firmasının bisiklet istasyonları listeleniyor. Bisiklet istasyonu listeleme özelliği şuan için az sayıda şirketin bilgilerini gösteriyor. Bu durum sadece Türkiye için değil yabancı ülkeler için de geçerli. Desteklenen şehir ve firma sayısının artması gerekiyor.

Bisiklet istasyonu bilgilerine erişmek için arama bölümüne "bisiklet paylaşımı" ya da "bike sharing" yazmak yeterli. Fakat bu özellik, kademeli olarak sunuluyor. İlerleyen günlerde tüm iOS kullanıcıları, bisiklet istasyonu bilgilerine erişebilecek.

• İlginç bir haber ...

• Gözler ekremi aradı ama yoktu acaba neredeydi

• İzmir’de bisiklet kiralama saatlik ücreti 3₺ öğrenci otobüs bileti 1.65₺ sonra neden insanlarda bisiklet kültürü oluşmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çevremde bir kaç yere kurulduğunu görüyorum yeni yeni ama ortalarda bisiklet yok sadece istasyon. açılsın ilk kullananlardan olurum.
  • Konya dümdüz şehir, çoğu noktada bisiklet kiralama noktası da bulunuyor. Bisiklet yolları da yaygın. Güzel olmuş.

• Apple haritalar nasıl güncelleniyor yeni ios versiyonu ile filan mı? Hiç marketten güncellediğimi hatırlamıyorum.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Ön yüklü iOS servisleri gibi yeni özellik ve fonksiyonlar yeni iOS güncellemesiyle oluyor. Lakin sadece yeni lokasyon-ulaşım hatları gibi şeyler için sistem güncellemesine gerek yok sanırım. Şuan sadece lokasyon bazlı etiket olarak erkenden eklenmiş. Önümüzdeki iOS güncellemesinde kenara-köşeye bisiklet kiralamanın sembolünü ekleyerek daha rahat bir erişim sağlanacakmış.

Edit: Marketle ilgisi yok. Sanırım editörün yazımından dolayı yanlış anladınız. Haberin orjinali buhttps://techcrunch.com/2018/03/12/apple-maps-shows-you-the-nearest-bike-sharing-stations/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 14 Mart 2018; 1:7:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Ön yüklü iOS servisleri gibi yeni özellik ve fonksiyonlar yeni iOS güncellemesiyle oluyor. Lakin sadece yeni lokasyon-ulaşım hatları gibi şeyler için sistem güncellemesine gerek yok sanırım. Şuan sadece lokasyon bazlı etiket olarak erkenden eklenmiş. Önümüzdeki iOS güncellemesinde kenara-köşeye bisiklet kiralamanın sembolünü ekleyerek daha rahat bir erişim sağlanacakmış.

Edit: Marketle ilgisi yok. Sanırım editörün yazımından dolayı yanlış anladınız. Haberin orjinali buhttps://techcrunch.com/2018/03/12/apple-maps-shows-you-the-nearest-bike-sharing-stations/

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

• Apple haritalar bence önce komple kendini güncellemeli. Harita resimleri 7-8 sene önceki resimler. Yoolar değişiyor soka ve caddeler değişiyor bunlar apple haritalarda çok eski kalıyor. Oysaki apple haritaları kullanmayı gercekten seviyorum ama ne yazık ki güncelleme şart hemde çok acil.
  • İBB'nin bisikletlerini de gösterse iyi olurmuş. Gerçi İstanbul'da bisiklet yolu yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Apple haritalar bence önce komple kendini güncellemeli. Harita resimleri 7-8 sene önceki resimler. Yoolar değişiyor soka ve caddeler değişiyor bunlar apple haritalarda çok eski kalıyor. Oysaki apple haritaları kullanmayı gercekten seviyorum ama ne yazık ki güncelleme şart hemde çok acil.

Adamlar global yani sadece bize göre çalışmıyorlar. Çünkü bizde önce binalar, sonra altyapı ve yollar yapılıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartal172 kullanıcısına yanıt
    Valla google veya yandexte global ama gayet gunceller

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Anadolu yakasında kartal- kaynarca arasında varda ne oluyor hocam. Bisiklet yolundan gidiyorsun bir bakıyorsun hanzonun biri gelmiş bisiklet yoluna araba park etmiş.sağından solundan zar zor geçmeye çalışıyorsun az ilerde çimenlerin üstünde yellediği mangalının başından bağırıyor;

-laa arabayı ciziyorsun.

Senin arabanın bisiklet yolunda ne işi var diyince

-koca adamsın pisikletle ne işin var.

Malesef durum bundan ibaret

• quote:

Farklı şirketler.

• Apple Maps Türkiye'de oldukça kötü. Kullanmayı çok isterim ama gerçekten iyi çalışmıyordu, bu güncellemeyle bir umudum oldu belki güzelleştirmişlerdir arada bir deneyeyim bari.
  • Himm, guzelmis. Bizde de bu var.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bisikletliulasim.mahler&hl=tr

Su islere yariyor :
    * Bisiklet Yollari
    * Bisiklet Tamircileri
    * Bisiklet Dostu Isletmeler
    * Kiralik Bisikletler
    * Bisiklet Park Noktalari
    * Tehlikeli Mazgallar
    * Toplu Tasima Noktalari

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal172

quote:

Farklı şirketler.

Olay şirketlerin farklılığı değil. Bunlar ortak bir yönü var. Hepsi global şirketler ve hepsinin haritalar uygulaması var. Ama yandex ve google haritalar ne yazık ki (türkiye nezdinde konuşuyorum amerikayı avrupayı guncelliyorlardır belki orada yaşamadığım için bilemeyeceğim) apple haritalardan çok daha iyi hizmet sunuyorlar. Apple haritalar en son canlı trafik vermeye başlamıştı keşke vermeseydi. Bakıyorsun bir yolda başka bir yolda yok. Yani bir işi gercekten ya duzgun sekilde yapmalı bir şirket yada yapmamalı yarım yamalak olunca bir kıymeti olmuyor cunku. Apple haritalarda benim şuan otrudugum binaın yeri hala boş arazi içinde park edilmiş arabalar görünüyor. Ben burada 5 yıldır oturuyorum binanın yapılışı filan bundan 2-3 yıl öncesi yani totalde 7-8 yıl öncesinin haritasibu. yani ben daha ne söyleyeyim ki.
  • VAAAV ..YAPMIŞLARMI SONUNDA ..YILLARDIR BU UYGULAMAYI BEKLİYORDUM..İYİ Kİ YAPMIŞLAR..OHH BE RAHATLADIM SABAH AKŞAM ŞÖYLE Bİ UYGULAMA YAPSALAR DİYODUM..ATOM U PARÇALAMAKTAN DAHA ÖNEMLİ ÇÜNKÜ..İŞİMİZ GÜCÜMÜZ BİTTİ BİSİKLETÇİ ARIYODUK SOKAK SOKAK..MAL LA BU İOS

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.