Şimdi Ara

Apple Gider Pusulası / Fişi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
11
Favori
25.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimki hâla yok. E-postalarında yarın geleceğini taahhüt ettikleri yazıyor. Eğer 18:00’a kadar gelmez ise gerçekten belgeyi alsam bile yarın ya da başka gün bu arkadaşlarla uğraşmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faseww F kullanıcısına yanıt
    Az önce belge geldi. Sanırım 17:00 gibi geldi. Yoğun basıklar sonucu üstüne acil yazılı bir şekilde geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: osezginn

Merhaba.

AirPods 1.nesil cihazım 4 defa değişime uğradı, şu anda bedel iadesi için THH’ye başvuralı 1 ay oldu. Acaba kıdemli departmanla görüşsem değişimi sağladıkları durumda AirPods Pro alma şansım var mı?

(NOT: THH’ye başvurma sebebim Hepsiburada’dan almış olmam.)
    Herkese tekrardan merhaba.

THH'ye yaptığım başvuruda nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde faturayı unuttuğum için maalesef reddedildi. Halbuki faturayı satıcıdan (ki HB oluyor) talep edebilirdi heyet.

Asıl konuma gelecek olursam, reddedilme kararı çıktıktan sonra AirPods'u (bu arada alıntıda yanlış biliyormuşum 2 işlem görmüş) tekrardan servise yolladım. Serviste bir hafta bekledikten sonra arızalı olan sol AirPod değişti ve değiştiği gün de teslim aldım. Buraya kadar her şey normalken kulaklığı test ettiğimde bu sefer sağ taraftan hiç ses gelmediğini farkettim. Bir sonraki gün (bugün) tekrardan servise yollayıp rapor isteyerek cihazın arızalı olduğunu tekrardan öğrenmiş oldum.

Zaman bulabilirsem yarın, bulamazsam da pazar veya pazartesi günü Apple'ı arayıp kutulu değişim isteyeceğim. Umarım zamanında Apple Watch iadesini alırken işleyen süreç tekrar değişmemiştir.

Sorularınız varsa alabilirim.

• osezginn O kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Eğer İstanbul dışındaysanız tahminimce daha çok süre gider pusulası beklersiniz. Sanırım yasalar gereği e-postadan postaya geçmişler. En son dosyam ile ilgilenen danışmana malum firma ile çalışmayı sonlandırmalarını tavsiye ettim. İnceleme başlatacaklarını söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Cruiser -- 13 Şubat 2020; 23:1:1 >
    Size de danışmanınız belgenin fotoğrafını gönderdikten sonra bir e-posta daha bekliyeceğiz dedi mi ? Bana tnt e-posta atacakmış sonra arayacakmış. Daha sonrada az önce konuştuğum kişi 10 günde anca yeni cihaz gelir dedi. Herkese aynı bana farklı işliyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Cruiser -- 14 Şubat 2020; 11:44:51 >
  • Lord Cruiser L kullanıcısına yanıt
    Danışmana gider pusulasını gönderdikten sonra TNT'den kuryenin geleceğini ve bendeki MB Air'ı alacağını söyledi. Bence pazartesi günü ararlar beni salı günü cihazı teslim alırlar perşembeye kadar cihazı Apple teslim alır. Pazartesi gününe kadar yeni cihaz kargolanır çarşamba gününe kadarda yeni cihazı teslim alırım diye düşünüyorum. Yani 10-12 gün sürebilir bu süreç.
    Hangi cihaz ile değişim onaylandı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazall

Hangi cihaz ile değişim onaylandı ?
    Şu an Apple'ın resmi sayfasında olan Macbook Air ile değişimi onaylandı. Resmi sayfasındaki Macbook Air 2019 sanırım.
    Benim pazartesi cihazım TNT tarafından alınacak. Ben kendim TNT’yi aradım. Süreci hızlandırmak için. Bana Apple’ın bir danışmanı en fazla 3 gün telefonsuz kalacaksınız diyor bir danışmanı 10 gün sürebilir diyor. Hangisi doğru diyor anlamadım.

Benimde bilgisayarım değişti.

Salı günü cihazı aldılar. Bugün yenisi elimdeydi.

Bende TNT'yi aradım ama henüz gider pusulanıza ait kurye isteği bulunmamaka dediler.
  • quote:

Benimde bilgisayarım değişti.

Salı günü cihazı aldılar. Bugün yenisi elimdeydi.
    Sizde hangi cihaz vardı hocam birde hangi cihazla değiştirdiler?
    Macbook pro 2016 vardı. 2019 u işe değiştirdiler.

• quote:

Macbook pro 2016 vardı. 2019 u işe değiştirdiler.
    Çok iyi :) Güle güle kullanın yeni cihazınızı umarım bir sorun yaşamazsınız bir daha :) Bende Macbook Pro 2013 vardı Pro serisi gerçekten çok güzel ama Air ile Pro fiyatları arasındaki fiyat farkı arttı. Kasım 2018 de 5555 liraya 2017 MB Air almıştım bütçem fazla olsaydı kesinlikle MB pro alırdım.
    Son olarak Apple’dan gider pusulanız onaylandı e-postasını almış olmanız gerekmekte. Tahminimce ondan TNT Apple tarafından herhangi bir talebi göremediği için öyle demişlerdir.

• Kazall kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Size baya hızlı gelmiş. İstanbul’damısınız ? Ben İstanbul’dayım. Bakalım ne kadar sürecek.

Apple'dan onay maili almadım henüz bu sabah danışmanım aradı bir sorun bulunmuyor dedi daha sonra TNT'yi aradım gider pusulasında yazan numarayı söylememi istedi. Numara ile kontrol ettiğinde henüz kurye talebiniz bulunmamakta dedi görüştüğüm kişi. Pazartesi günü aranırım sanırım. Danışmanım haftasonu çalışmıyor müşteri hizmetlerini ararsam hem başkası dosyayı devralacak hem de haftasonu olduğundan kurye işi yine en erken pazartesi gününe kalacak o yüzden en iyisi pazartesiyi beklemek :)
    Danışmanın devrolması sorun değil. Zaten bana birinin 3 gün telefonsuz kalacaksınız, birinin 10 gün sürebilir demesinden sonra (önce 3 gün dedi bir danışman, daha sonra başka bir danışman 10 gün sürebilir dedi) hepsinin aynı olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle teşekkür ederim. Beylikdüzü’nde yaşıyorum, gider pusulası daha önceki iademde (2019 Ekim zamanı) 2-3 günde ulaştı. Eğer yine aynı firma yollarsa çok sürmeyecek gibi duruyor. Zaten daha önceden e-posta kullanılıyordu.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.