Şimdi Ara

Apple Garantisi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorun : Wifi tamamen Pasif halde.

Apple ile konuştuktan sonra
    Garantisi bitmemiş cihazı Apple'a gönderdim.
    Gelen cevap
    Cihazın kabında var olan darbelerden dolayı
    Apple'ın kurallarına göre GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA kalıyormuş.

Eyvallah kabul.

Ama bana bunu

TÜKETİCİ KANUNUN ve TABİ OLDUĞUMUZ KANUNLARIN
    HANGİ MADDESİNE / MADDELERİNE DAYANARAK

yaptığınızı açıklar mısınız?

Apple müşteri hizmetleri cevap veremedi.
    Belki bilen vardır. !!!

Bu neye benziyor biliyor musunuz?
    Araba aldınız tamponunu, kaportasını vs bir yere vurdunuz.
    Vites arıza yapınca üretci size
    Tamponun kırık o yüzden vites garanti kapsamından çıkıyor demesine benziyor.

Apple Garantisi Sorunu Apple Garantisi Sorunu

• Ne yazık ki benzetmenizin yerinde olduğunu düşünmüyorum. Ezilmeler, darbeye ve bazen de düşmeye işaret eder. Elektronik cihazların bağlantıları düşünce kırılabilir. Çoğu cihaz da darbelerden korunmak amacıyla tasarlanmaz. Arabanın tamponunu veya kaportasını bir yere vurduğunuzda içe göçer veya hareket ederler. Böyle tasarlanırlar. Bence bu politika gayet mantıklı.
  • stormloader S kullanıcısına yanıt
    Apple'ın politikasına itirazım yok. isterse senin ismini beğenmedik ondan garanti kapsamı dışında desin.
    O da kabul.

Ama sonuçta hepimiz kanunlara tabiyiz.

Tek ricam bunu yerel kanunların hangisine dayanarak yaptıklarını açıklamaları.

Apple bunu yapamıyor. Yada yapmıyor.
  • Apple'ın temel teknik servis politikası bu. Cihazın köşelerinde veya ekran çerçevesinde herhangi bir göçme veya yamulma varsa müdahale edilmiyor. Ücret dahilinde yeni cihaz veriliyor. Tüketici haklarına giderek hakkınızı arayabilirsiniz.
  • bu elektronik alet sonuçta. düşmeyle çarpmayla cihazın bir şekilde darbe almasıyla içerdeki elektronik aksamlar bozulabilir ve bu durumun çarpmayla mı olduu yoksa başka bir sebepten mi meydana geldiği bilinemeyebilir (bence) o yüzden bu hale gelmiş cihazın garantiden yararlandırılmaması bence yerinde bir durum. ama siz tersini düşünüyorsanız tüketici mahkemesinde şansınızı deneyin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Zaten Tüketici haklarında hakkımı arayacağım.
    Ama benim derdim apple'a sorduğum şu soruya cevap verememesi.

Hangi kanun maddesine dayandırıyorsunuz bunu diye sordum.

Hukuk büronuz vardır avukatınız vardır lütfen öğrenip cevap verin dedim.
    Ona cevap veremiyorlar.

Yani mahalle bakkalına sormadım ki soruyu dünya devi apple sordum.
    Umarım buradan görüp cevap verebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygar_Oz

Zaten Tüketici haklarında hakkımı arayacağım.
    Ama benim derdim apple'a sorduğum şu soruya cevap verememesi.

Hangi kanun maddesine dayandırıyorsunuz bunu diye sordum.

Hukuk büronuz vardır avukatınız vardır lütfen öğrenip cevap verin dedim.
    Ona cevap veremiyorlar.

Yani mahalle bakkalına sormadım ki soruyu dünya devi apple sordum.
    Umarım buradan görüp cevap verebilirler.

Kullanım hatası
    MADDE 11 – (1) Tüketicinin malı tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasından kaynaklanan arızalar hakkında 8 inci ve 9 uncu madde hükümleri uygulanmaz.
    (2) Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; malın satıcısı, ithalatçısı veya üreticisinden birisi tarafından mala ilişkin azami tamir süresi içerisinde düzenlenen raporla belirlenmesi ve bu raporun bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur.
    (3) Tüketiciler, ikinci fıkrada belirtilen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle uyuşmazlığın parasal değerini dikkate alarak tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurabilir.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19782&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=garanti

Garanti belgesi yönetmeliğine dayandırmışlardır.

Bu yönetmeliğe göre kullanım hatası var diyerek ürünü her halükarda garantiye sokmayı reddetme hakları var. (Rapor düzenleyerek) Siz kullanım hatası yok diyorsanız tüketici hakem heyetine ya da işte tüketici mahkemesine başvuracaksınız. Zaten tüketici hakları da böyle durumlar için var. Zaten "hakkımı arayacağım" demişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 17 Aralık 2015; 8:55:38 >
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler açıklama için.
    Ama dünya devi apple bu açıklamayı yapmaktan aciz kaldı.
  • Size Apple tarafından mevcut arızanın kullanım veya kullanıcı hatası sonucu oluştuğuna dair arkadaşın yönetmelikte belirtiği şekilde imzalı bir belge verildi mi?
    Yok eğer verilmediyse doğrudan tüketici haklarına başvurun. o yönetmelikte arkadaşın belirtmiş olduğu kısımdaki gibi sizin garanti kapsamından yararlandırılmamanız için mevcut sorunun öncelikle kullanıcı hatasından kaynaklandığını belirlemeleri gerekir. Bu da öyle cihazın kenarında ezik var cihazı vurmuşsun ondan olmuş demekle olmuyor.
  • fenestramundi F kullanıcısına yanıt
    Hiç bir belge yok sadece telefon konuşması ve mail mesajı var.

Başvuru yapacağım tüketici haklarına.

Yetkili servisler çok üstün körü geçiyorlar bu konuyu. ve hemen garanti kapsamı dışında diyor.
    Belki açsa cihazı 2 dakikalık işi var.
    Cihazı açtık darbeden dolayı olmuş dese ona da kabul.
    Ama yok sadece dışına bakıp işi bitiriyorlar.
  • Malesef biz apple a değil apple bize ayak uydurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.