Şimdi Ara

Apple Facetime Yurtdışı Sms Saçmalığı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
15.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Birkaç gün önce aldığım MacBook'umdan Facetime'ı aktif etmeye çalışırken haberim olmadan aktive için yurtdışı sms atılmış. Bununla ilgili destekle iletişim kurduğumda bana bunun küçücük bir ücret olduğunu ve facetime'ı açanın, kullananın ben olduğunu söylediler. Gelin görün ki facetime'ı kullanırken bu yurtdışı sms saçmalığı için bir uyarı falan yok. Sonradan bu uyarıyı koymuş olmalılar ki telefonla oynarken birden facetime'ı kullanmak için operatör ücretleri uygulanır vs. gibi bir uyarı çıktı. Tekrar aradığımda bunun aveadan kaynaklı olduğunu söylediler. Aveayı aradığımda bunun sorumlusunun apple olduğu söylendi. Bu durumu nasıl çözebilirim? Teşekkürler şimdiden..

EDIT: Bir mesajın hesabını yapmıyorum. Bu mesaj 40-50 defa gönderilmiş. Bunun için aveayı aradım apple attı, apple aradım bu problem aveadan kaynaklanıyor diyor. Bende ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmstg -- 28 Ekim 2015; 16:51:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmstg

Selamlar. Birkaç gün önce aldığım MacBook'umdan Facetime'ı aktif etmeye çalışırken haberim olmadan aktive için yurtdışı sms atılmış. Bununla ilgili destekle iletişim kurduğumda bana bunun küçücük bir ücret olduğunu ve facetime'ı açanın, kullananın ben olduğunu söylediler. Gelin görün ki facetime'ı kullanırken bu yurtdışı sms saçmalığı için bir uyarı falan yok. Sonradan bu uyarıyı koymuş olmalılar ki telefonla oynarken birden facetime'ı kullanmak için operatör ücretleri uygulanır vs. gibi bir uyarı çıktı. Tekrar aradığımda bunun aveadan kaynaklı olduğunu söylediler. Aveayı aradığımda bunun sorumlusunun apple olduğu söylendi. Bu durumu nasıl çözebilirim? Teşekkürler şimdiden..

Cihazda güvenlik amacıyla numarayı doğrulamak için bir seferliğine SMS atılır. Facetime ve imessage var olduğundan beri uygulanıyor bu, abartmışssınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• SMS olayı kullanıcıyı doğrulamak için yaptıkları birşey. Daha değişik birşey bulunabilir miydi? Evet, bulunabilirdi. (MacBook'um sms atamıyor benim ama FaceTime kullanabiliyor)
    Asıl dikkat edilmesi gereken husus sürekli ayarlarla oynayıp FaceTime'ı aç/kapa yapmamak.

• quote:

Selamlar. Birkaç gün önce aldığım MacBook'umdan Facetime'ı aktif etmeye çalışırken haberim olmadan aktive için yurtdışı sms atılmış. Bununla ilgili destekle iletişim kurduğumda bana bunun küçücük bir ücret olduğunu ve facetime'ı açanın, kullananın ben olduğunu söylediler. Gelin görün ki facetime'ı kullanırken bu yurtdışı sms saçmalığı için bir uyarı falan yok. Sonradan bu uyarıyı koymuş olmalılar ki telefonla oynarken birden facetime'ı kullanmak için operatör ücretleri uygulanır vs. gibi bir uyarı çıktı. Tekrar aradığımda bunun aveadan kaynaklı olduğunu söylediler. Aveayı aradığımda bunun sorumlusunun apple olduğu söylendi. Bu durumu nasıl çözebilirim? Teşekkürler şimdiden..

Normal bir durum. Basindan beri var, olayi yetkili mercilere, basbakana tasimaya gerek yokmus :)

Bedava yapmanin yolu var. telefonun kurulumunu yapinca, sim karti cikartip oyle aktive edebikirsin. Once apple id ile aktive ediyor, uzerine simi takinca telefon numarasini da ekliyor. Ios 8de olmustu, 9da bilemiyorum.

• bir kaç gün önce macbook alan adam 1 sms için avea mh ile apple mh arasında sorunun kaynağını aramış. keşke herkes herşeyini bu şekilde arasa etse sorsa :)

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Normal bir durum. Basindan beri var, olayi yetkili mercilere, basbakana tasimaya gerek yokmus :)

Bedava yapmanin yolu var. telefonun kurulumunu yapinca, sim karti cikartip oyle aktive edebikirsin. Once apple id ile aktive ediyor, uzerine simi takinca telefon numarasini da ekliyor. Ios 8de olmustu, 9da bilemiyorum.

güzel yöntem, teşekkürler hocam.

• quote:

Yine 0.80kuruşun hesabını yapan ama macbooku ve iphoneu olan bir avealı gına geldi hakikaten artık

• confuest kullanıcısına yanıt
    konuyu tam bilmeden atlayanlardan da gına geldi. Bir mesaj gelse tabi ki konu açmaya bile değmez. Yalnız bu mesajı 40-50 kere göndermiş. Aveayı arıyorum apple diyor apple arıyorum avea diyor.

• 45-50 defa gönderince 40-50 defamı ücret kesti millet tam anlamamış olayı.
  • ahmstg kullanıcısına yanıt
    merhaba, bende de aynı sorum mevcut, 10 gün önce iphone aldım ve facetime / imessage yi etkinleştirdim. Bu işlemi sadece bir kez yaptığım halde 58 mesaj göndermiş ve 30 tl olması gereken faturam 88 tl olmuş. Avea yı aradım apple a yönlendirdi, apple yi aradım daha ben operatörü söylemeden yetkili hattınız Avea mı dedi. Evet diyince bu şekilde hergün Avea kullanıcıları bizi arıyor ve sorun avea dadır dedi. Sistemlerinde sorun varmış ve bu tarih aralığında etkinleştirme yapan herkesten fazla ücret almışlar. Sonra tekrar avea ile görüştüğümde faturanın tam olarak kesilmediğinden işlem yapamıyoruz denildi.

Şimdi neler yapabiliriz onu konuşalım. Avea kullanan ve bu durumdan madur olan herkes bu konuda toplanalım, sıra ile şikayet etmeye başlayalım. Ayrıca face de twitter da gruplar kuralım. Başka operatörlerde sorun yok ama sağ olsun avea indirim olarak verdiğini bu şekilde geri almaya çalışıyor, yedirmeyiz arkadaş! Ben bırakmayacağım ve zorla da olsa geri alacağım, hep beraber yüklenelim. Şu faturanın kesilmesini ve bana iletilmesini bekliyorum.

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    aynen öyle oldu

• güzel kardeşim bunun suçlusu sensin. bir kez etkinleştirip bekleyeceksin. o anki sunucu yoğunluğuna bağlı olarak bekleyecektir. bazen 10 sn sürüyobazen 1 saat bazen hata veriyor. sen ilk mesajında bu işi 30-40 kez yaptığını söylemedin. bizde doğal olarak 1 kez yaptığını ve beklediğini düşündük. sağlık olsun

• amonRa kullanıcısına yanıt
    30-40 kere yapmadım. Mesaj attım, arama yaptım ve bu kadar ücret gönderildi.

• quote:

konuyu tam bilmeden atlayanlardan da gına geldi. Bir mesaj gelse tabi ki konu açmaya bile değmez. Yalnız bu mesajı 40-50 kere göndermiş. Aveayı arıyorum apple diyor apple arıyorum avea diyor.

Aveada atılan smsin gitmesi bazen 1 günü bulur hele yurtdışıysa hiç gitmeyedebilir. Niye tekrar tekrar aktifleştiriyorsunuz ki? Bir kere yapıp bekleyin. Fatura 5tl ucuz gelsin diye avea kullanıp herşeyin acelece olmasını istemek, defalarca aktifleştirmeyi denemek. Neyden şikayet ediyorsunuz onu anlamadım nereden bakarsanız bakın burda hatalı sizsiniz.

• akmac A kullanıcısına yanıt
    Abartma falan yok benim 10 tlem gitti

50 tl yüklsem 50 gidecek

Siz saçmalıyısynuz okuduğunu anlamıyosunuz

• confuest kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlayamıyormusun sen

80 kurul değil .. Yaklaşık 20 tl lik bu tutar

Hatta hattında para varsa 100 tlde olsa gidiyor

Klasin dandroikçi seni okumadan yargılıyosunuz

• yahu ne kadar boş beleş adam var şu sitede..yok apple kullanıyomuşta 80 kuruşun hesabını yapıyormuş bilmem neymiş..n-okuduklarınıda anlamıyorlar..kardeşim bu bir sorun anladınız mı hata..facetime kullan yada kullanma etkinleştir yada etkinleştirme bu mesajları göndermeye başladı cihazlar..bendeki 4ste yapmaya başladı..defalarca aynı mesaj parasını ödemek zorundamı insanlar apple kullanıyo diye ??

bu arada sorunu yaşayan arkadaşlar ben çözümü şöyle buldum;ayarlardan facetime kapalı konuma getirin.power tuşu ve home tuşuna basılı tutarak restart yapın.cihaz yeniden başladığında hemen facetime girin eğer açılmışsa kapatın.açılmadıysa öyle kalsın.ben bu şekilde yaptım.ve sorun düzeldi.içindeki kontör bitene kadar düşüyordu 80 kuruşlar.

edit:apple sitesindede facetime yada imessagede problem olursa çözüm yolu bu şekilde yazılmış

iMessage ve FaceTime'ı kapatın ve yeniden başlatın
    Ayarlar > Mesajlar'a gidin ve iMessage'ı kapatın.
    Ayarlar > FaceTime'a gidin ve FaceTime'ı kapatın.
    Aygıtınızı yeniden başlatın.
    iMessage ve FaceTime'ı tekrar açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 28 Ekim 2015; 20:05:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• açıklama yapmışız yardımcı olalım demişizi eksi vermiş birisi
  • sorun iphone dan kaynaklı kesinlikle

• aynı olay turkcell ile benimde basıma gelmişti zamanında bir turlu facetime aktif olmuyordu imessege aktif olmuyordu o ay 50 lira gibi fazladan ücret odeyince bende bıraktım. ki halen aktif gibi gozukse de imessege tam olarak calısmıyor.

eger kullanmıyorsanız kapatın gitsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.