Şimdi Ara

Apple FaceTime üzerinden gizlice dinleniyor olabilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple’ın FaceTime uygulamasında oldukça önemli bir güvenlik açığı keşfedildi. FaceTime üzerinden aranan kullanıcı çağrıya cevap vermese bile dinlenebiliyor. Bu büyük sorunun iOS 12.1 veya daha üstü sürüme sahip cihazları etkilediği düşünülüyor.

FaceTime açığı nasıl kullanılıyor?

FaceTime üzerinden istediğiniz kişiyle video görüşme başlatıyorsunuz. Arama devam ederken alt taraftan konuşmaya kişi ekle seçeneğine basıyorsunuz ve kişi ekle kısmında kendi telefon numaranızı seçiyorsunuz. Böylece kendiniz ve aradığınız kişiyle beraber grup konuşması açmış oluyorsunuz. Bu noktadan sonra karşıdaki kullanıcının sesi aramaya cevap vermemiş olsa dahi duyulmaya başlıyor. Apple, sorunun bu hafta gelen yazılım güncellemesi ile başladığını açıkladı. Ardından FaceTime uygulamasının grup konuşma özelliği sorun düzeltilene kadar devre dışı bırakıldı.

Tüm iPhone kullanıcıların dinlenebilmesine sebep olan güvenlik açığı haliyle sosyal medyada oldukça yankı buldu. Ayrıca aranan kişi güç butonuna basarsa video görüntüsünün de gittiği öğrenildi. Özellikle Mac bilgisayarları aradığınızda çok daha uzun süre çaldığı için dinleme işlemi de uzun süreler devam edebiliyor. Bu hafta yayınlanacak güncelleme ile sorunun düzeltileceği açıklandı. Yine de şüpheleriniz varsa ayarlar kısmından FaceTime’ı kapatmanız tavsiye ediliyor. Açığı deneyen kullanıcılardan birine ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

• iOS 6 günlerini arar olduk. Teşekkürler Apple...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple FaceTime üzerinden gizlice dinleniyor olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 29 Ocak 2019; 9:8:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

Bu mesaj silindi.
    Şunların hepsine hatta daha fazlasına ayrı ayrı şahit oldum Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim..
  • Açığı bile stabil heyt be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet iPhone çok güvenli kesinlikle izlenmiyor dinlenmiyor. Birimlerinin isteği üzerine açıldı kullanıldı istenmeden ortaya çıktı büyük ihtimalle

• Büyük resmî görenler de gelmiş

• Ciddi ciddi, çalışanları için de Apple ı bitirmek isteyen birileri olduğunu düşünmeye başladım.Huawei nin parmağı olabilir Son sürümün Beta sürümü o kadar test ediliyor,en son halini yüklüyorsun ,sorun giderecek,yeni özellik getirecek dediğin ,ios sürümü başka sorunlara neden oluyor.

Apple borazanlığı yapanların sığındığı,övündüğü bir tek ,güncellemeleriydi, bu gidişle ona da güven kalmayacak.

Artık Update yapmaya,güncellemeye de korkar oldu,Apple kullananlar.Ki Apple kullandığım zamanlar da ,asla ios un son sürümün stabilitesin den uzun süre emin olmadan , yüklememişimdir de.

Zaten benim nazarım da Apple, kredisini yavaşlatma olayı ile çoktan bitirmişti.

• Ulan şunu biraz daha önce öğrenseydim keşke ya...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Person of Interest’a az kaldı.

• Son durum:

Kullanıcı: Facetime'da açık var mı yok mu?
    Apple: Kim söyledi? Otur bi dakka, kim söyledi?
    Kullanıcı: Kıvırma, var mı yok mu?
    Apple: Hangi açık? Kim söyledi?

• ama özgee apple alarak sadece bi telefon almış olmuyorsun ki.. ar-ge siyle , ekosistemiyle, stabilitesiyle, düzenli güncellemeleriyle, çelik gibi güvenliğiyle bütün bir hizmet alıyorsun. o yüzden 300 dolara üretilen telefonlar 1100 dolar. yani keriz olduğumuzdan falan değil gerçekten bak.
  • EYVAH!!! kesin FBI peşime düşecek.

• hiç şaşırmadım. Bilinçli olarak işletim sistemini yavaşlatıp yeni cihaz satmak isteyen bi firmadan da bu beklenir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.