Şimdi Ara

Apple düşük talep nedeniyle iPhone 14 üretim planlarını değiştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple düşük talep nedeniyle iPhone 14 üretim planlarını değiştirdi

Apple, iPhone 14 ve özellikle iPhone 14 Pro'nun başarılı lansmanını göz önünde bulundurarak, tüketicilerin ürünlere rahatlıkla erişebilmesini sağlamak için üretim hacmini artırmaya karar vermişti. Fakat firmanın bu planlarında değişikliğe gittiği görülüyor.

Ayrıca Bkz.Apple Watch Ultra ağır çekiç darbelerine dayandı: Saatten önce masa kırıldı

Bloomberg'in raporuna göre iPhone 14 satışlarının acil bir üretim artışı gerektirecek kadar güçlü olmadığını fark eden Apple bu kararından geri adım attı. Şirket önümüzdeki üç ay içinde iPhone 14 üretimini 6 milyon adet artırma planlarını rafa kaldırarak 90 milyon üretim hedefine geri döndü.

Apple düşük talep nedeniyle iPhone 14 üretim planlarını değiştirdi

iPhone 14 Pro daha çok satıyor

Hatırlatmak gerekirse, analist Ming-Chi Kuo kısa bir süre önce Apple'ın tedarikçisi Foxconn'dan iPhone 14 Pro üretimini %10 oranında arttırmasını istediğini belirtmişti. Standart iPhone 14'ten daha çok yenilik sunduğunu düşünürsek bu son derece mantıklı bir talep.

Markanın önümüzdeki aylarda nasıl bir yol izleyeceğini zaman gösterecek. Ancak kesin olan şu ki üretimde bir artış kararı alınırsa bu iPhone 14 Pro ile alakalı olacak. Zira tüketiciler yeni seride en fazla Pro modellerine ilgi gösteriyor.

Kaynak:https://9to5mac.com/2022/09/27/apple-reverses-plan-increase-iphone-14-production/

• Yıl olmuş 2022. 1 TB kapasiteli telefon çıkartıyorsun. Çektiklerini bilgisayara USB 2.0 ile 2 günde bile atamıyorsun.

Ama Ayfon şahane.

EK

2 tane zeka küpü yanıt vermiş. Jobs hayatta olsa kolduğunu bunlara bırakırdı kesin.

Teorik aktarım hızlarının üst limitine dosya kopyalarken ulaşamazsınız. Dosyalar çoksa, binlerce ise her dosya geçişi ayrıca ek zaman kaybı demektir. USB 2.0 ile Ayfon'dan toplam boyutu 25-30 GB olan fotoğrafları bile artmak saatler sürebiliyor.

Fotoğraf/video benim arkadaşım. iColud'a para da vermek isytemiyorum, fotoğraflarımı videolarımı Apple'a yollamak da istemiyorum.

Birgün ambargo uygulanan ülkeler arasına girersek ve o servislere ulaşamazsak kınanızı da yakarsanız.

Ayrıca rakiplerinde yıllardır USB 3.0 var. Yeni icad edilmedi. Apple'ın icat etmesini ne kadar daha bekleyeceğiz?
  • 😂😂😂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • iPhone 14 almak için bir neden yok.

• iPhone 14’ün fiyatını düşürüp iPhone 13 ile aynı fiyata satarsa iPhone 14 alınabilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 28 Eylül 2022; 17:14:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 14 haberleri Türkiye de küfür gibi geliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yav 13 kullanıyorum . neden 14 alayım . işlemci aynı , ekran aynı , performans aynı , kameralar aynı ... A16 olsaydı ozaman düşünürdük . şuan için gereksiz.

• Aynı haber geçen sene iPhone 13 için yapılmıştı. Pro modeli satılsın diye Apple bilerek yapıyor.

• 13 mini yeteri kadar satmıyor diyerek iptal eden epıla hapis şoku

• Acaba neden 14 modeline ilgi dusuk… 🤦🏼‍♂️

• Yıl olmuş 2022. 1 TB kapasiteli telefon çıkartıyorsun. Çektiklerini bilgisayara USB 2.0 ile 2 günde bile atamıyorsun.

Ama Ayfon şahane.

EK

2 tane zeka küpü yanıt vermiş. Jobs hayatta olsa kolduğunu bunlara bırakırdı kesin.

Teorik aktarım hızlarının üst limitine dosya kopyalarken ulaşamazsınız. Dosyalar çoksa, binlerce ise her dosya geçişi ayrıca ek zaman kaybı demektir. USB 2.0 ile Ayfon'dan toplam boyutu 25-30 GB olan fotoğrafları bile artmak saatler sürebiliyor.

Fotoğraf/video benim arkadaşım. iColud'a para da vermek isytemiyorum, fotoğraflarımı videolarımı Apple'a yollamak da istemiyorum.

Birgün ambargo uygulanan ülkeler arasına girersek ve o servislere ulaşamazsak kınanızı da yakarsanız.

Ayrıca rakiplerinde yıllardır USB 3.0 var. Yeni icad edilmedi. Apple'ın icat etmesini ne kadar daha bekleyeceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myhotyro -- 28 Eylül 2022; 19:09:10 >
  • myhotyro M kullanıcısına yanıt
    Çünkü iCloud var, iPhone 6 Plus’tan beri telefonu bilgisayara bağladığımı hatırlamıyorum bile.

• myhotyro M kullanıcısına yanıt
    USB 2.0 ile 1 TB veri yaklaşık 5 saatte aktarılabiliyor. İki günde (48 saatte) atılamadığını neye göre söylüyorsunuz?

10 GB veriyi yaklaşık 3 dakikada USB 2.0 ile aktarabiliyorsunuz. Hesaplamanızda sanırım bir yanlışınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 28 Eylül 2022; 18:24:2 >
  • Symbianist S kullanıcısına yanıt

Ilkokuldayiz herhalde Apple düşük talep nedeniyle iPhone 14 üretim planlarını değiştirdi 

Bu kadar belli mecazi şeyi anlayamamaniz tuhaf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt
    Arkadaş mübalağa ediyor ben de onu kastediyorum. Gören de kaplumbağa hızında aktarım yapıyor zannedecek. Abartmanın lüzumu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 28 Eylül 2022; 18:38:26 >
  • Symbianist S kullanıcısına yanıt

Apple bile lightning yerine airdrop kullanin diyorken bu kadar fanboyluga gerek yok

Alıntı

metni:
    ProRes dosyasını iPhone'unuzdan başka bir iPhone'a, iPad'inize veya Mac'inize aktarmak için AirDrop'u kullanın. AirDrop, orijinal ProRes videosunu desteklenen aygıtlara aktarır: iPhone 13 modelleri, Mac OS X 10.6 ve sonraki bir sürümü yüklü Mac, 12,9 inç iPad Pro (3. nesil) ve sonraki modeller, 11 inç iPad Pro (1. nesil) ve sonraki modeller, iPad Air (5. nesil) ile iPad mini (6. nesil). Diğer tüm aygıtlarda video, aygıtlar destekliyorsa HEVC biçiminde veya desteklemiyorsa H.264 biçiminde paylaşılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unununium -- 28 Eylül 2022; 18:43:26 >
  • unununium U kullanıcısına yanıt
    Android kullanıyorum.

• Ucuz olduğu için almıyor millet, fiyatını giren basit bir telefon diye düşünüyor.

• Avrupa'da insanlar bu kışı zor atlatacağına inanıyor. Satışlar durma noktasına gelmesi çok normal. Dünya Resesyona girdi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • düz seriler satmıyor pro seriler satıyor, zaten bunu isteyen de apple ın ta kendisi

• :D alla alla, niye düşük talep var acaba hmmm. Bir kameranın şeklini ya da yerini değiştirseydi ekmek peynir gibi satardı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.