Şimdi Ara

Apple Dünyayı Sallamaya Hazırlanıyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdiye kadar gördükleriniz "elma"nın çekirdeğiydi

Siz de bir Apple bağımlısıysanız, şimdiye kadar gördüklerinizin ‘Elma’nın çekirdeği olduğunu söyleyebiliriz.
    Bilgisayarın icadından sonra, teknolojiye bambaşka bir yön veren tüm icatlar aynı 10 yıla ve aynı markaya ait.
    Apple'ın yarattığı "I" (Ben) gezegeninde artık telefonlar, bilgisayarlar sadece kendi zevkimize uygun çalışıyor.
    Bir dokunuşla kalabalıktan kopup, sanal aleme dalabiliyor, dünyanın istediğimiz noktasındaki kişilerle, istediğimiz şekilde ve en önemlisi ekonomik şekilde ulaşabiliyoruz.
    Peki hepimizi birer elma kurduna dönüştüren Apple önümüzdeki 10 yıl için neler planlıyor?
    Mac/Life dergisinin editörleri 2020 yılına kadar piyasaya çıkması planlanan ve altyapısı hazır yeni ürünlerini açıkladı. Şimdiden heyecanlanmaya başlamak serbest!

2012 İlk Apple televizyonu
    İster iPhone 4'ün 3.5 inçlik ekranı olsun, ister 27 inçlik sinema ekranı... Apple, kristal gibi net görüntü kalitesiyle ünlü. Buna rağmen bugüne kadar bir televizyon üretmediler. Çünkü Apple oturma odalarımıza girecekse, bunu hem internetimizi hem oyunlarımızı hem sinema keyfimizi kontrol edebilecek güce sahip olmak için istiyordu. AppleVision bunların hepsini yapacak ve televizyon sadece özelliklerinden en basiti olarak kendini gösterecek. Bir Bluetooth klavyeyle AppleVision'ınız dev bir iPad'e dönüşecek. Çocuklarınız okuldan dönünce sesli yönlendirmeyle ebeveyn kontrolünü aktive edeceksiniz. Elinizin havada yapacağı bir jestle kanal değiştirebileceksiniz. O günleri görmek için sadece 1 yıl bekleyin!

Dahili Bluetooth ve Wi-Max sayesinde AppleVision'ınızı iPhone ya da iPad'inizle senkronize edebileceksiniz, hem de korkunç kabloların hiçbirine ihtiyaç duymadan.

2013 Üç boyutlu iPad
    3D hastalığına bir kere yakalandık, Avatar sağolsun, dünyaya bu virüsü bulaştırdı. Artık 3D olmayanla işimiz olmaz. Apple'ın da bu üç boyutlu gerçeği görmezden gelmesi mümkün değil. Ama Apple, o ilk hevese kapılıp çalakalem iş yapmaktansa; yine en iyisini yapmak için beklemeyi tercih ediyor. 2013'te piyasaya çıkacak iPad 3D, görüntü olarak şimdikinden çok farklı olmayacak fakat, eklenecek ekran özellikleri ile basit bir gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D alemine dalabileceksiniz. Şaşırmayın, 2011 başında Nintendo'nun çıkaracağı yeni oyun konsolları da artık gözlük gerektirmeden 3D sunacak. Yeni iPad'in en önemli özleliklerinden biri, kendi ayarlayacağınız güvenlik ayarları ile, parmak izinizi tanıyacak olması. Artık parmağınızı hareket ettirerek iPad'in kilidini açmayacaksınız, ekranın her noktası biyometrik duyarlılığa sahip olacak, isterseniz etrafındaki siyah çerçeve de kalkacak böylece daha büyük bir görüş yaratılacak.
    3D'den en iyi şekilde zevk alabilmemiz için, iPad'in desktop'unda yeni uygulamalar yer alacak.

2015 Yeşil Macbook
    Elektrik üreten bir klavye. Kablolara gerek yok, Nike ayakkabılarınızla koşmanız, Macbook'unuzu şarj edebiliyor. Bu Macbook, hibrid arabaların şık çantalara sığabilen versiyonu gibi. Alıştığımız Macbookların aksine, Eco siyah. Ama bu sadece bir imaj değişimi değil. Bu solar-boya ile kaplı bir Macbook. Güneş enerjisini boyasındaki inanılmaz teknoloji sayesinde kendi yararına kullanabiliyor (Böyle bir boya hayal değil, halihazırda farklı endüstrilerde kullanılıyor). Fakat Eco'nun kullanacağı sıradışı enerji sadece güneş enerjisi değil. Şu anda iPod ile uyumlu Nike Piezo ayakkabıların kinetik gücünü Macbook da paylaşacak. Piezoelektrik tabanlı klavye de elektrik üreteceği için yazdıkça yazacak, yazdıkça şarjınız biteceğine dolacak.
    Piezoelektrik sistemi yani "adım gücü" şu anda Tokyo'da Shibuya metro istasyonunda kullanılıyor. İstasyonun tabanı, her gün oradan geçen binlerce kişinin adımlarından enerjiyi topluyor.

2017 Hem telefon hem de laptop
    Bir cebinizde iPod, bir cebinizde iPhone, çantanızda iPad ve hatta belki Macbook ile yürüyen bir Apple Store tadında dolaştınız günler artık sona ermek üzere. iScroll, sevdiğimiz tüm Aplle ürünlerini tek cihazda topluyor. Onunla da kalmıyor, teknolojiyi rulo halinde sunuyor. iScroll'la ilk tanıştığınızda, nostaljk bir duygu yaşayacak, ilk iPhone'unuzu hatırlayacaksınız. Ama sağ köşesinden tutup çekince bambaşka bir cihazla karşıkarşıya olduğunuzu göreceksiniz. Katlanabilir organik, dokunmatik ekranınız karşınızda! Voila! Sony ve Samsung da yıllardır bu teknoloji için uğraşıyor ama çok pahallı olduğu için piyasaya sürülmesi biraz zaman alacak. Şimdilik katlanabilir ekranlar var ama dokunmatik değiller. Apple'ın bunu da yapacağını umuyoruz. iScroll size istediğiniz tüm eğlenceyi verecek ve laptop özlemi de çekmeyeceksiniz çünkü bir tuşa dokunduğunuzda iScroll'unuz klavye ve ekran görünümünü alacak. MobileMe3 sayesinde tüm bilgileriniz de dünyanın her yerinde elinizin altında olacak. Geriye sadece cep telefonu hattınızın daha ucuz hizmet vermesini beklemek kalıyor!
    iScroll vaadini gördükten sonra iPad bile fazlaca hantal ve ağır göründü gözümüze!

KAYNAK : haberturk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 29 Aralık 2010; 9:45:10 >

• 2012 de bitiyor her sey
  • Fasa fiso hepsi bunların apple yapmasa microsoft yapar o da yapmasa bir sürü firma var. Asıl apple sinirimi bozuyor son zamanlarda hele o Beatles olayından sonra sallanan salak bir cihaz yaparlar birde internet koyarlar içine "ahada Dünya'yı salladık!" diye sunarlar daha bir rahat söveriz bizde...
  • sallana sallana cebimizde ne varsa apple a verir olduk biraz beklesinler

apple ın hiçbir zaman televizyon üreteceğini düşünmüyorum. zaten apple tv diye bir ürün var ve 100 dolara satılıyor.

diğer teknolojiler zaten dünyadaki bütün teknoloji firmalarının geliştirmekte veya üzerinde çalıştığı özellikler, örnek vermek gerekirse flexible oled paneller, şeffaf devreler sayesinde tamamen transparan elektronik cihazlar, vs. gibi. Merak etmeyin apple birşey yapacaksa çıktığı güne kadar genelde pek çok insanın henüz aklına gelmediği , çıktığı zamanda 'zaten bu teknolojiler vardı apple sadece bunları bir araya getirmiş' diyeceği şeyler olur

• Benim bildiğim "I" ben anlamında değil "intelligent" yani akıllı anlamında kullanılıyor.
  • Steve amca sen nasıl bir adamsın..
  • Ama hem telefon hem de laptop olan cihaz acaip heyecan verici
  • 3D İpad güzel olur eger öyle birşey varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Benim bildiğim "I" ben anlamında değil "intelligent" yani akıllı anlamında kullanılıyor.

+1
  • boşverin kendi hallerinde takılsınlar, artık yorum yapmakta zorlanmaya başlıyorum bu herifler hakkında
  • 3D ipad yıkar geçer ortalığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twelve

Fasa fiso hepsi bunların apple yapmasa microsoft yapar o da yapmasa bir sürü firma var. Asıl apple sinirimi bozuyor son zamanlarda hele o Beatles olayından sonra sallanan salak bir cihaz yaparlar birde internet koyarlar içine "ahada Dünya'yı salladık!" diye sunarlar daha bir rahat söveriz bizde...

İyiymiş...
  • bakalım gerçeğe dönüşecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Ama hem telefon hem de laptop olan cihaz acaip heyecan verici

• Madem tv yapıp çıkacaksın Retina ekran olsun DSHD olsun bari 4096*2160 çözünürlükde falan o zaman dün-ya yerinden oynar. ha bir de media playerlar çıkarttı apple ve yok sattı.. yani kimse almadı çünkü Quicktime dan başka bişey oynatmıyordu. bu çıkaracağı tv de mkv oynatmam bluray benim teknolojim değil tanımam 3Dyi ben bulmadım o zaman göstermem derse bu tv de nah satar..
    onu bilmem de android tv media plyerlar çıkmaya başladı yakında android tv ler de çıkarsa Samsung öncülüğünde hiç şaşırmam ayrıca lcd konusunda da Samsung halâ en iyisi bence... Apple LG ile üretiyor retina ekranları ama LG den öyle bir ekran göremedik henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: Twelve

Fasa fiso hepsi bunların apple yapmasa microsoft yapar o da yapmasa bir sürü firma var. Asıl apple sinirimi bozuyor son zamanlarda hele o Beatles olayından sonra sallanan salak bir cihaz yaparlar birde internet koyarlar içine "ahada Dünya'yı salladık!" diye sunarlar daha bir rahat söveriz bizde...

İyiymiş...

Siz pazardan elma dahi almazsiniz okadarki zorunuza gidiyor . Diger markalar ne yapiyor ? Ayni telefona fb tusu ekleyip satmayi plnliyor .Senede 30 tane ayni modelden ismini degistiriyor . Bosver kardes zorlamayin olmuyorsa olmuyor senin telefonundan banane benimkinden sanane alirim alirim bu seni ilgilendirmez .aynstayn saniyorsunuz kendinizi .

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Ama hem telefon hem de laptop olan cihaz acaip heyecan verici

aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

sallana sallana cebimizde ne varsa apple a verir olduk biraz beklesinler

apple ın hiçbir zaman televizyon üreteceğini düşünmüyorum. zaten apple tv diye bir ürün var ve 100 dolara satılıyor.

diğer teknolojiler zaten dünyadaki bütün teknoloji firmalarının geliştirmekte veya üzerinde çalıştığı özellikler, örnek vermek gerekirse flexible oled paneller, şeffaf devreler sayesinde tamamen transparan elektronik cihazlar, vs. gibi. Merak etmeyin apple birşey yapacaksa çıktığı güne kadar genelde pek çok insanın henüz aklına gelmediği , çıktığı zamanda 'zaten bu teknolojiler vardı apple sadece bunları bir araya getirmiş' diyeceği şeyler olur

Apple tv cikacak bu kesin haberler arasinda var tv gelistiricileri aldilar kac tane ve lg ye bu durum hakkinda bilgi verdiler calismalara baslandi yetkili kisi agzindan kacirdi hatta roportajda

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

Madem tv yapıp çıkacaksın Retina ekran olsun DSHD olsun bari 4096*2160 çözünürlükde falan o zaman dün-ya yerinden oynar. ha bir de media playerlar çıkarttı apple ve yok sattı.. yani kimse almadı çünkü Quicktime dan başka bişey oynatmıyordu. bu çıkaracağı tv de mkv oynatmam bluray benim teknolojim değil tanımam 3Dyi ben bulmadım o zaman göstermem derse bu tv de nah satar..
    onu bilmem de android tv media plyerlar çıkmaya başladı yakında android tv ler de çıkarsa Samsung öncülüğünde hiç şaşırmam ayrıca lcd konusunda da Samsung halâ en iyisi bence... Apple LG ile üretiyor retina ekranları ama LG den öyle bir ekran göremedik henüz.

samsungmu ? hani marka taraftarlığı yapmak olmasın , samsung haftada bir model çıkarır bin küsür tl verdiğin cihaz elinde kala kalır 500 tl olur iki haftada, aplle 2 senede bir çıkarır, bin tl olan cihaz 2 sene sonra 800 tl olur, para mevzusunu geç program oyun konusunda daha android bin ekmek daha yemesi gerekir ki şu ana kadar elli ekmek ancak yemiştir, geçecek ioasu ama nezaman belli değil geçicem sadece diyor ,
    malzeme konusunda zaten tartışmaya gerek duymuyorum, her modelde yarım megapixel artırıp çıkarıyorlar en son 8 mp, ama 5mp lik aplle kamerasından iyi değil hala

sonuç olaak aplle daha iyi

sizin istediğiniz gibi onu koysaydı bunu koysaydı o yok bu yok

odedikleriniz olsaydı

zaten marka olamazdı

• bi deli konuyu hortlatmış kırk akıllı tartışmaya başlamış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.