Şimdi Ara

Apple'dan iPhone 5 kullanıcılarına 'Uyut / Uyandır tuşu' ile ilgili uyarı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
5.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0216 282 15 11 Teknik Destek Hattı ile 19 dakikalık görüşme yaparak ayrıntıları aktarıyorum:

ücretsiz üst tuş değişimi TÜRKİYE'DE hiçbir AMERİKAN cihazını kapsamıyor. değişim onarım bakım vs. yapılmıyormuş. sebebi: A1428 gibi amerikan i5 için anten farklılıkları gsm şebekesi kontrol üniteleri buradakilerden çok farklı olduğundan böyle bir talebi yerine getiremiyorlar.

yok ben illa değiştiricem diyorsan telefonu aldığın ülke/bölge ye gidip oradaki apple store ile görüşüp ücretsiz yaptırabilirsiniz.

şimdilik durum böyle arkadaşlar bunu sormak için 15 dk bekledim benim gibi A1428 i olan arkadaşlar varsa bilgilendirin. boşuna zorluya gidip yormasınlar kendilerini.
  • Nasıl randevu alınıyor ?

• Bugün bende Zorlu'ya gidip konuştum, ABD'den alınmış olduğu için maalesef ilgilenemiyoruz dediler. ABD'de telefon değişirse yeni telefon içinde pasaport kaydı yapmak zorunda olunur mu?
  • Vay arkadaş halen randevu alamadım bu nasıl bir iştir 1 haftadır bu işlem gerçekleşmedimi hala sırada bekliyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

Darağacında olsak bile son sözümüz apple

• Arkadaşlar Merhaba,
    Tayland'da yaşıyorum Apple store'dan(official) almış olduğum telefonumu servise verdim ve bana yenisiyle değiştireceklerini söylediler, inşallah öyle olur ama sadece tuş değişimi yapılıyor diyenlerde var forumuda. 5 mayısta telefonumu verdim en fazla 10 gün içinde sonuçlanır dediler çünkü telefon burdan Singapur'a gidecekmiş orada kontrol edilecekmiş nedense burada servise verdiğim bayan büyük ihtimalle verdiğiniz telefonun aynısını (rengi, gb'tı) herşeyi aynı olmak üzere yenisini verecekler dedi.
    Sonucu yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Contra07

Arkadaşlar Merhaba,
    Tayland'da yaşıyorum Apple store'dan(official) almış olduğum telefonumu servise verdim ve bana yenisiyle değiştireceklerini söylediler, inşallah öyle olur ama sadece tuş değişimi yapılıyor diyenlerde var forumuda. 5 mayısta telefonumu verdim en fazla 10 gün içinde sonuçlanır dediler çünkü telefon burdan Singapur'a gidecekmiş orada kontrol edilecekmiş nedense burada servise verdiğim bayan büyük ihtimalle verdiğiniz telefonun aynısını (rengi, gb'tı) herşeyi aynı olmak üzere yenisini verecekler dedi.
    Sonucu yazarım.

"sadece tuş değişimi yapılır" apple tarafından söylenen bişey. adamlar kendi sitelerinden böyle bi açıklama yapmışlar. haa telefon bire bir değişir belki ama apple ın açıklaması tuş mekanizması değişecek şeklinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Uyut uyandır?çok tahrik edici

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: Contra07

Arkadaşlar Merhaba,
    Sonucu yazarım.

"sadece tuş değişimi yapılır" apple tarafından söylenen bişey. adamlar kendi sitelerinden böyle bi açıklama yapmışlar. haa telefon bire bir değişir belki ama apple ın açıklaması tuş mekanizması değişecek şeklinde.

2 saat once Apple servisinden aradilar telefonumun degistigini ve gelip alabilecegimi soylediler. Gittim yeni iphone5'imi aldim yalniz isin enterasan yonu yeni aldigim telefonu kutusuyla degil sadece cihaz olarak verdiler. Sordugumda ise telefonun servis kutusuyla geldigini ve kutuyu geri gondereceklerini soylediler daha oncede birkac yerde boyle oldugunu okumustum. Sonuc olarak 0 iphone 5 sahibi oldum onemli olan bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Contra07 kullanıcısına yanıt
    o verdikleri cihazlar yenilenen cihazlar oluyor. değiştilerse bişey demiyorum zaten ama apple ın açıklaması tuş değişecek yönünde.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Yenilenen cihazmı? Zannetmiyorum yenilenen cihazı vereceklerini öyle birşey olsaydı sizin cihazı yeniledik size veriyoruz derlerdi herhalde :) ama kasa yeni pil yeni bu adamlar nesini yenileyip veriyorlar öyleyse?
  • Bu kapsamda cihazının üst tuşunu zorlu center'da değiştirebilen amerika cihazı sahibi var mı ?
  • Değerli arkadaslarım kasım 2012 de italya app storedan almış olduğum iphone 5 cihazım seri no olarak değişim kapsamında görünüyor. 1,5 yıl gectiği için zorludan değişim talep edebilir miyim acep?
    Sonucta trde 2 yıl uluslararası 1 yıl. Arada kaldım.
    Cevaplar için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_elektronik

Değerli arkadaslarım kasım 2012 de italya app storedan almış olduğum iphone 5 cihazım seri no olarak değişim kapsamında görünüyor. 1,5 yıl gectiği için zorludan değişim talep edebilir miyim acep?
    Sonucta trde 2 yıl uluslararası 1 yıl. Arada kaldım.
    Cevaplar için teşekkürler

Edebilirsin

• Merhaba arkadaşlar,

Ben cihazı amerika apple store dan aldım ve kilit tuşum çalışmıyor seri numarası ile sorguladığımda değişime uygun görünüyor. Amerika cihazı zorlu apple değişim yapar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Merhaba arkadaşlar,

Ben cihazı amerika apple store dan aldım ve kilit tuşum çalışmıyor seri numarası ile sorguladığımda değişime uygun görünüyor. Amerika cihazı zorlu apple değişim yapar mı ?

Turkiyedeki store sadece a1429 lere bakiyor sizinki amerikadan alinan cihaz oldugu icin a1428 dolayisiyla zorlu apple storeda degisim mumkun gorunmuyor

• arkadaşlar benim cihazımı da sorgulattıgımda bu programa dahil gözüküyor
    fakat trabzonda ikamet ediyorum. ve garantim bitti bitecek.

yorumlarda pek rastlamadım , başka yerde ikamet eden arkadaşlar bu sorunu nasıl hangi yolda çözecekler , bu şekilde sorunun çözen var mı acaba ??

açıklamalarda

Apple, bu sorunun yaşandığı ve seri numarası program kapsamına giren iPhone 5 modellerinde uyku/uyanma düğmesi mekanizmasını ücretsiz olarak değiştirecektir.

program kapsamına giren diyor !!!

ve katılımcı yer olarak da genpa gözüküyor

kafama takılan genpaya götürsem ordaki adamlar tuşta sorun yok diye beni geri yollarlar , hoş apple istanbul magaza gibi davranacaklarını sanmıyorum..
    bir yardımcı olabilirmisiniz.

• benim telefondada aynı sorun vardı sonunda yeni telefonuma kavuştum deneyimlerimi aktaracak olursam ;
    Telefonumun şartları : yurt dışından aldım garantisi dolmuş ve değişim kapsamında
    1- yurt dışı telefonlar sadece zorlu center apple store a götürebiliyosunuz, (genpa vs gibi servislerde işlem yapamıyorsunuz )elden teslim gerekiyor kargo vs olmuyor ve gitmeden önce randevu almanız gerekiyor.
    2- sadece uyut/uyandır tuşu mekanizması değiştirilir ibaresi var sitede fakat benim telefonumu yenisi ile değiştirdiler(garantisi bitmiş olmasına rağmen) nedenini bilmiyorum.Fakat verdikleri yeni telefonda garanti süresi 6 ay olduğunu söylediler.
    3- telefonda bunun dışında bi sorun varsa ve garantisi bitmişse para ile servis sağlıyorlar,servis ücretleri örnek veriyorum şarj soketi (kablo değil) 700 lira gibi bi fiyat veriyorlar
    4- verdikleri yeni kutuda sadece yeni telefonunuz var şarj kablosu kulaklık vermiyorlar.
    5- Şarj kablom kırılmak üzereydi değiştirmelerini söyledim fakat depolarında olmadığı için değişim yapamadılar fakat ileriki zamanda randevu alıp geldiğimde değiştirebileceklerini söylediler
    6- randevuyu sadece internet üzerinden alabiliyorsunuz apple store dan artık randevu alamıyorsunuz. Randevu alabilmek için gece 00:00 da deneyin hızlı olmanızı tavsiye ederim bi kaç dakika açık kalıyor.

• tahsinyilmaz T kullanıcısına yanıt
    Siz doğduğunuzda Zemzem suyu ilemi yıkandınız?

• Anlamadım??????
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.