Şimdi Ara

Apple'dan iPhone 5 kullanıcılarına 'Uyut / Uyandır tuşu' ile ilgili uyarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
5.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'dan iPhone 5 kullanıcılarına 'Uyut / Uyandır tuşu' ile ilgili uyarı

Teknoloji dünyasının önemli ismi Apple, bazı iPhone 5’lerde karşılaşılan  uyut / uyandır tuşundaki sorundan dolayı ücretsiz tuş değişim programını hayata geçirdi.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre program Mart 2013’e kadar üretilen ve uyut / uyandır tuşu tamamen ya da kısmen çalışmayan iPhone 5’leri kapsıyor. 

Apple, tuşun çalışmasına tamamen ya da kısmen neden olan sorunun Mart 2013'de üretilen  “çok az sayıda” iPhone 5’i etkilediğini; etkilenen tüm iPhone 5’lerde tuş değişimin ücretsiz edileceğini belirtti.

Ülkemizde 2 Mayıs 2014’den itibaren başlayacak değişim programı kapsamında kullanıcılar, sorunlu iPhone 5’lerini Apple Store Zorlu Center, Resmi Apple Servisi ya da satın aldıkları servis sağlayıcısına götürmeleri gerekiyor.

Eğer siz de iPhone 5 kullanıcısıysanız, aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşacakları sayfadan iPhone 5’lerinin program kapsamına dahil olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz.

• uyut/uyandır tuşu telefonun üstünde ki kilit tuşumu oluyor arakdaşlar ? eğer öyleyse benim yakın akrabamda o tuş bozuk birden fazla basınca anca kitliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

uyut/uyandır tuşu telefonun üstünde ki kilit tuşumu oluyor arakdaşlar ? eğer öyleyse benim yakın akrabamda o tuş bozuk birden fazla basınca anca kitliyor.

Evet o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı yakınlarım bu sorunu yaşıyor, bildireyim onlara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de Amerika cihazlarına bir etki var mı?

Arkadaşımın Amerika cihazının tuş kilidi gitti ve garatiside bitti.Bildiğim kadarıyla ABD cihazı telefon ne olur sonuç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Türkiye'de Amerika cihazlarına bir etki var mı?

Arkadaşımın Amerika cihazının tuş kilidi gitti ve garatiside bitti.Bildiğim kadarıyla ABD cihazı telefon ne olur sonuç?

Telefonun seri numarasini linkteki yere girerek yazsin. Eger bu kapsama dahilse degistirirler tusu. Cihazin nerden alindigi onemli degil. Garantisinin bitmis olmasi da onemli degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 26 Nisan 2014; 14:13:07 >
  • Benimkine tamir hakkı çıktı, ama şimdilik bir sorun yok.
    Nasıl olsa 2015'e kadar hakkımız var sıkıntı değil
  • Donanımhaber de olmasa uyut/uyandır tuşu diye bir tuşun olduğunu öğrenemeyeceğiz.
  • aynı sorun bende de vardı. o tuşu aylar önce genpa da ücretsiz olarak yaptırdım zaten.

• şu yabancı habeleri birebir kelime kelime çevirmek zorunda değilsiniz kilit tuşu deseniz daha kolay olacak sanki.

• Ulan geçen sene ip5 aldım 5 ay sonra bozulmuştu bu tuş, çinden devreyi getirip kendim değiştirdim işe bak.. Adamlar beleşe yapmaya başlamış..
  • Darağacında olsak bile son sözümüz apple

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: likeable

geç kalınan haber değil mi?

Olsun bunada şükür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olumsuz düşünürsek:
    Adamlar power tuşu problemi nedeniyle telefon değişimi yapmaktan o kadar bezmişler ki sadece bu tuşu değiştirelim, sıfır telefon vermekten kurtulalım mantığıyla böyle bir program yaptılar.

Olumlu düşünürsek:
    Abd'den aldığım telefona burada hiç yardımcı olmuyorlarken şimdi en azından power tuşum değişmiş olacak.

Telefonum: power tuşu, ses alçaltma ve yükseltme tuşu çalışmayan, bataryası ölü, kamerasında leke olan, garantisi bitik, Abd'den alınma iPhone 5

Seri numarasını girdim, tuş değişimi yapılacak gözüküyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apple-Apple

quote:

Olsun bunada şükür.

hele şükür anlayan çıktı hep - yi veriyorlar laf söyletmiyorlar arkadaş

1 - de benden

Kim ne derse desin Apple Apple'dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Olumsuz düşünürsek:
    Adamlar power tuşu problemi nedeniyle telefon değişimi yapmaktan o kadar bezmişler ki sadece bu tuşu değiştirelim, sıfır telefon vermekten kurtulalım mantığıyla böyle bir program yaptılar.

Olumlu düşünürsek:
    Abd'den aldığım telefona burada hiç yardımcı olmuyorlarken şimdi en azından power tuşum değişmiş olacak.

Telefonum: power tuşu, ses alçaltma ve yükseltme tuşu çalışmayan, bataryası ölü, kamerasında leke olan, garantisi bitik, Abd'den alınma iPhone 5

Seri numarasını girdim, tuş değişimi yapılacak gözüküyor.

Ee ne zaman değiştirebilecez.

Benimde ABD'den alınma telefonumda üst tuş sorunu var. Zorlu Center bakmamıştı , şimdi bakacak mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olsun bunada şükür.

hele şükür anlayan çıktı hep - yi veriyorlar laf söyletmiyorlar arkadaş

1 - de benden

Kim ne derse desin Apple Apple'dır.

lanet olsun sebebi neydi ki

Lanet okuma hocam şimdi + yaparız orayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mart 2013 sonrası değil, Mart 2013'e kadar üretilen iPhone'ları kapsıyor. Kelime kelime çevirelim derken anlamını yitirmiş bazı şeyler herhalde.

• şu tuşu bir çözemediler gitti..
  • Ürünün arkasında durmaları iyi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.