Şimdi Ara

Apple CEO'su Tim Cook açıkladı: iOS ve MacOS birleşmeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bloomberg geçtiğimiz yılın sonunda, Apple'ın iOS ve MacOS işletim sistemlerini birleştirmeyi planladığını iddia etmişti. Cupertino metkezli şirketin CEO'su Tim Cook bugün yaptığı açıklamada bunu net bir şekilde yalanlarken, Apple'ın hiçbir zaman böyle bir düşüncesinin olmayacağını açıkladı.

Apple CEO'su söylentileri net bir şekilde yalanladı 

Cook, Sydney Morning Herald gazetesinden Peter Wells'e şunları söyledi: "Böyle bir birleştirme hamlesiyle gün sonunda çok verimli sonuçlar alabiliriz. Fakat bizim istediğimiz bu değil. Her iki işletim sistemini de "inanılmaz" kılan, onları yapabilecekleri en iyi şeye itmemizden kaynaklanıyor. Eğer iOS ve MacOS'u birleştirirsek ticaret olur ve bu da kullanıcılarımızın istediği bir şey değil."

Söz konusu birleşme, özellikle geliştiriciler açısından iPhone, iPad ve Mac üzerinde çalışabilecek bir uygulamanın sadece tek versiyonunu yapmaları açısından olumlu bir adım olabilirdi. Ancak Apple CEO'su konuyu net bir şekilde sonlandırarak açık olan bu kapıyı da kapatmış oldu. Cook, iki platformdan hangisinin favorisi olduğunu ise politik bir cevapla geçiştirdi. Apple CEO'su Mac'i iş yerinde kullandığını belirtirken, iPad'i ise evde ve seyahat ederken kullandığını açıkladı.

• "iOS ve MacOS'u birleştirirsek ticaret olur..."

Senin amacın zaten ticaret değil mi? Isırılmış elma vakıf olmadığına göre...

• Microsoft'un hezimeti belli sonuçta. Yine de iPad Pro'da yapsalar iyi olurdu.

• G.t

• quote:

Her iki işletim sistemini de "inanılmaz" kılan, onları yapabilecekleri en iyi şeye itmemizden kaynaklanıyor. Eğer iOS ve MacOS'u birleştirirsek ticaret olur ve bu da kullanıcılarımızın istediği bir şey değil."

Birlestirirsek size hem iphone hem macbook nasıl satarız demiyorda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cidelee -- 20 Nisan 2018; 23:25:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bide her çeyrekte 20 milyar$ kar eden firmanın CE'su söylüyor.
    Keşke türk olsaymış, seçimde direk reis'e rakip olurmuş.

• Karada da gitsin, hava da gitsin diye araç yaparsan. Ne karada en iyi gider. Ne de hava da en iyi.
    Doğru söylüyor Apple. Azıcık bilgili insan zaten bu tarz bir talebin mantıksız olduğunu bilir.

• Birleştirme tamam
    Ama bari ipad tarzında osx çalıştıran bir cihaz yap da satış rekorları kırsın.
    Zaten macbook diye fansız, ince bir model yapmışsın. E ipad in o cihazdan geri kalır noktası ne??

• Arka plandaki işletim sistemi kodları aynı olur ama arayüz farklı olurdu. Böylece aynı uygulama tüm Apple cihazlarda çalışabilirdi. Zaten masaüstü işlemcilerini de arm platformuna geçireceklerdi.

• Masaustune ARM islemci getirecegiz dedik ama hala adam gibi performans alamadik, bir kac yil daha bekliyeceksiniz demek istemis. Steve Jobs'ta iPhone ekrani kesinlikle buyumeyecek diyordu ama simdi pabuc kadar telefon uretiyorlar. Bu CEO gider, 5 yil sonra gelen CEO elindeki guclu ARM islemci ile "Mujde, artik tek platform var, program yazmakta kullanmakta daha kolay" diyecek. Adiniz gibi emin olun.

• Şimdilik...

• Demek ki birleşecek apple kendi işlemcilerini macbooklara koysun önce hele bir.

• Size daha fazla para kazandıracağını hissettiğiniz anda birleştireceğinizi hepimiz biliyoruz. 2011 senesinden bu yana her yıl yeni işletim sistemi çıkarıp stabiliteyi öldürererek Mac Os'u zaten ios'a benzettiniz bunun amacı "ticaret" değil mi?

• O birleşme işi teknik olarak mantıklı görünmüyor

• Ortak bir arsyüz yapılabilir. Artık olmalıdır da microsoft saçmaladı temel olarak yaptığı güzel bir şeydi ama sonra iyice saçmaladı

Bakalım ilk kim yaacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cidelee C kullanıcısına yanıt
    iPhone ve MacBook yerine iPad ve MacBook demek daha dogru olur.
  • Heralde ticaret ölür demek istedi. Yoksa herkese, iphone, ipad, macbook ayrı ayrı nasıl sansınlar değil mi

• iPhone x birebir benzerini zaten Huawei 20 piyasaya sürdü bile 2100 TL civarı meraklı melehatlar telefon manyağı oldum bende

• "Eğer iOS ve MacOS'u birleştirirsek ticaret olur ve bu da kullanıcılarımızın istediği bir şey değil." - Çeviri

...[I]t will lead to “trade-offs and compromises." Orjinal İfade.

Bu cümlede yer alan "ticaret olur" ifadesi yanlış tercümeye kurban gitmiş. Bağlam içerisinde ele alındığı takdirde tradeoff'un karşılığı olarak iki ürünün de artılarından ödün anlamına geldiği anlaşılacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.