Şimdi Ara

Apple: Çentik teknoloji dünyasındaki en gelişmiş parçalardan birisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın yeni gözdesi iPhone X ile teknoloji jargonuna yeni bir kelime daha katıldı. O da elbette çentik. iPhone X ekranının üst kısmında bileşenler için ayrılan kısmı nitelendiren çentik, Apple’ın en çok gurur duyduğu yeniliklerden birisi.

Çentik fırtınası

Bir demeçte konuşan Apple başkan yardımcısı Greg Joswiak, çentiğin teknoloji dünyasında bugüne kadar geliştirilen en iyi parça olduğunu iddia etti. Bunu söylemesinin sebebi ise yarattığı trend değil.

Ayrıca Bkz.App Store’da 2017 yılının en iyileri belli oldu

Joswiak, çentik kısmına TrueDepth kamerası da dahil bileşenlerin yerleştirilmesi işleminin çok zor olduğunu ve inanılmaz bir iş başardıklarını ifade ediyor. Zaten TrueDepth kameranın üretimi konusundaki sıkıntılar herkesin malumu. Bu bakımdan çentik kısmına Apple’ın çok yoğun bir Ar-Ge harcadığını belirtmek yanlış olmaz. Joswiak ayrıca bir şeyi ilk yapmanın değil bir şeyi ilk kez fantastik hale getirmenin önemli olduğunu sözlerine ekliyor.

Diğer taraftan çentik tasarımının akıllı telefon pazarında yeni bir trendi başlattığını görmezden gelmek de yanlış olur. İlk başlarda çok eleştirilen çentik tasarımı bugün farklılaşma ikonlarından birisi haline geldi. Google Play mağazasında çentik tasarımlı yüzlerce ana ekran uygulaması var. Gelecek yıl Xiaomi ve Huawei’nin çentik tasarımında telefonlara yer vermeyi planladığı da sıkça gündeme geliyor. 

• Hocam, belki bütün kullanıcılar adına bir genelleme yaparak hata yapmış olabilirim ama Apple'ı eleştirmek aykırılık değildir, hele de bu forumda... Diğer husus, iPod touch ve ipad sahibiyim kaldı ki hiç bir ürününe sahip olmasam bile veya X kullanmıyorum diye Apple'ı eleştirme hakkımın olmadığını ima ettiğiniz şeklinde anlaşılacak bir cevap vermeniz ilginç. Tabi ki amacınızın birebir kullanarak deneyimleyip karar vermek olduğunu anlıyorum ama göz ve nizam var yahu. Saygılar.
  • deneyenler oldu! ama hiç bir çentik appleinki kadar derin bir "çentik" değildi! :)
    inş oraya sığdırdıkları teknoloji için denmiştir tüm bunlar...

• Iyi kafa buluyorlar.

• forum senden ne kadar memnunsa, kullanıcılar da o çentikten o kadar memnun.

• Şaka gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

forum senden ne kadar memnunsa, kullanıcılar da o çentikten o kadar memnun.

Yeni moda marjinaller.

Kullanandan çok olmayan şikayetçi nedense..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kahvaltı oldu birazdan öğle yemeği gelir. Akşamda tabiki akşam yemeği gelecek. Günde 3 öğün Apple. Hatta bazen abartiyorlar fazladan öğün veriyorlar. Millet obez oldu bunların yüzünden.

• Aynen
    Apple: Çentik teknoloji dünyasındaki en gelişmiş parçalardan birisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Yeni moda marjinaller.

Hocam, belki bütün kullanıcılar adına bir genelleme yaparak hata yapmış olabilirim ama Apple'ı eleştirmek aykırılık değildir, hele de bu forumda... Diğer husus, iPod touch ve ipad sahibiyim kaldı ki hiç bir ürününe sahip olmasam bile veya X kullanmıyorum diye Apple'ı eleştirme hakkımın olmadığını ima ettiğiniz şeklinde anlaşılacak bir cevap vermeniz ilginç. Tabi ki amacınızın birebir kullanarak deneyimleyip karar vermek olduğunu anlıyorum ama göz ve nizam var yahu. Saygılar.

• iphone x'u denedim. Ne Samsung note, s8 gibi his veriyor ne de elde rahat duruyor. 3310 kadar kalın leş gibi telefon. Yemişim truedepth i

• Xiaomi kafayı mı yedi de getiriyor. Bu çentiğin getirdiği ne var yani. Uygulamaları millet iPhone X için yenilemek zorunda kalıyor sırf bunun için çok mu iyi oluyor yani. Kaç uygulama düzenlendi? Bir de bunu Android'de olduğunu düşünsenize?

İnsanlar boş şeylere heves ediyorlar bu ara. Bu telefonda çentik yok çöp diyenler olmaz inşallah ileride.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Yeni moda marjinaller.

Hocam, belki bütün kullanıcılar adına bir genelleme yaparak hata yapmış olabilirim ama Apple'ı eleştirmek aykırılık değildir, hele de bu forumda... Diğer husus, iPod touch ve ipad sahibiyim kaldı ki hiç bir ürününe sahip olmasam bile veya X kullanmıyorum diye Apple'ı eleştirme hakkımın olmadığını ima ettiğiniz şeklinde anlaşılacak bir cevap vermeniz ilginç. Tabi ki amacınızın birebir kullanarak deneyimleyip karar vermek olduğunu anlıyorum ama göz ve nizam var yahu. Saygılar.

Ben eleştirilemez demiyorum. Sırf artı almak için komik yorum yapan tiplere idi seni de öyle sandım. Benim hatam, pardon o zaman :)

Ben de mac ve İPhone sahibiyim ama hiç bi kuvvet bana iPhone x aldıramaz. Pazarlama işini ama çok iyi yapıyorlar bence. Sırf o çentiği öyle ballandırıyorlar ki insanlar da apple markasına duyduğu güven için gidip tercih ediyor.

• Estağfurullah. Sonuç olarak aynı fikirdeymişiz
  • Hadi len karikatür serisinin hepsini koymaya üşendim şimdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple: Çentik teknoloji dünyasındaki en gelişmiş parçalardan birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_hornet -- 9 Aralık 2017; 10:53:53 >
  • Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    kolayı var kardeş ozaman editörü beğenmeyen ne açtığı konuya girip okur olmadı foruma hiç girmez madem bu kadar çok memnun değilse çözüm basit
  • quote:

Estağfurullah. Sonuç olarak aynı fikirdeymişiz

İyi bir dost kazandım bu münakaşa sayesinde :))

• true depth.. mükemmel bir teknoloji cidden asasdfk bi gülme tuttu.

• Memnun oldum, teşekkür ederim
  • bu çentiği samsung koysa ayy ne iğrenç, bedava verseler yüzüne bakılmaz

apple yapınca : gelişmiş parça, efsane, dünyanın en iyi detayı, devrim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.