Şimdi Ara

Apple, çabuk yıpranan kablolar için çözüm geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
3.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, çabuk yıpranan kablolar için çözüm geliştiriyor

Apple'ın yeni bir patent başvurusu, iPhone'lar için yıpranmış kabloları geçmişte bırakacak yeni bir şarj kablosu üzerinde çalıştığını gösteriyor. ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu'na yapılan başvuruda yeni kablonun, tek tip bir kalınlığa ancak farklı sertlik seviyelerine sahip olacağını öne sürüyor. Patente göre kablonun fiziksel gerilime ve yıpranmaya en yatkın olan her iki ucu ekstra sert olurken, kablonun merkezi esnek kalacak.

Ayrıca Bkz.Google Arama'nın yeni özelliği, güvenilmez sonuçları ayıklamayı kolaylaştırıyor

Apple patenti ile daha sağlam kablolar mümkün olabilir

Apple'ın yaptığı patent başvurusunda, kablonun uç bölgesi etrafında sert bir malzemeden yapılmış bir gerilim azaltma manşonu geliştirilmesi yer alıyor. Bu sert malzemenin, kablonun bükülmeye karşı direncinde bölgesel bir artış yaratarak kablo bağlantılarındaki gerilimi azaltacağı söyleniyor. Apple ayrıca genel olarak kabloların ekstra kalınlaştırılmasından da bahsediyor.

Apple, çabuk yıpranan kablolar için çözüm geliştiriyor

Apple'ın patent başvurusunun açıklamasında: " Bir kablo, muntazam bir kalınlığa sahip olan ve ayrıca bir birinci sertliğe (örneğin esnek bir kabloya karşılık gelen) sahip bir birinci uzunlamasına kesite sahip olan bir dış kılıfla çevrelenmiş bir kablo çekirdeği içerebilir, ikinci bir uzunlamasına bölüm ikinci bir sertliğe (örneğin karşılık gelen sert bir kablo) ve birinci ve ikinci uzunlamasına bölümler arasındaki üçüncü bir uzunlamasına bölüm, burada ikinci sertlik birinci sertlikten daha büyüktür ve üçüncü uzunlamasına bölümün sertliği birinci sertlik ve ikinci sertlik arasında değişmektedir. İkinci uzunlamasına bölüm kablo için gerilim azaltma sağlayabilir." ifadeleri yer aldı.

Tüm patentlerde olduğu gibi, bu teknolojinin bir Lightning kablosuna dahil edilip edilmeyeceğinin garantisi bulunmuyor ancak yine de Apple, Lightning kablolarının kalitesini iyileştirme planları yapıyor gibi görünüyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/02/04/apple-may-have-a-solution-for-fraying-lightning-cables

• Allah bir kulunu sevindirmek istediğinde önce eşeğini kaybeder sonra buldururmuş ya, bu da o hesap.
    Kabloları bilinçli olarak kötü malzemelerden üretip sonrasında böylesi açıklamalar yapmaları resmen tüketiciye hakaret.
    Hoş bunun farkında olmayıp bu hakaretleri hak eden tüketicilerde çok ne yazık ki.
    8 senedir iPhone kullaniyorum. Seruvenim 5S ile basladi, 7 ile devam etti ve su anda 11 pro kullanmaktayim. Ilk iPhone’umun kablosu hala sapasaglam duruyor. En ufak bir yipranma yok, sadece rengi biraz daha koyu o da kullanimdan kaynakli. Millet nasil haberde sunulan gorseldeki hale getirebiliyor anlayabilmis degilim. Ozel bir caba istedigi asikar. Yapilmasi gereken tek sey kabloyu telefona takip cikarirken kablo kismindan degil de uctaki plastik kismindan tutmak. Bu kadar.
  • Daha sağlam Lightning kabloları

299TL'den başlayan fiyatlarla :D

• Bana patentini alıp çinli üreticilere ürettirmeyecek gibi geldi. Kendi de eski dandik kabloları satmaya devam eder.

• Kutudan kabloyu çıkararak sorunu kökten çözebilirler.

• Teknolojist_44 kullanıcısına yanıt
    İyi fikir, çevreye faydası olmuş olur.

• Allah bir kulunu sevindirmek istediğinde önce eşeğini kaybeder sonra buldururmuş ya, bu da o hesap.
    Kabloları bilinçli olarak kötü malzemelerden üretip sonrasında böylesi açıklamalar yapmaları resmen tüketiciye hakaret.
    Hoş bunun farkında olmayıp bu hakaretleri hak eden tüketicilerde çok ne yazık ki.

• Bu çözüm için çok fazla düşünülmüş mü? :D

• 2 yıldan uzun süre kullandığım Xiaomi kabloyu alkolle temizledim arkadaşım yeni kablo mu bana versene dedi. Üstündeki kaplama çok iyi

• Hiç uğraşmasına gerek yok. Anker'in kablosunu alıp keyfinize bakıyorsunuz. al halat olarak kullan.

• Örme kablolar yeterince dayanikli
  • Offf yüz yılın buluşu. Apple'ın yapacağı tek şey, daha da çabuk yıpranan kablo geliştirmek ve 2 katı fiyatına satmak olur.

• Daha hızlı yıpranan kablo mu yapacaklarmış?
  • Kendi kalitesini arttırması gerek Apple’ınkiler bozuluyor diye artık ondan hiç almaz olduk.
  • 10 yıl geçtikten sonra mı geldi akıllarına kablo kalmadı her şey kablosuz oldu
  • 6 senelik 4 senelik kablolarım duruyor hala, ve ne yıpranma var nede kopma. Kullanımdan kullanıma değişiyor açıkcası.

• 8 senedir iPhone kullaniyorum. Seruvenim 5S ile basladi, 7 ile devam etti ve su anda 11 pro kullanmaktayim. Ilk iPhone’umun kablosu hala sapasaglam duruyor. En ufak bir yipranma yok, sadece rengi biraz daha koyu o da kullanimdan kaynakli. Millet nasil haberde sunulan gorseldeki hale getirebiliyor anlayabilmis degilim. Ozel bir caba istedigi asikar. Yapilmasi gereken tek sey kabloyu telefona takip cikarirken kablo kismindan degil de uctaki plastik kismindan tutmak. Bu kadar.
  • Çözüm baseus
  • Teknolojist_44 kullanıcısına yanıt
    valla tam bunu yazacaktım, senin yorumu okudum

• Bekleyin apple çıkarsın tersine mühendislikle diğerleri yapar ucuza alırsınız :)))
  • enyalios* kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen ortam şartlarına bağlı. Çok hassas baktığım, sadece yılda birkaç kez çantaya koymak için büktüğüm kablo 2-3 yıl sonra haber görselindeki hale geldi. Alt tarafı gece gündüz masamın üstünde duruyordu. Kablonun hangi üretim serisinden olduğu da önemli belki de. Ha, bu kablodan eski, sapasağlam duran kablolarım da var orası ayrı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.