Şimdi Ara

Apple bilerek mi yavaşlatıyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
3
Favori
2.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3gs e destek gerek Apple kutlamak gerek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3GS kullanıyormuşsun zamınında jb yaptıysan eski sürümlere düşürebilirsin 3GS ve iPhone4 cihazları için böyle bir kolayık var ben 4,3,3 e kadar dönebiliyorum. Şu an 7.1.1 e jb yaptım canavar gibi çalışıyor cihaz Apple her yeni sürümde cihaza bişeyler katıyor özellik ekliyor tabiikide biraz yavaşlama olacak. Uygulamalar güncelleniyor tabiikide senin cihazında daha yavaş çalışacak ama sen jb sayesinde uygulamanında eski sürümünü yüklersin gereksiz bulduğun özellikleri engellersin ama işi bilicen merakın olacak 3gs ve iPhone 4 için jb candır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı cihaza ve aynı soruna sahibim ben de. sürüm ios 6.1.6 jb. özellikle bir ara öyle yavaşlamıştı ki işkence olmuştu cihazı kullanmak. sonra 6.1.6 ya restore edip jb yaptım. ancak sıkıntının sürümden kaynaklandığı konusunda tam emin değilim nedeni ise şu:

telefonu 6.1.6 ya yükselttiğimde ve backup YAPMADIĞIMDA cihaz çok seri ve hızlı çalışıyordu. bu şekilde birkaç oyun indirip oynamayı denedim. önceki halinde çok kasması nedeniyle hiç oynayamadığım bazı oyunları gayet hızlı açıyor ve oynatıyor olması beni baya şaşırtmıştı. sonra backup yaptım ve cihaz eski sorunlu haline (tam değilse de kısmen) geri döndü

bu sebeple sorunun ios versiyonundan değil de uygulamalardan kaynaklandığını düşünüyorum. çünkü bilmemkaç yıllık bu cihaz için yazılmamışlar. ben böyle düşünüyorum.

• Sürümü düşürerek kullanabilrsin.
  • Kapitalizm i araştırın cevabı bulacaksınız

• Apple'a Suç Bulma Lütfen Telefonun 3GS Çok Eski Apple Artık Onlara Önem Vermiyor.
    5 6 Model Çıktı Üstüne.
  • Oda birşeymi zamsungun 1 yıllık telefonları yavaş şuan. Üstüne 1-2 model çıkınca çöp oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya benim cihazın garantisi biteli 3-5 ay oluyor, yani 2009 cihazı değil. 2011'in son aylarında alınmış. Zaten 2009'dan beri telefonu kullananların çoğu telefonu çöpe attılar. Bir çoğu %20 şarja düştümü kapanıyor artık. Böyle bir durum olsa zaten telefonumda diyeceğim ki tamam ya batarya ömrünü yedi eyvallah.

Veya ne bileyim Ram işlemci ömrünü yitirdi ondan yavaşladı diyeceğim fakat %50 yavaşlayamaz bir telefon. Eğer böyle bir durum varsa hatalı üretiliyordur. Dünyanın hiç bir cihazı telefonlar dışında bu şekilde bir kaç yıl sonra yenilensin diye üretilmiyor.

Valla sinir oldum 2 gündür, kendi telefonumu mu yapsam diye düşünüyorum.

edit: Şimdi internette 3gs Vs 4 videolarına baktım. Eleman kamerayı açıyor 3 saniyede açılıyor ben aynı işlemi şimdi denedim 8 saniye bekledim yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikodaci -- 28 Nisan 2014; 11:42:11 >
  • 4S kullanıcısıyım. 2-3 sene daha götüreceğini düşünüyorum. Daha sonra yenisini alırım. Her sene 2000 lira telefona para verilmez.
  • İstiyorsun ki,

Pentium 3
    32 Gb onboard ekran kartı
    256 mb ram

İle akıcı Windows 7 kullaniyim. Eskiyor kardeşim donanım, bunu anlamak bu kadar zor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım öyle bir şey istemiyorum fakat senin dediği gibi 1 yılda bu şekilde performans düşüklüğü anca 1980lerde ki donanımda olur.
  • eşime 2010 da ilk çıktığında iphone 4 aldım hala çok sağlam ve pil performansı iyi.

ilk ios7 çıktığında çok yavaşalamıştı ama son sürümle beraber çok iyi durumda.

belki seneye pilini değiştiririm. başka bir sıkıntısı olmaz en az 2 sene daha kullanmayı düşünüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

quote:

Orijinalden alıntı: RASP

eski cihazlara sürüm desteğini kaldırarak yeni cihaz almaya iten bir satış taktiği

Jb yaparak veya eski sürüme geçerek bu olayı yenebilir miyiz ?

Bir daha zaten apple almayacağım sabahtan beri mp3 atacak eşleşme hatası deyip çıldırtıyor.

her şartlarda yeni ürününü kakalamak için iteliyor insanı malesef mesela bende iphone 4s var 2011 malı ve de 3 yıl güncelleme desteği verme garantisi veriyorda zaten telefon 2. güncellemeyi almasından itibaren kasılmalar yavaşlıklar ortaya çıkıyor sorunsuz kasılmasız telefonu 2 yıl kullanabilirsin 3. yılında ise kasma sorunlar aşırı derecede ortaya çıkıyor çıkınca da insanlar eski sürümlere düşürmek için çeşitli taktikler deniyorlar sürümün düşmesi de demek yeni güncel oyunları oynamayacağın yeni uygulamaları kullanamayacağın ve de daha evvel kullandığın misal whatsapp atıyorum ios 6 destek veriyorsa şuan ios 7 desteği vermeye başlıyor bu da demek oluyor ki sen güncelleme yapmazsan whatsappı kullanamayacaksın yaa yeni tel alacaksın ya da kasıla kasıla ios kullanacaksın malesef taktikleri bu

• quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

tıkır tıkır çalışan telefon kullanılıyor hala. nasıl yenısını aldırtabilir?
    kanmayınız. hatta apple almayınız aldırmayınız.

iosun tıkır tıkır çalışma ömrü 2 yıl taş çatlasın 3. yıl mafiş 1. yıldan eser kalmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masionette9

TABİİ KİDE ! DİKKAT EDİN.

Şuanki leziz 5S ler 4 sene sonra kullanılmaz hale gelecek üzere tasarlandılar.

- iPhone 3G (iOS 4.0 Güncellemesiyle Kullanılamaz Hale Geldi)
    - iPhone 3GS (iOS 6.0 Güncellemesiyle Kullanılamaz Hale Geldi)
    - iPhone 4 (iOS 7.0 ile Kullanılamaz Hale Geldi)

Kullanılamaz derken, kullanmaktan bıktırtan halmi desek telefonu açmak bile eziyet oluyor.

VEEEEE Dikkatinizi çekerim Apple eski sürümlere dönmenize izin vermiyor :)))))))))))))) Vay vay vay . Niye acaba. Cevap YOK!

Bir Apple Fanı olarak bu eziyetten kullanmak için Google Nexus aldım. yağ gibi akıyor. ve eğer bir gün sinsi apple gibi yavaşlatırlarsada geri dönme imkanım var.

İŞTE BU YÜZDEN APPLE ŞUANDA DÜNYANIN EN KARLI MARKASI. VE OLMAYADA DEVAM EDECEK.

Ayrıca yeni ios 7 elinizde çiçekli böcekli çok ılık duruyor ;) Nexus 5im benim iyiki seni seçtim. aşkımmmm :D

yanlışın var güncelleme desteği 3 yıl yani 5sin gelecek yılın eylülüne kadar ömrü var 3. güncellemeyi alınca finişhed r.i.p ios keyfi haha

• quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

Oda birşeymi zamsungun 1 yıllık telefonları yavaş şuan. Üstüne 1-2 model çıkınca çöp oluyor

fanboylukta son boyut benim note 2 de neden öle sorun olmadı acaba merak ediyorum üstüne modeller çıkmasına rağmen şuanda 4s var gerçi
  • Apple istiyor ki bir icihazı (ipad, iphone) en fazla 2 yıl kullanın sonra yenisini alın. Eğer almazsanız 2 yıl sonra yeni ios güncellemesi ile yavaşlatırım, yine almazsanız son güncelleme ile berbat bir hale getiririm (örneğin iphone 4 - ios 7) diyor.

iphone 4 örneğini daha da detaylandırırsak; ios 4 ile herşey mükemmel, ios 5 ile yine ios 4'e yakın gayet hızlı ve problemsiz bir kullanım ile işlevsel yeni özellikler, ios 6 ile bariz pil ve performans düşüşü ile kırpılmış yeni özellikler ve ios 7 ile kullanmaktan nefret ettirecek kadar kötü bir hale gelen cihaz. Adamların ticaret modeli bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masionette9

TABİİ KİDE ! DİKKAT EDİN.

Şuanki leziz 5S ler 4 sene sonra kullanılmaz hale gelecek üzere tasarlandılar.

- iPhone 3G (iOS 4.0 Güncellemesiyle Kullanılamaz Hale Geldi)
    - iPhone 3GS (iOS 6.0 Güncellemesiyle Kullanılamaz Hale Geldi)
    - iPhone 4 (iOS 7.0 ile Kullanılamaz Hale Geldi)

Kullanılamaz derken, kullanmaktan bıktırtan halmi desek telefonu açmak bile eziyet oluyor.

VEEEEE Dikkatinizi çekerim Apple eski sürümlere dönmenize izin vermiyor :)))))))))))))) Vay vay vay . Niye acaba. Cevap YOK!

Bir Apple Fanı olarak bu eziyetten kullanmak için Google Nexus aldım. yağ gibi akıyor. ve eğer bir gün sinsi apple gibi yavaşlatırlarsada geri dönme imkanım var.

İŞTE BU YÜZDEN APPLE ŞUANDA DÜNYANIN EN KARLI MARKASI. VE OLMAYADA DEVAM EDECEK.

Ayrıca yeni ios 7 elinizde çiçekli böcekli çok ılık duruyor ;) Nexus 5im benim iyiki seni seçtim. aşkımmmm :D

Nexus da öyle aman aman bir cihaz değil. 4s satıp nexusa geçen arkadaşım 2 hafta zor dayandı :)

• Androidde de aynı durum mu geçerli ?

Ben bugün baktım Whatsapp ios 4 istiyormuş. Oyun falan oynamam zaten telefonda kullandığım çok fazla uygulama yok mevcut uygulamalarım hep düşük ios istiyor.

Şu an 6 küsürde sürüm aşağıya nasıl çekebilirim aacaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

Androidde de aynı durum mu geçerli ?

Ben bugün baktım Whatsapp ios 4 istiyormuş. Oyun falan oynamam zaten telefonda kullandığım çok fazla uygulama yok mevcut uygulamalarım hep düşük ios istiyor.

Şu an 6 küsürde sürüm aşağıya nasıl çekebilirim aacaba ?

android de öle bir sorun yok benim bildiğim daha aşağıya çekmek içinse forumdan arataabilirsin ya da gogıldan bir ton kaynak çıkar tabi kaydın olmak suretiyle
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.