Şimdi Ara

Apple AirPods (Tüm Modeller) [ANA KONU] (387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.920
Cevap
468
Favori
949.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kulaklığınızın kulak içine bakan mikrofonu bozuk.
    O nedenle testlerden geçemiyor.
    Servise gidin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen hafta elime ulaşan airpods proyu geri iade ettim.

üründe hiç bir problemle karşılaşmadım gayet sağlam, orjinal üründü ancak verdiğim 1500 lirayı hazmedemedim. ne kadar başarılı da olsa bu fiyatı haketmediğini düşünüyorum. her kullandığımda bu cihaza harbi 1500 lira verdim dedim :)

ileride airpods2 alabilirim. zaten aktif gürültü engelleyici dışında pek fark yok ki aktif gürültü engelleyicide çok kullanmadım. ihtiyacımı karşılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirkul20 -- 5 Haziran 2020; 17:41:44 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Sağ kulaklığı yeni değişmişlerdi. Dediğiniz gibi servise götürüyüm onlar test yapıyorlar sorun varsa değişirler gene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun Hepsıburada'dan aksam saat 5'te express kargolama ıle sıparıs verdım.

Yarın oglene kadar urun elımde olacak. Fıyatta baya ıyı. Bır daha sanırım bu fıyatlara bulamayız. Amazon'dan da almak ıstemedım zıra ne zaman kargolıcaklar bellı bıle degıl. Hepsıburada'nın express servısı 14Tl karsılıgında 24 saat bıle olmadan gonderıyor IST ıcı.
  • Comply foam kulaklık ucu sipariş eden var mı? Benimki kargoya verilmiş.

• daha önce airpods 2. aldım androidte kullandım sattım , redmi not 7 ses gayet iyiydi iphone gibi. imei attım yeni airpods aldım ses % 50 kayıp ne yapsam alamıyorum yüksek ses varmı aynı sorunu yaşayan ?

• Comply foam için kendileri ne kadar uzun gider sorusuna, en iyi performans için 3 ay demişler. Yani 9 ay en az gider düzgün kullanırsak, güzel.
  • Benimki de.

• thsnblt kullanıcısına yanıt
    Hocam benzer bir sorun ben yaşamıştım airpodsu sıfırlayınca düzeldi, ayrıca redmi telefonlarda böyle bir sorun olduğunu okumuştum ya bu konu içinde yada başka bir yerde tam hatırlayamıyorum başka bir cihazda denedinizmi ?

• Universia kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam. Ben de AirPods 2 var. daha önce ses azalması ve mikrofon bozulması sorunlarından dolayı iki kez servise verdim ve değişim yaptılar. Geçenlerde sağ kulaklıktan tekrardan az ses gelmeye başladı. Apple Store kapalı olduğu için de mecburen Gürgençlere verdim. Kısaca üçüncü kez servise gitmiş oldu kulaklıklarım. Şimdi muhtemelen değişim olacak ve ben de yeni gelecek kulaklıkları kardeşime vereceğim kendime de AirPods Pro aldım. Bu iş biraz şans işi sanırım. AirPods iki için oturmuş yorumları bence yanlış olur zira benim cihazım üç kez servislik oldu. Almışken size eğer bütçeniz de uygunsa mutlaka pro versiyonunu tavsiye ediyorum. Özellikle eğitim İşinde olduğunuz için ses engelleme özelliği çok işinize yarayacakdır diye düşünüyorum.

• Dün hp'den Saat akşam 5:15'de vermiş olduğum AirPods siparişim bugün öğlen 12’de elime ulaştı. Henüz tabi tam deneyimleme şansım olmadı ancak beni rahatsız eden ilk aşamada bir konu oluştu. Bir çok arkadaş burada ses düzeyinin oldukça yeterli olduğundan bahsediyordu. Benim tecrübelerimde,ses mesela bir müzik dinlerken %50 seviyesinde olduğunda neredeyse bir şey bile duyamıyorum. Minimum tatmin edici bir seviye için sesi %80’e çekmem gerekiyor. Bu beni oldukça rahatsız etti. Mesela %30 seviyesinde dinlemek istesem neredeyse hiçbir şey duymuyorum bile. Bu bir sorun mudur genel olarak böyle midir?

• berkans kullanıcısına yanıt
    Hangi cihazla kullanıyorsunuz?

Hocam eğer iphone da kullanıyorsanız bu bir sorun zira aktif gürültü engelleme açık %100 kullanamıyorum ben.

Sorun değil kımısıne az gelır o ses kımısıne cok daha once yuksek cısdıdı dınledıysen az gelır evet 70 lere kadar cıkmak gerek muzıkte bunun muhtemelen anc ozellıgınden dolayı bı ayarları bellı sevıyede tutuyorlar muhtemelende cakısma oluyor cok acarlarsa daha cok sesı cıkar bu aletın belli.

• cmuniryavas C kullanıcısına yanıt
    iphone 11

• Turkcell fırsatı değerlendirilir çok iyi fiyat 1599 lira

• rocker35 kullanıcısına yanıt
    Bonusa 1500 üstüne 150 veriyor. 1450ye gelir düsünenler için güzel rakam.

Merhaba, %50 de neredeyse bir şey duyamamak hiç normal değil. Mesela şimdi denedim yine evdeyken %50 nin altında bile gayet net duyuluyor. 75-80 ler yüksek oluyor zaten genelde, daha üstüne çıkarsam rahatsız edici oluyor. Dışarıda ise ANC kapalı iken zor duyulabiliyor düşük seslerde ama ANC açtığımda evde gibi rahat dinleniyor. Bu arada ben Tidal kullanıyorum. Ses yüksekliği tatmin edici kablosuz kulak içilerden birisi airpods prolar. O konuda sorun yaşamamanız lazım. Bence bir süre daha deneyin uygun uçlarıda bularak. Bir de tek tek yazmayım linktekileri deneyin isterseniz, biliyorsunuzdur ama yinede tekrar deneyin belki yararı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Lr1xoPamoPA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tayfun- -- 6 Haziran 2020; 21:18:20 >
  • -tayfun- - kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsini biliyorum ilginiz icin tesekkur ederim.

Arkadaşlar AirPods 2 kullanıcısı olarak bu sabah itibarıyla AirPods Proya geçiş yaptım. Eski bir donanım haber editörü olarak ilk izlenimlerimi buradan aktarmak isterim.

İlk olarak ANC Özelliğinden bahsetmek istiyorum. Sabahleyin telefonu ilk elime aldığım da AirPods Pro’nun firmware versiyonunun 2B588 Olduğunu gördüm. Gürültü engelleme özelliğini ilk olarak evde denedim. İşlek bir sokakta oturuyorum ve evimin önünden sürekli araba geçiyor. Camlar açık bir şekilde araba seslerinin bir çoğunu izole etmeyi başardı. Tabi gürültü engellemenin çalışma mantığını iyi anlamak gerekiyor. Sürekli ses tonlarını bloke edebiliyor ama insan sesleri gibi değişken seslerde Çok fazla bir şey yapamıyor, sesleri rahat duyabiliyorsunuz. Aslında farkı belirtmek için en güzel şu Örneği verebilirim: evinizde otururken cama açık iken, sokaktan gelen bütün sesleri alıyorsunuz daha sonra ise Pimapenleri kapattığınız zaman o sesler oldukça azalıyor. İşte AirPodsların yaptığı da tam anlamıyla bu. Akşam saatlerinde ise birden gürültü engelleme özelliğinin sabahki kadar düzgün çalışmadığını fark ettim. Özellikle denemek için anadolu yakasında caddebostan tarafında sahilde çok kısa bir yürüyüş yaptım. Araba sesleri de dahil sesleri kısmakta veya engellemekte AirPods Pro cok başarılı olmadı. Tabi bu konuştuğum müzik kapalı durumlar için geçerli. Evet sesleri bloke edebiliyor ama bir çok frekansı da kaçırıyordu AirPodslar. Kısaca dışarıdaki hayat ile ilgili seslerin %100 olduğunu düşünürsek gürültü engelleme modunda bunların %40’a düştüğünü yani yüzde kırklık kadar bir ses kısılması olduğunu söyleyebilirim. Müzik açtığım zaman ise gürültü engelleme modu ile beraber dış ortam sesleri tamamen kapanıyor diyebilirim daha rahat bir şekilde müziğinizi dinleyebiliyorsunuz. Ama açıkçası şunu da belirtmem gerekir ki AirPods ikinci nesil ile müzik dinlediğini zamanda yine etraftaki ortam seslerini çok fazla almıyorsunuz. Tabi bu konuda Airpods pro’lar çok daha başarılı zira gürültü engelleme özelliği var dışardaki sesleri oldukça azaltıyor bir de üzerine müzik açtığın zaman sadece müziğe konsantre olabiliyorsunuz. Ancak yine belirtmek istiyorum ki mesela gürültü engelleme açık ve müzik dinliyorsunuz ve yanınızdan Corvette Marka bir araba geçiyor, o araba ,motorunu köklediği zaman siz yine o sesi duyuyorsunuz bunun kaçarı yok. Dediğim gibi bu çok ayrıntılı bir konu hangi sesleri nasıl bloke ettiğine dair aslında ayrıntılı bir inceleme yapılabilir. Mesela kuş seslerinde oldukça başarısız tamamını çok net bir şekilde duyabiliyorsunuz sadece dediğim gibi şiddetini biraz kısıyor. Akşam eve geldiğimde ise merak edip AirPodslarım sürümüne baktım ve güncelleme geldiğini ve surumun 2D15’e Yükseldiğini gördüm. Aynı evde, aynı salonda yaptığım denemede sabahkine göre çok daha başarısız bir gürültü engelleme özelliği beni karşıladı bu sürüm ile beraber. Bir çok sesi artık daha net bir şekilde duyabiliyordum gündüz kullandığım zaman ki gibi bir ses yakalama performansı gösteremiyordu. Yabancı forumlarda da zaten bu konu çok konuşuldu. 2D15’den Önce gelen surum olan 2C54’ün gürültü engelleme performansını çok düşürdüğünü söylüyorlardı. 2D15 İse bu hataların üzerine yapılan yeni bir güncellemeydi fakat yine gürültü engelleme özelliği nde bir değişiklik olmadığından bahsediliyor yani bu cihazı ilk aldığımız zamanki performansı yerine yeller esiyor. Ben açıkçası mevcut sürüm ile beraber gürültü engelleme özelliğini son derece başarısız buldum. Tabi bu daha 24 saatlik bir deneyimin sonucu bir 10 gün kadar daha kullanmaya devam edeceğim. Ha bu arada bunlardan bahseden bir tane editör bulabilir misiniz Türkiye‘de tabii ki hayır. Kimse gürültü engelleme özelliğini detaylı bir şekilde anlatmıyor, varsa da bana söylerseniz çok sevinirim zira benim bildiğim sadece iPhonedo incelemesi var başarılı olan.

Müzik performansına gelecek olursak ise AirPods ikinci nesle göre kulaklıkların daha başarılı bir ses verdiğini söyleyebilirim ama bu rakamsal olarak %20’nin üzerinde değil. Ben açıkçası çok daha iyi bir performans yükseltmesi beklerdim. Hemen belirteyim odyofil değilim. Ancak yine de bana bas performansı mesela yeterli gelmedi. Müzik açısından zaten çok büyük bir beklentim yoktu, cihazın kapasitesine iyi biliyordum beni de çok şaşırtmadı. Ben Apple Music kullanıyorum, Tidal hifi Üyeliğim de var ve Tidal Masters yani yüksek kalite olarak müzik dinlediğimde kulaklıkla çok daha iyi performans veriyor. Buda zaten çok doğal bir durum zira Tidal’in kbps oranı rakiplerinden dört kat daha fazla. Ama özellikle Türkçe içerik olarak sınıfta kalıyor. Spotify tarafında ise üyeliğim olmadığı için herhangi bir şey deneyemedim.

Kulaklıkla ilgili tabi en çok hoşuma giden şey kablosuz şarj olabilmesi. Yatak başucumda yer alan kablosuz şarj ünitesine kutuyu koyduğum anda şarj etmeye başladı. Kablolardan kurtulmak adına güzel bir hamle.

Cihazın bazı kronik sorunlarından bahsediliyor özellikle yurtdışı forumlarında. Burada da bir çok şikayet eden arkadaş var. Umarım başıma gelmez. Özellikle şu patlama sesi canımı sıkan bir olay olabilir.

Görüşme kalitesine geldiğimiz zaman ise ben açıkçası kulaklıktan bana gelen sesi çok başarılı bulmadım. Tamam belki rakiplerinin çok ötesinde olabilir ama yaptığım birkaç telefon görüşmesinde böyle cd kalitesinde bir ses beklerken daha çok mono sterio ses farkı gibi bir deneyim yaşadım. Karşı taraf ise sesimin net olduğunu ama öyle süper berrak filan olmadığını belirtti.

Gündüz biraz iPad üzerinden PUBG oynadım. Bluetooth kulaklıklarının en büyük sorunlarından biri olan gecikme probleminin PUBG üzerinde çok yaşamadım açıkçası çok da test edecek kadar süre geçirmedim. Bu gecikmenin ne olduğunu hemen kısa bir örnek vererek anlatayım. Mesela binanın sağ tarafından bir düşman geliyor ve sizde tam binanın önündesiniz, adamın ayak seslerinin yaklaşma yakınlığına oranla sizde binanın sağa tarafına yönelerek adamı indiriyorsunuz hatta bazı arkadaşlar direk sıkmaya duvardan başlıyor böylece daha etkin bir şekilde karşı tarafı vurabiliyor. İşte gecikme olduğu zaman siz onun yerini saniyelik olarak geç hesaplıyorsunuz. Ama oyunda ben genel olarak bir problem görmedim gecikme açısından zaten incelemelerde de makul düzeyde bir gecikme olduğundan bahsediliyor. Profesyonel oyun oynayacaksınız zaten Bluetooth kulaklıkların bir çoğu size göre değil ancak çok üstdüzey ve pahalı oyuncu Bluetooth kulaklıklarından birini edinmeniz gerekiyor. Ya da diğer herkezin yaptığı gibi kablolu seçeneklerle oyunlarınıza devam etmeniz lazım.

Cihazın AirPods ikinci nesle göre yeni yapısına henüz alışmaya çalışıyorum. Kulak için silikonlarının rahatlığı veya rahatsızlığını henüz test edecek kadar kullanmadım. Buna alışamiyebilirim de zira AirPods ikinci nesil kulağımda hiç rahatsızlık vermiyordu. Uzun saatler PUBG oynayacak vaktim olursa sanırım bunu en iyi şekilde test etmiş olabileceğim. Kulaklığa iki kere basmak yerine artık sıkmak zorunda olmamızın da hem dezavantajı hem de avantajı var. Avantajı kulağa iki kere dokunma islemini sürekli olarak yaptığınızda rahatsızlık verebiliyordu. AirPods Pro ile beraber şarkı geçişlerinde veya Siri veya gürültü engelleme özelliklerinde sıkmak zorunda olmamızın benim için dezavantaji da sıkma noktasını bir türlü bulamamam ama bunada zamanla alışırım diye düşünüyorum.

Cihazlar arası geçiş hızı da AirPods ikinci nesile göre daha hızlı. iPhone’um dan ipade geçişte biraz daha az bekledim ve geçiş hızlı bir şekilde ve sorunsuz gerçekleşti. Bu açıdan da başarılı olmuş.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar bir hafta veya on gün içersinde daha detaylı bir yazı yazabilirim gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkans -- 6 Haziran 2020; 23:55:23 >
    Rica ederim. ANC dediğiniz gibi sürekli, frekansı düşük seslerde işe yarıyor. Çok kişi konuşmaları duyuyorum diyor ama duymalıyız zaten çalışma mantığı böyle. Evet sonradan düşürüldü ANC performansı ben de ilk sürümden beri kullanıyorum ama benim için önemli olan müzik dinlerken ANC nin işe yaraması olduğu için ilk sürüm de bu sürümde de aynı performansı alıyorum. Daha önce airpods ile müziği daha fazla açıyordum dışarıda ama pro ile daha düşük seslerde dinliyorum ve bu kulak sağlığı için gerçekten çok farkediyor ve işime baya yaradı.

Evet müzik kalitesi olarak daha iyi ama çok büyük farklar yok ben de bilerek aldım bunu bütün olarak baktığım için. 2 yıldır Tidal kulanıyorum master parçalar ile airpods pro da bile farkı anlıyoruz, kbps çok yüksek sahiden kaliteli ve gün geçtikçe çoğalıyor master parça, albüm sayısı bu sevindirici.

Airpods lar çok rahattı kulağımda, prolar da çok rahat bende ama yine de comply foam çıkardı pro için olanı alacağım, seçenek olur. Ben ilk günden beri memnunum kulaklıklardan umarım sizde memnun kalıp sorunsuz, arızasız kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tayfun- -- 7 Haziran 2020; 0:10:24 >
  • 
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.