Şimdi Ara

Apple'a Dava Açtım - Kazandım! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
20
Favori
101.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende zamanında Ziraat Bankasını tüketici hakem heyetine vermiştim. Yurt dışından izinsiz olarak kartımdab euro ve dolar çekilmişti. İtirazda bulundum bana dediler ki bu işlemleri siz yapmışsınız. Oysa ki alakam yok. İşin peşini bırakmadım. Bimer, Cimer, Bddk, Şikayetvar hepsine şikayetimi bildirdim. En sonunda tüketici hakem heyetine şikayette bulundum. 6 ay sonra paramı o günün kurundan çevirip yatırmışlar. İşi özü şirketler siz şikayet etmezsiniz, olayı sizin üzerinize yıkma taraftarı. Hakkınızı ararsanız er ya da geç hakkınızı alıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Adam iade talep etmiş ve haklılığına rağmen yapılmamış sürecin uzun sürmesi onun suçu değil 19 ay boyunca telefonu vitrine koyup davanın sonuçlanmasını mı bekleyecekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Powerofdreams kullanıcısına yanıt
    hocam bu firmaları savunan adi insanlar var aramızda.

Onlar olduğu sürece firmalar her zaman uğraştıracak bizi böyle.
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Helal olsun sana kardeşim. Benimde başıma böyle bir olay gelse aynısını yapardım, umarım örnek teşkil eder.
    Ayrıca senin bir telefon kadar ödediğin verginin karşılığıdır bu hak. Alacaksın tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyro61 -- 17 Ekim 2017; 17:14:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • garantisi bitmeden bi şansımı deneyeyim demiş tutmuş
  • helal olsun : )
  • Zamaninda Vds server kiralamıştım firma ilk gün bana daha fazla para verip üst pakete gecmemi siteye saldirı olduğunu söylediler kontrol ettim saldıri falan yoktu musteri hizmetleri ile gorüştüm 1500tl ödedigim aylık paket yerine 2500tl'lik paket almamı söyleyince bende şalterler atti tabi bende hemen hizmetin durdurulmasını ve para iadesi yapılmasını istedim biraz asabi ve artislenerek küfürlü konuştukları için tuketici mahkeme heyetine başvurdum konuşma sms kayıtları hepsini eklettim dosyaya 3 ay sonra para iadesi kararı çiktı parami geri aldım sonra gittim bu dosya ile başsavcı akrabama olayı anlattim bana hemen masrafları faturalandırmamı hatta tuketici heyetine giderken arabama aldıgim benzin fişini bile istedi birde maddi tazminat açtık onuda kazandik bütün masrafları ödediler dururmuyum durmam gittim basbakanlikta çalışan kuzene olayı anlattım firmanin yeterlilik belgesinin kaldırilması için şikayette bulundum firmanın yeterlilik belgesini 1 ay olmadan iptal ettiler bunlar hala satış yapıyorlardı gittim maliyeye faturasız satış yapıyor diye maliyeden adam bulup şikayet ettim firmaya guzel ceza kesildi baktım adamlar firmayı isim değisikliği yapıp farklı bir şirkete taşımışlar kısaca analarını ağlattım telefonda bana küfür etmeseler bunlar olmazdı ama kendileri kaşındılar bende çok pis kinci birisiymişim onu anladım

• O kadar uğraşmak sadece verdiğin parayı geri almak içinmiydi hiçbir ceza verilmedimi böyle birşey olabilirmi her alanda adaletsizlik yazıklar olsun

• Bi 19ay daha kullanıp acsaydiniz keske. Az olmuş

• Gerçekten şu ülkede lehimize çalışan tek devlet kurumu Tüketici Hakem Heyeti var galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 17 Ekim 2017; 17:45:14 >
  • Sizin gibi tipler herşeyi suistimal ediyor gıcık oluyorum

19 ay kullanmış iphone 8 ve X çıkıyor ya bedavadan o telefonlara geçeyim derdinde

• 19 ay boyunca hiç servise verdiniz mi telefonunuzu? Yoksa bu haberi görünce mi götürdünüz? Kanunen haklısınız evet, ama haberi görünce götürdüyseniz siz de az çakal değilmişsiniz.
  • Aramızda zeka geriliği yaşayan arkadaşlar var, onlar için son kez yazıyorum.

Bu telefonlarda sorun olduğunu apple 14. ayda falan açıkladı zaten, ben de 16. ayda apple'a gittim, 19. ayda da il hakem heyetine gittim.

Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki apple bu sorunu ilk 2 ayda açıklamış da ben 19. ayda gitmişim gibi.

Ki size ne? Bu kanunen hak, ister 9. ayda gider insanlar ister 19. ay.

Kendisi böyle bir şey yaşayamayan insanlar genelde laf atıyor. Aynı şey başlarına gelse 24. ayda giderler hakem heyetine
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Düşüncenize saygı duyarım ama katılmıyorum

Arkadaş katılmıyormuş. Hakkın suistimal edilmesi normal birşey zaten. İşte tam da bu sebepten Amazon bu ülkenin bu pislik insanlarına hizmet vermemeli. Geçen biri de yazmıştı, Amazon Türkiye 'ye geldiğinde bu forumda GARANTİLİ ÜRÜN DEĞİŞİMİ, GARANTİLİ AMAZON PARA İADESİ gibi konular olacak diye. Adam önden görmüş. Manaf milleti, daha iyisini beklemek hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greeny16

Adam iade talep etmiş ve haklılığına rağmen yapılmamış sürecin uzun sürmesi onun suçu değil 19 ay boyunca telefonu vitrine koyup davanın sonuçlanmasını mı bekleyecekti.

Tüketici hakem heyetinde davalar en fazla 6 ay sürüyor bilip bilmeden yanlış bilgi yaymayın. O kadar fazla soru işareti var ki şu konuda.. Sırf parayı geri alıp Iphone 8 sahibi olabilmek için herşey yapılmış.

• Keşke basit bir işte bile yolu hakem heyetine gösterenlere okkalı bir ceza verseler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • senki kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar

bende gecen ay bu nedenle tuketici hakem heyetine basvurdum bu sorun icin. bilirkisi ye telefonu gosterdim.hakli oldugumu iletti cunku sadece bir kamera cami icin ben bunu yapamiyorum 1700 ver degistireyim diyemez. benim hatam olsa bile hasar bu fiyat ile uyumlu degil. bugun karara baglanmis ama sonucunu bilmiyorum heniz. karar geldigi zaman haber veririm. tahminim bilirkisinin soyledigine gore olumlu olmustur

• apple dava acar muhtemelen

tuketici mahkemesinde

• Her neyse ben düşüncemi söyledim özgür bir yerde özgürce düşüncemi paylaştım ister beğenirsiniz isterseniz beğenmezsiniz hakaret vari konuşmalarınıza da cevap vermiyorum iyi forumlar...

• Garminden kolbandi almistim ancak 3 ay sonra e-ink Oled ekran asagidan yukardan siliklesiyordu. 1 senede 3 kez degisim oldu, 3. seferde para iadesi istedim ve bir yilda hem 3 kez degistiler hemde tekrar degisecekken tum parayi geri odediler. Yani cihazi 1 yil para idemeden kullanmis oldum. Urettikleri mal ayipli cikiyorsa o parayi haketmiyorlar demektir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.