Şimdi Ara

Apple'a Dava Açtım - Kazandım! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
20
Favori
101.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle hocam.Adamlar inanılmaz şekilde müşteri memnuniyeti sağlıyorlar garantinin bitmesine 2 ay kala 6S Plus cihazımı Zorlu'ya götürdüm direkt olarak değiştirdiler.
  • Arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum.Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.

Yurtdışından aldığım cihaz için türkiye servisi telefonda türkiye garantisi olduğunu belirtti ve kargo ile ürünü türkiye servisine verdim.
    Fakat 1 ay sonra geri dönüşte bulundular yurtdışı cihazı olduğunu ve garantisinin olmadığını belirttiler 1500tl para istediler.

Bende telefon görüşmesinin ses kaydı mevcut garantisi olduğunu belirttikleri.
    Bu ses kaydı ile tüketici hakem heyetine başvurmam mümkün müdür?
    Cihazın yurtdışı cihazı olması sorun teşkil eder mi başvuru için?
  • 3-4 aylık kullanımdan sonra para iadesi hakkını istesen, ve itiraz etseler haklısın diyeceğim, ancak 19 ay kullandıktan sonra sana ücretsiz pil değişim teklif etmelerine rağmen yokuşa sürüp para iadesi istemen yasalarca hakkın olsa dahi özünde şark kurnazlığıdır. 19 ay telefonu bedavaya kullandın, rahatladın mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Konuyu başlatan arkadaş yukarda bir mesajda para iadesi için 4 kez servise gitmeniz gerekiyor demiş. Demek ki 4 kez götürmüş telefonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple zorlu center ya da akasya avm'ye gideceksin, öncelikle sana sundukları pil değişim çözümünü reddettiğini belirten bir yazı alacaksın. O yazının içine bir de bu ürünün yerleşik pili hatalı üretilmiştir diye bir not ekleteceksin.

Ardından il hakem heyetine gidip dilekçeyi yazıp apple'dan aldığın belge ile birlikte vereceksin.

Belgedeki pil hatalı üretilmiştir kısmını kalem ile bir kutu içine falan al ya da ok ile göster. Heyetin gözünden kaçmasın.
  • burak335 kullanıcısına yanıt
    Apple amerikadan avukatlarını dahi getirse o parayı seve seve ödeyecek bana.

Elimde ürünün hatalı üretildiğine dair belge bulunuyor dostum.

Bankalar evet canı sıkılırsa olayı tüketici mahkemesine taşıyıp kredi dosya masrafını ödememeye çalışıyor. Sen de korkakmışsın galiba biraz, masraflardan korkup davayı geri çekmişsin

Halbuki davaya devam etsen alırdın paranı. (bazı özel durumlarda bankalar da bu dosya masrafı davasını kazanıyor tabi, onu da belirtelim)
  • Tebrikler. ayıplı olarak üretilen , hele ki bir telefon ve dünya kadar para verdiğimiz bir telefonu kullanmak zorunda değilsiniz.
  • Anne terliği A kullanıcısına yanıt
    sevgili ezik arkadaşım, bu pil değişim programı 2016 kasım ayında açıklandı.

açıklandıktan 2-3 ay sonra da apple'a gittim, sonraki aylarda da hakem heyetine gittim.

Bastı mı kafan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anne terliği

3-4 aylık kullanımdan sonra para iadesi hakkını istesen, ve itiraz etseler haklısın diyeceğim, ancak 19 ay kullandıktan sonra sana ücretsiz pil değişim teklif etmelerine rağmen yokuşa sürüp para iadesi istemen yasalarca hakkın olsa dahi özünde şark kurnazlığıdır. 19 ay telefonu bedavaya kullandın, rahatladın mı?

Adam satarken 24 ay garanti veriyor, 24 ay bu cihaz sorunsuz çalışır diye satıyor. Ona göre de para alıyor. Batarya bozuldu değiştir, kamera bozuldu değiştir.. Asıl şark kurnazı apple..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

sevgili ezik arkadaşım, bu pil değişim programı 2016 kasım ayında açıklandı.

açıklandıktan 2-3 ay sonra da apple'a gittim, sonraki aylarda da hakem heyetine gittim.

Bastı mı kafan?

Sevgili terbiyesiz arkadaşım, sen forum köşelerinde millete hakaret etmekten başka bir işe yaramayan zavallısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazondan aldığım kulaklık 8 ay sonra cızırtılı gelmeye başladı bozuldu gibi bende mesaj attım değişimini istiyorum diye sorgusuz sualsiz hemen yenisini sipariş ettiler şimdikini iade etmemi..

İmkanınız varsa her şeyi bu siteden alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anne terliği

3-4 aylık kullanımdan sonra para iadesi hakkını istesen, ve itiraz etseler haklısın diyeceğim, ancak 19 ay kullandıktan sonra sana ücretsiz pil değişim teklif etmelerine rağmen yokuşa sürüp para iadesi istemen yasalarca hakkın olsa dahi özünde şark kurnazlığıdır. 19 ay telefonu bedavaya kullandın, rahatladın mı?

19ay ile ilgisi yok.

Yasa şöyle. Urun ayipli ise bunu bilmeden kullaniyorsan ve 20ay da gecse sende yeni ogrendiysen ayipli oldugunu. Serviste sorunlu derse para iadesi yada magazadan yenisiyle degistirebiliyorsun

• sana helal olsun.bu karara sevindim.zaten satarken 3 telefon parasına 1 telefon satıyorlar.muadili ürünler 3'te 1 daha ucuz.senin gibi birkaç kişi çıkıp para iadesi isteyince de reddediyorlar.o birkaç kişi para iadesi alsa ne olur.yel kayadan toz almış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

madem 19 aydır telefonun bataryasında problem var niye daha önce garantiye vermedin ? arkadaş 2 sene kullanmış sonra da paramı alıp 7 & 8 alayım demiş bu kadar basit :) gözü açıkların ülkesi.

19 ay kullan kullan sonra para iadesi

• quote:

Orijinalden alıntı: asim03

Olağanüstü bir olay var sanıp konuya girdim. Lg, Samsung forumlarında fazlasıyla örneği var para iadesinin tüketici haklariyla alındığının. G4den bilirim paralel ithalat cihazlardan bile kullanıcılar paralarını aldılar birçok kez.

Paralel olmasi farketmez. Paralelin yurticinde servisi var sonucta garantili diye satiliyor

• Bence mahkemeye gidecekler bakalım takip ediyorum konu güncellenirse iyi olur.
  • Yanlış yaptığın iki şey var. Birincisi sana yardımcı olan elemani ifşa ettin. Yani bu konuyu çalışan kişinin amirlerinden biri görürse büyük ihtimal işinden atılabilir. İkincisi ise 19 ay boyunca telefonu kullandın. Garantinin bitmesine az kala yenisini almak, yeni garanti başlatmak için elindeki ürünü iade ettin. Kanunen o hakka sahip olabilirsin ama bana etik gelmedi. Madem %40 lı şarzlarla uğraştın neden o karar çıkar çıkmaz gidip değiştirmedin? Değiştirmedin çünkü sinsilik yaptın. Seni kınıyorum.

Edit:

ahmetbayram5 @ 17 Ekim 2017 15:30:16

apple paralı adam tutsa senin kadar iyi apple'ı savundurtamazdı.tebrikler...

Doğruyu yanlışı ayırırken markaya bakmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapsody_izmir -- 18 Ekim 2017; 10:1:54 >
  • Bende milyonluk dava döndü sandım 3000TL miş Apple direk niye vermedi anlamadım adamların şirket değeri türkiyenin 3-4 katı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Konuyu başlatan arkadaş yukarda bir mesajda para iadesi için 4 kez servise gitmeniz gerekiyor demiş. Demek ki 4 kez götürmüş telefonu.

Batarya 4 kere değişmiş mi yani? Öyle olsa bile bunu konuya eklemesi gerekirdi. Cihazın arızasindan faydalanıp bunu aklınca fırsata çevirmek hiç etik değil. IP8'in çıktığı dönene denk gelmesi de epey manidar.

• Rapsody_izmir kullanıcısına yanıt
    apple paralı adam tutsa senin kadar iyi apple'ı savundurtamazdı.tebrikler...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.