Şimdi Ara

Apple'a bilinçli yavaşlatma faturası: iPhone sahiplerine 25'er dolar ödenecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Aaa olur mu öyle şey o kadar para verip telefon bombası (note), yapan ve 2 sene sonra güncelleme vermeyen ve telefonu rafa çıktıktan 6 ay sonra en az 500 tl değer kaybeden samsung alınmalı (!)

• şimdi 25 dolar ekle ona ötvsini sonra kdvsinin kdvsini , gümrük ve trt vergisi falan derken kabaca bir hesapla 500-600 tl yapar.. hayırlı işler.apple zorlu mağazasında girişte görevliden tazminatınızı alabilirsiniz..

• bir daha yapmayacağız veyahut yavaşlattığımız sistemleri düzeltecegiz güncelleme ile diye birt haber göremedim. biz evet yavaşlattık alın size tazminat yine devam ececez anlamındamı ödüyorlar tazminatı acep.

• quote:

Orijinalden alıntı: selman1435

Aaa olur mu öyle şey o kadar para verip telefon bombası (note), yapan ve 2 sene sonra güncelleme vermeyen ve telefonu rafa çıktıktan 6 ay sonra en az 500 tl değer kaybeden samsung alınmalı (!)

Ya bak konuşmayı tam duyamamışsın adamlar hataları kabul edip telefonları geri alıp parasını iade etmişler.Bak telefonu yanlış tutmuşsun her şeyi tam duyamamışsın ondan sonra telefon çekmiyor (!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hem fazla para ver vergiler bilmem ne . Hem tazminatı alma nasıl adalet bu ama

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ya bak konuşmayı tam duyamamışsın adamlar hataları kabul edip telefonları geri alıp parasını iade etmişler.Bak telefonu yanlış tutmuşsun her şeyi tam duyamamışsın ondan sonra telefon çekmiyor (!)

Alıntıları Göster

Yok ben gayet iyi duydum ama sizin telefon kafa bölgesine yakın patlamış galiba, şuan hayatta olmanız bile bir mucize. Hemen samsunga teşekkür postası yollayın hayatta kaldığınız için(!)

• Türkiye'de dava açılsa Türk vatandaşları da mağduriyetini giderebilir bence. Dava gerekçesi olarak ABD'deki dava gösterilebilir.

• 25 dolarımı hazırladım apple ın benden istemesini bekliyorum. burası türkiye.

• quote:

Yok ben gayet iyi duydum ama sizin telefon kafa bölgesine yakın patlamış galiba, şuan hayatta olmanız bile bir mucize. Hemen samsunga teşekkür postası yollayın hayatta kaldığınız için(!)

Alıntıları Göster

apple sadece abd sınırları içerisinde ve 25 dolar vermiş. Note 7 alanlar telefonu iade ederken 300 tl daha fazla miktara iade aldılar. Kraldan çok kralcılık yapmayın 2 firma al birini vur ötekini.

• selman1435 kullanıcısına yanıt

Ya bak beynin yanmış birisi abidik gubidik bir mesaj atıp çökertmiş sistemini  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

apple sadece abd sınırları içerisinde ve 25 dolar vermiş. Note 7 alanlar telefonu iade ederken 300 tl daha fazla miktara iade aldılar. Kraldan çok kralcılık yapmayın 2 firma al birini vur ötekini.

Alıntıları Göster

Kraldan çok kralcı olmayın diyen, note 7 telefonlar için verilen 300 tl fazlalığı vurgulayıp, samsung kralcılığı yapması... La daha telefonun tanıtımının yapıldığı tarihten 3 mü 4 mü hafta geçmişti tam net hatırlamıyorum telefon 500 tl indirim almıştı. Yani alan adam -500 tl zarara girmişti bile. Aklı - selim biri zaten hiçbir markanın, hiçbir ürünün kralcısı da olmaz fanatiği de olmaz. İhtiyacına göre alır kullanır. Ama ortada da bir realite var. Ben bir ürüne düşük olur yüksek olur, belli bir meblağ veriyorsam o ürünün hakkını almayı isterim öyle değil mi. Ve tabii değerini korumasını da beklerim. Üstteki mesajımın amacıda bunu anlatmaktı.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt

Hocam sizinle bu tatlı atışmayı sürdürürdüm ama forumu kirletmenin de alemi yok. İhtiyaca ve zevke göre her markanın birbirine avantajı ve dezavantajı da var. Burada önemli olan kriter, ihtiyaca göre seçim yapmak. İyi forumlar

• quote:

Kraldan çok kralcı olmayın diyen, note 7 telefonlar için verilen 300 tl fazlalığı vurgulayıp, samsung kralcılığı yapması... La daha telefonun tanıtımının yapıldığı tarihten 3 mü 4 mü hafta geçmişti tam net hatırlamıyorum telefon 500 tl indirim almıştı. Yani alan adam -500 tl zarara girmişti bile. Aklı - selim biri zaten hiçbir markanın, hiçbir ürünün kralcısı da olmaz fanatiği de olmaz. İhtiyacına göre alır kullanır. Ama ortada da bir realite var. Ben bir ürüne düşük olur yüksek olur, belli bir meblağ veriyorsam o ürünün hakkını almayı isterim öyle değil mi. Ve tabii değerini korumasını da beklerim. Üstteki mesajımın amacıda bunu anlatmaktı.

Alıntıları Göster

sonuçta geri aldılar telefonları ortada bir sorun varken bunu kabul etti. Amerika'da kaybedilmiş bir dava var senin ordaki insandan ne farkın var ? Amerika'da ödüyorsa bunu her yerde ödemek zorunda. Apple gibi bir firma özellikleri gıdım gıdım verirken nasıl verdiğiniz paranın karşılığını alıyorsunuz mesela ? Apple 11 7 bin tl civarı çıktı 64 gb kapasite ile çıkıyor sorsan parasının hakkını veriyordur. Yada daha önce çıkan x de bile amoled varken lcd koyması filan. Yada daha yüksek kapasite batarya sunabilicek bir firmayken bunu yapmak istememesi. Yada 2020 de hala o düşük hızda sarj eden sarj aletlerini telefon kutusuna koyup hızlı sarjı ve kablosunu pahalıdan satması. Note 4 den beri samsung hızlı sarj koyuyor(diğer firmaları bilmiyorum).Kimse apple telefonlarına kötü demiyor diyemez zaten ama fiyat ile aldığın ürün karşısında bu cihaz aşırı pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

sonuçta geri aldılar telefonları ortada bir sorun varken bunu kabul etti. Amerika'da kaybedilmiş bir dava var senin ordaki insandan ne farkın var ? Amerika'da ödüyorsa bunu her yerde ödemek zorunda. Apple gibi bir firma özellikleri gıdım gıdım verirken nasıl verdiğiniz paranın karşılığını alıyorsunuz mesela ? Apple 11 7 bin tl civarı çıktı 64 gb kapasite ile çıkıyor sorsan parasının hakkını veriyordur. Yada daha önce çıkan x de bile amoled varken lcd koyması filan. Yada daha yüksek kapasite batarya sunabilicek bir firmayken bunu yapmak istememesi. Yada 2020 de hala o düşük hızda sarj eden sarj aletlerini telefon kutusuna koyup hızlı sarjı ve kablosunu pahalıdan satması. Note 4 den beri samsung hızlı sarj koyuyor(diğer firmaları bilmiyorum).Kimse apple telefonlarına kötü demiyor diyemez zaten ama fiyat ile aldığın ürün karşısında bu cihaz aşırı pahalı.

Alıntıları Göster

Hocam benim anlatmak istediğimi ısrarla anlamıyorsunuz galiba. Hani üstteki mesajımda da dedim ihtiyaca göre alınır kullanılır. Ben de sizinle bazı konularda hemfikirim. Bataryayı isteseler 4000 5000 mah bandında yapamazlar mı, gayet tabii yapabilirler, daha iyi veya daha farklı tasarım yapamazlar mı, yapabilirler, hızlı şarj vs vs. Ekran konusunda en azından benim kendi gözümle gördüğümü söyliyim lcd mi amoled mi ben farkedemedim. Ekrandan anlayan, işi autocat vs gibi programlarla ilgilenen insanlar farkedebilir ama ben farketmedim. Yani bunları yapabilir ama yapmamayı veya ekstra ücretle vermeyi talep ediyor. Samsunga gelecek olursak yıllarca onu sony yi, lg yi kullandım ama memnun kalmadım. Telefonları aşırı ağırlaşıyor, şişiyor, kameraları çok kötü hale geliyor vs. Bir ürün alınacaksa eğer İHTİYACA göre alınmalı ben bunu anlatmak istiyorum. Paranın karşılığını alma konusuna gelirsek donanım olarak rakipleri kadar vermese bile sattığınızda çok çok cüzzi miktarda bi kaybınınz oluyor bazen aldığınızdan yükseğe bile satabiliyorsunuz 2- 4 sene içinde. Apple ın iphone unda eleştirilecek noktalar var mı var elbette. Ancak bu durum, telefonunun kötü olduğunu gösterir mi onu deneyim eden kişiler yorumlarsa daha mantıklı bir sonuç ortaya çıkar. Bir ürün kötüyse eğer kötüdür yani. ''Kimse apple a kötü demiyor'' diye birşey olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selman1435 -- 18 Temmuz 2020; 3:15:47 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.