Şimdi Ara

Apple, 800 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda yeni iPhone’larda bulunacağı iddia edilen özellikler ve sızıntılarla gündeme gelen Apple’ın mali durumu da iPhone’lar kadar ilgi çekici. 2017’nin ilk çeyreğine rekor sayıda iPhone satışı ile başlayan teknoloji devi, geçtiğimiz yıl yaşadığı düşüşü geride bırakmış ve ilk iPhone’un piyasaya sürülmesinin 10.yılı olan 2017’yi çeşitli yenilikler ve yüksek kazançlarla geçirmenin hesaplarını yapmaya başlamıştı. Çalışmalarının meyvesini toplamaya başlayan şirketin hisse değerleri rekor seviyelere ulaşırken bir rekor da pazar değerinde yaşandı.

Apple, 800 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı 
    Günün erken saatlerinde Apple hisseleri yüzde 1 değer kazanarak 153.99 dolarlık değere ulaşırken şirketin pazar payı da hisselerdeki yükselişle birlikte 803 milyar dolara ulaştı. Bu değer Apple’ı, 800 milyar dolar değer barajını geçen ilk Amerikan şirketi yaparken daha önce 800 milyar dolar piyasa değerine yaklaşan bazı Amerikan petrol şirketlerinin ve bu değeri aşan diğer petrol şirketlerinin yerini yavaş yavaş mobil teknoloji dünyasına bıraktığının da bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

2017'ye Hızlı Başladı 

Apple’ın bu yılın başında 610 milyar dolar civarında olan pazar değerini yaklaşık 4 ay içinde yüzde 33 artırarak büyük bir başarıya imza atmasının temel nedenleri olarak şirketin donanım dünyasından uzaklaşarak iCloud ve App Store gibi getirisi yüksek hizmetler üzerinde yoğunlaşması ve bu yıl tanıtılması beklenen 3 yeni iPhone modeline yönelik gittikçe artan ilgi olarak gösteriliyor.

Apple’ın en büyük hedeflerinden olan 1 trilyon dolarlık piyasa değerini, bu yıl içinde, aşıp aşmayacağı ise büyük bir merak konusu. Uzmanlar şirketin bu yükselen grafiğini koruması ve yeni iPhone modellerinin beklentileri karşılaması halinde 1 trilyonluk piyasa değerinin sürpriz olmayacağını düşünüyor.

• Vay be 4 ay da ne büyümüş.
  • Bir elma, kaç 3. sınıf dünya ülkesi ediyor hesaplamaya utandım

• 800 mü 80 olmasın?

• Tuvalet kağıdı üretse servet ödeyecek insanlar varken bırakın 800 Milyar $ değere ulaşsın.

• Gerçekte en fazla 20 milyar dolar eder gerisi hormon

• Dünyanın en değerli markası Apple şu anda, Google bile ikinci sırada. Buna inanmamak, yok o kadar etmez demek komik kaçıyor.
  • Klozet kapağı üretse alacak insan tanıyorum.

• Yeni iPhone algısı bile şirkete değer katmaya yetiyor.

• İnsanları kitleye kitleye geldi buralara :).

• Kasasında 256 milyar dolar "nakit" para var ama 20 milyar dolardan sonrası hormon?

Yani senin hesaba göre ben Apple'i satın almak istesem şöyle bir teklif sunacağım adamlara;

- "Şirketinizi satın almak istiyorum. Ama en fazla 20 milyar dolar edersiniz. O yüzden kasanızdaki 260 milyar doların 240 milyar dolarını hesabıma geçin ben de sizi bu yükten kurtarayım. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 11 Mayıs 2017; 15:8:32 >
  • apple hisse değeri 60 milyar dolar değilmiydi acaba ? ne ara 800 olmuş olm o yazım hatası olmasın hiç bir firma bu kadar hızlı büyüyemez :))

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

apple hisse değeri 60 milyar dolar değilmiydi acaba ? ne ara 800 olmuş olm o yazım hatası olmasın hiç bir firma bu kadar hızlı büyüyemez :))

Kasasında 260 milyar dolara yakın nakit parası olan bir firmanın hisse değeri nasıl 60 milyar dolar olabilir? Hadi onu geçtim, haberi de mi okumadın? 2017 başında değeri 610 milyar dolarmış işte.

Bu forumun matematikle olan problemi nedir anlamadım gitti. :D
  • Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Matematikle ne alakasi var sapsik 60 gormusim demekki ben :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • para tutturursam piyango,loto v.b. alacaklarım listesindeki telefon
  • Bu iphone'da ne var Allah aşkına? alt tarafı bir telefon. Açarsın konuşursun... Sanırsın insan oğlunun en büyük icatı, Matrix'e giriyoruz, Gezegen seyahati yapıyoruz gibi servet ödenecek birşey yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.