Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apotemi integral sorusu

6
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    40 Mesaj
    3. öncülün çözümü kafama yatmadı. Fonksiyon hakkında bir bilgimiz olmadığından sadece turevin grafiğinin altında kalan alana bakarak böyle bir yorum yapabilir miyiz? Arada türevi olmayan bir nokta var sonuçta, iki tarafta farklı davranıyor fonksiyon ve sabitler farklı geliyor. Açıklayabilecek olan var mi?
    Edit: soru doğru diyenler alttaki soruyu da açıklayabilir mi? Aynı mantık var gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuciliusBagus -- 12 Haziran 2019; 17:36:26 >

|
    |

• Yüzbaşı
    365 Mesaj
    Orada ilgilendiğin tek şey türev grafiğindeki ilgili alan. Alan için de grafiğini tanımlı olduğu nokta bizi ilgilendirmez o noktanın alanla ilgisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O zaman su soruda neden alan üzerinden çözerken f(3)-f(0)= 5 diyemiyoruz? Aynı mantık değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuciliusBagus -- 12 Haziran 2019; 17:35:5 >
    |
    |
    denizyildizi345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj

f1 + f3 demiş 0dan 3 e alan dememiş ki sorduğu şey farklı burada parçalı fonksiyon şeklinde türev fonksiyonunu yazarsın sonra integral alırsın verdiği değerler sayesinde sabitleri bulursun en son istediği toplamı yazarsın.

|
    |
    LuciliusBagus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu demiyorum. Bu soruyu alan üzerinden çözebiliriz. Fonksiyonu yazmaya gerek yok.
    Yukarıda yaptığımıza göre burada da alan üzerinden fonksiyon tanimlayabilmemiz lazım ama yapamıyoruz. F(3)-f(0)=5 dersek yanlış çıkıyor. Türevin altındaki kalan alan her zaman fonksiyon değerlerini vermiyor yani. Fonksiyonun sürekli olması lazim, en azında ben böyle bir çıkarım yapıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    denizyildizi345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    29 Mesaj

hocam iki soru da ayni soru soylediginiz seyin ikisinde de tutmasi gerekiyor ustteki soruda her tarafta surekli olmasi gerektigini soylemesi gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aposteriorizm -- 12 Haziran 2019; 17:44:19 >
    |
    |
    Bahsedilenler: denizyildizi345

|
    |
1
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,162
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.