Şimdi Ara

Aplik led patlamasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    evdeki led isiklar patladi. Anladigim bunlar seri/paralel baglandigi icin 1 tanesi gittiyse hicbiri yanmiyor. Malum sebeplerden elektrikciye gidemiyorum, o yuzden kendim tamir edecegim. Evde sadece lehim aleti Vs bulunmakta. Resimdekini cikardim fakat uzerinde hicbir yazi bulunadigi icin internette aratamadim. Uzerindeki 6 adet ledin 1 tanesinin adi nedir, 6 li halde komple almak istesem adi nedir. Anlayabildigim 3w16 volt bir alet.

Bir de komple elektrik tesisatindan soktum, elimdeki malzemeler Ile (kalem pil,kablo,kontrol kalemi vs. basit aletlet) hangisi gidik nasil anlayabilirim. Elektronikten tek anladigim kontrol kalemi ile kontrol, ciddi bir bilgim bulunmamakta
    Aplik led patlamasi
    Aplik led patlamasi
    Aplik led patlamasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _freemaniac_ -- 26 Mart 2020; 3:17:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ölçü aleti avo metre yok ise , olmaz .
    led lerden önce besleme trafosu varmı, yoksa her gruba 220v mu geliyor,,
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Merhaba asagidaki sekilde

Aplik led patlamasi Aplik led patlamasi Aplik led patlamasi Aplik led patlamasi

• Ledler gördüğüm kadarı ile 5730 kodlu. 3.2 volt 150 mAh olması lazım. Tanesi 0.5w güç tüketir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    sundan mi almam gerekiyor. Bilale anlatir gibi anlatabilir misiniz Rica etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _freemaniac_ -- 26 Mart 2020; 21:49:45 >
  • _freemaniac_ _ kullanıcısına yanıt
    link bozuk hocam

Duzelttim fakat siz de bana link atabilirsebiz cok sevinirim

Hocam hobi amacli yapacak olsam haklisiniz, tamir amacli yapacagim icin turkiyeden almam lazim, cinden siparis versen 3 ayda gelmez:) benim gonderdigim urun dogru mu

Evet hocam doğru.

( Ama gereksiz pahalı )

Hocam 100 tanesi 29 lira iyi mi surada

İyi hocam , Çin'den alsanız zaten 15 lira da gümrük vergisi gelecek. Size gelişi 17-18 lira olacaktı.

Merhaba destekleriniz icin tesekkurler, bugun geldi siparis,Yanina da avometre aldim, bozuk olanlari bulup degistirdim fakat sunu farkettim ki gelenlerin parlakligi daha az eskilerine gore. Beni cok rahatsiz etmiyor fakat ayni boy daha parlak bir model var mi, bilgilenmek icin soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _freemaniac_

Merhaba destekleriniz icin tesekkurler, bugun geldi siparis,Yanina da avometre aldim, bozuk olanlari bulup degistirdim fakat sunu farkettim ki gelenlerin parlakligi daha az eskilerine gore. Beni cok rahatsiz etmiyor fakat ayni boy daha parlak bir model var mi, bilgilenmek icin soruyorum
    Renk sıcaklığı diye mevzu var hocam. İşte parlak beyaz , gün ışığı , sıcak beyaz vs gibi. Siz hangi çeşidinden aldınız ?

Renk olarak parlak beyaz aldim fakat isik siddeti daha az, belki marka farki vardir, belki de kodu yanlistir, bana gelen emin olmamakla beraber 5630, siz 5730 demistiniz, salliyorum 6670 gibi bir model olabilir mi parlaklik olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: _freemaniac_

Renk olarak parlak beyaz aldim fakat isik siddeti daha az, belki marka farki vardir, belki de kodu yanlistir, bana gelen emin olmamakla beraber 5630, siz 5730 demistiniz, salliyorum 6670 gibi bir model olabilir mi parlaklik olarak
    Hayır hocam bu değerler led'in milimetrik olarak ölçüleri. 57*30 gibi yani. Sıcaklık değerinde sayının sonunda hep K olur.

6000K soğuk beyaz. 3000K gün ışığı gibi... Bu değer yükseldikçe beyazlık seviyesi artar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.