Şimdi Ara

APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
38
Favori
49.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben rootladım ve bölümleme sonrası unroot yaptım, son güncellemede sorun çıkmamıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulamanın amacı nedir arkadaşlar, kısaca açıklar mısınız? 4 GB olan dahili hafıza eksik mi gözüküyor sistemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehiamico

Uygulamanın amacı nedir arkadaşlar, kısaca açıklar mısınız? 4 GB olan dahili hafıza eksik mi gözüküyor sistemde?

4gb telin
    1 gb tel belleği
    1.75 gb dahili sd vardır
    bu program ile dahili sd boyutundan alani
    tel belleğine aktarıyoruz. Olay bu
    bu şekilde telfona daha çok uygulama kurabiliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafamda tam olarak çözümleyemedim kusura bakmayın :) Custom Recovery olmadan yapmamın sakıncası nedir ve şuanda yüklü olan uygulamalar gider mi ?

Ayriyetten ilerde ( Olaki adam akıllı xperia rom çıkar ise) rom atacağım diyelim herhangi bir uygulayacağımız ek işlem olacak mı ?

Yani bu repartiton olayı neye bağlı rom'a mı kernel'e mi yoksa bunlardan ap aprı mı ?

Telefonu usb ile pc üzerinde kurulu olan partition programları ile de yapabilirmiyiz bu işlemi ?
    Zamanında hafıza kartına ext2 alanı oluşturma yaparken kullandığımız programlar vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osman_E -- 11 Aralık 2013; 0:48:44 >
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    1- Bu işlemlerin herhangi bir romla; kernel' alakası yoktur. Taamen ayrı bir düzenleme, stock rom ya da istediğiniz rom u kullanmaya devam edeiblirsiniz.
    2- pc üzerinden yapamazsınız
    3- gerek bu uygulama ile gerekse bu iki ebr dosyasını spflash tools direk de ataiblirsiniz. (ebr' ler ayrıca benm konumda var; arkadaşımızın yaptığı ise o ebr leri kullanarak daha kolaydan bir uygulama yapmak)
    4- kullandığınız system uygulamalar vs sorun yasatmaz; fakat temizlik ve algı acısından dalwik ve cache leeri temizlemek iyi olaiblir. (normalde sp flashla atıldığında bu iki dosya wipe data' ya gerek kalmıyor fakat bu apk ile yapıldığında gerek kalıp kalmadığını bilmiyorum yonergeye göre kalıyormus.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skamber -- 11 Aralık 2013; 4:35:40 >
  • skamber kullanıcısına yanıt
    Tamam dir şimdi oturdu hocam eyvallah :-)

• Ben de 16 gb stock romlu ve rootlu telefonuma akşam evde yapmayı düşünüyorum. Anlaşılmayacak bir durum yok. Backup/restore olayını noolur noolmaz diyerek yapıyoruz sanırım.

Program yapımcısı arkadaş 16 gb modeller için SD hafızasını daha da azaltan bir seçenek daha sunsa tatlı olurdu. 13 gb dahili / 3.10 gb dahili sd mesela. Çünkü biz 16/32 gb micro sd kart kullanıcıları için dahili sd tamamen ölü br kayıp bir alan.

Edit: 16 GB telefonum ile yaptım ve sorunsuz oldu. İşlemin başında backup yapılması unutulmasın çünkü telefon fabrika ayarlarına geri dönecek, sonra restore ile kaldığınız yere dönüyorsunuz. Bende telefon hafızasını formatlamaya gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 11 Aralık 2013; 22:02:18 >

•  APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR

• quote:

Telefonu kapatıp Recovery Moduna Alıp Recovery Menusuden backup And restore Yazan menuden Backup Seçerek Mevcut Romu ve uygulamalarınızı SD kartınıza Yedekleyin Yedekleme için SD kartınıza 1-2 GB arası boş yer Gerekir

bunu anlamadım kusura bakmayın telefonu kapatıp recovery moduna almak nasıl oluyor programı indirdim en altında yazan recovery için yeniden başlatamı tıklayacağım adım adım anlatan birisi olursa sevinirim.

Bu konularda pek bilgim yok telefonu aldım güncelleştirmeyi yükledim googleplayden 2-3 program indirdim tamam fotoda yok müzikte programlarıda tekrar indiririm gplayden
  • Sıfırlamada sorun olmaz Dİyorsan Telefonun dahili sd kartındaki dosyalarını müzik resim uygulama vs varsa pc ye yedekleyip İşlemi backup Almadan Yapabilirsin uygulamaları yeniden kuracaksan Sorun olmaz Konuda Detaylı şekilde anlattım Forumda Ana konuda root cwm hepsi için anlatımlar var ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozel2121

quote:

Telefonu kapatıp Recovery Moduna Alıp Recovery Menusuden backup And restore Yazan menuden Backup Seçerek Mevcut Romu ve uygulamalarınızı SD kartınıza Yedekleyin Yedekleme için SD kartınıza 1-2 GB arası boş yer Gerekir

bunu anlamadım kusura bakmayın telefonu kapatıp recovery moduna almak nasıl oluyor programı indirdim en altında yazan recovery için yeniden başlatamı tıklayacağım adım adım anlatan birisi olursa sevinirim.

Bu konularda pek bilgim yok telefonu aldım güncelleştirmeyi yükledim googleplayden 2-3 program indirdim tamam fotoda yok müzikte programlarıda tekrar indiririm gplayden

Evet, oraya tıklayınca yeniden başlayacak ve komut yok diyecek. orada güç tuşuna basınca menü gelecek. Oradan backup yapılabiliyor. Restore işlemi de aynı şekilde.

• Bu işlem için CWM yerine TWRP kullanabilir miyiz?
  • Telefona yeni güncelleme çıktığında (sonuçta hem Root lu hem cwm yüklü) yapmamız gereken işlem nedir?

• Hocam benim telefon yarın gelecek de bir şey öğrenmek istiyorum. Şimdi bu uygulamayı yapmadan bize sunulan alana ne kadar uygulama yükleniyor. Daha doğrusu hedef için sd kart gösterilecek bu şekilde sıkıntı çıkarıyor mu yine de o kısıtlı alan?
  • coolman7@
    TWRP denemedim ama sistemi full yedekliyorsa sorun yapmaz cwm den yedek almamızın amacı işlemden sonra veri kaybı yaşamadan cihazı dahili alanı değiştirip açmak

Osman_E@
    Güncelleme almakta sıkıntı yaşayacağınızı sanmam ancak sıkıntı verirs yapıcağınız işlem
    programın ayarlarından cihaz bellek boyutlarını orjinale çevirmek ve cihazda custom recovery ve rootu kaldırmak
    yada En basiti Spflashtoodan yazılım atmak

eye.Q@
    Yükleyeceğin uygulama sayısı veremem ancak Her uygulamayı SD karta taşıyamazsın Sd taşınabilir uygulamaları taşırsın zorla taşımaya çalışırsan uygulama hata verebilir
    kısacası dahili alan orj şekilde yetiyorsa yapmana gerek yok ancak yetersiz gelirse bu işlem sorununu çözer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 18 Aralık 2013; 5:28:56 >
  • 2.5 gb data alanı bana yetmez gibi geliyor. Şu hafıza kartının bir bölümünü telefon hafızası yaptığımızda bu sistem kapasitesini nasıl artırırız?
  • discoveryde EXT alan desteği varsa yapabilirsin ancak ben hiç yapmadım :)
  • Çok teşekkür ettim kardeşim, harikasın
    Androide yabancı olduğumdan root falan hiç bilmiyordum, sayende rahatlıkla çözdüm olayı.

• Sadece root atmak yeterli mi ? bide telefonu almadıgım icin bilmiyorum 16 gb alacagım yarın uygulama icin telefon bellegi mi kullanılıyor yoksa sistem bellegi mi ? Ve bu olayı yapınca kac olmaları gerekiyor tam olarak yine bos alan olacak mı ?
  • Demek istedigim bunu yapınca telefon normal telefonlar gibi mi olacak ? Xperia z de 16 gb kendine 7 gb mı ayırıyor bilmiyorum ama bu kadar olmaması gerek. 16 GB telefonun 9 gb ını kullanmak cok sacma birsey olsa gerek. Hatta 9 gb bile orjinal olarak degil sonradan yapıyoruz ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.