Şimdi Ara

APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
38
Favori
49.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

Detaylıca Açıklayayım Kafalar Karışmasın .

Telefon hafızası = DATA = Uygulama Yüklenen Belllek
    System = Rom Belleği Romun Kurulduğu Bölüm
    Dahili SD = Cihazın Kendi Sd Kart Belleği
    Harici Sd = Çıkarıp Taktığınız SD kart

Discovery gibi MTK cihazlarda System - Data ve Dahili Sd ( Göremediğiniz Bir Kaç Bölüm ) Tek Bir Bellek Üzerinden Çalışır
    Pc deki Gibi Bu Bellek Birden Çok Bölüm ve Farklı Formatlarda Ayrılmıştır
    Burdaki Program İle Dahili SD deki Alanı Dataya Aktarıyoruz Daha Fazla Uygulama Yükleyebilmek için

Yanı dahili hafızayı sıfırlicaz...
     APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR

Bu rom da sorunsuz kullanabilirim dimi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridooo -- 27 Mart 2015; 16:41:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Paylaşım için çok ama çok teşekkürler. Ancak vakit bulup uygulamayı yükledim. Şu alan sıkıntısından kurtuldum.
  • Arkadaşlar yedek almayı sakın unutmayın. Telefon ilk aldığınız gün ki gibi başlıyor. Sizi uğraştırmaması için bu çok önemli
  • isooo10034 kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşlar bu uygulamayı 16 GB Asus 3G tabletimde yapmak istiyorum uygulama iççin rom fark etmez deniyor cihaz marka modeli fark ediyormu ,, bide EFS IMEI gibi sorun yaşarmıuyım işlem sonrası bazı arkadaşların yorumlarında acılış hatası sonrasında efs dosyasının olmadıgı IMEI olmadıgı söyleniyor.. bu konuda cevabınızı bekliyorum..Saygılar
  • oegece O kullanıcısına yanıt
    tüm anlatılanları yaptım açılış logosunda takılı kalıyor sistemin orjinal update rom yükledim yine düzelmedi konu ile bilgisi olan tavsiyede bulunabilirmi..
  • Vallahi hiç yapmamanız gereken bir şey yapmışsınız. Bu sadece bu cihaz için geçerli.
  • Abi lütfen yardım edin 4 gb discovery var kitkat orjinal rom yüklü bugün kingroot ile bilgisayarsız root attım çünkü soket tamir gördü usb özelliği gitti sonra bu programla 2.5 gb + 250 mb yaptım factory reset attım telefon açılmıyor general mobile yazısında kalıyor recovery mode'a giriyor factory reset atıyorum her şeyi deniyorum durum değişmedi usb çalışmadığı için flashlayamıyorum cwm de yok nasıl yazılım atıcam sıfırlayacam telefonu yardım edin o yalancı telefoncuya para vermek istemiyorum ? gittim yazılım yüklüycez dedi ama usb özelliği olmuycak yine.ee nasıl atacak bu adam ben neden yapamıyorum kafayı yiyecem yardım edin.

Edit : Hocam uyarı notunu göremedik ya başka siteden yükledim stabil kitkat 4.4 vardı. Napacam mutlaka bi yolu olmalı usbsiz cwmsiz System recovery ile rom atma şansım yok mu? Ya da çalışan bir 4 gb discovery için alınmış backup dosyasını alsam sd card'a atıp system recoveryden restore edip eski haline getirme şansım olmaz mı hay elim kırılaydı da yapmayaydım yedek te almayınca kaldık böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isocukk -- 24 Nisan 2015; 1:58:55 >

• 16 gb discovery kitkat versiyonunda işe yaradı. cihaz kingo root ile rootlandı. cwm olarak kitkatta recovery.img kullanmış birinden recovery dosyası edinmiştim herhangi bir problem olmadan işlem tamamlandı. 197 mb sistem hafızasında boş yer varken 4.97 gb şu anda :) güncelleme yapamaz olmuştum iyi oldu.
    program recovery modunda yeniden başlat dediğimde tepki vermedi. kendim yeniden başlattım. hafızanın uçtuğunu gördüm ancak telefonu recovery moduna almak için tekrar rootladım, mobileuncle tools çalışmadı tekrar rootlanmayınca.
    dahili hafıza boyutu 0 görünmedi, format atma ihtiyacı duymadım. wipe data factory ve backup restore ile işlem tamamlandı.
    mesut abi kimin emeği varsa elinize sağlık.
    benim için büyük bir sıkıntıydı, telefondan soğumaya başlamıştım. birde şu usb on go özelliğini çalıştırabilsek artık başka hiçbir sıkıntım kalmayacak.

Ek not: discovery kitkat versiyonu orjinal, beta olan değil. beta olanlardan deneyen olursa arkamızdan okumasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoe_ -- 30 Nisan 2015; 14:29:25 >

• anlatan ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

bizim gibi acemi biri için zor oldu, detaylarda zorlandım, farklı konulardan yardım aldım ama en sonunda yaptım :)

bir şey sormak istiyorum, ben şimdi sistemi yedekledim ama onu kurmadım. telefonu fabrika ayarlarında başlattım. hafıza olayı seçtiğim gibi duruyor ama tabi supersu vs programlar yok. telefonum şu anda rootlu olmamış oluyor değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmutti

anlatan ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

bizim gibi acemi biri için zor oldu, detaylarda zorlandım, farklı konulardan yardım aldım ama en sonunda yaptım :)

bir şey sormak istiyorum, ben şimdi sistemi yedekledim ama onu kurmadım. telefonu fabrika ayarlarında başlattım. hafıza olayı seçtiğim gibi duruyor ama tabi supersu vs programlar yok. telefonum şu anda rootlu olmamış oluyor değilmi?

telefonun root özelliği bende gitti, tekrar rootladım ve yedeklemeyi geri kurdum. root isteyen bir programla deneyebilirsiniz.
    supersu ya da kingo user programı görünüyor, ancak çalışmadı bende.
  • Tesekkurler orochi

• hocam çok teşekkür ederim. 16 gb da yaptım dertten kurtuldum. 16 gb için dahili belleğin biraz daha büyük olduğu bir seçenek de hoş olurdu :)
  • merhaba,

haftasonu bu işlemi yaptım, telefon hafızasını 250mb ye düşüren 3.seçeneği seçmiştim ancak şuan baktığımda telefon hafızası sıfır görünüyor, normal midir ?
  • Yazılar çok karmaşık. Ama yapmaya çalışacağım. İnşallah olur. Şimdiden Teşekkürler
  • Burada ve diğer tüm forumlarda bu işlemin CWM siz olmayacağı belirtilmiş, ancak orjinal recovery ile de yaptım oldu.
    Emek verenlere teşekkürler.
  • Forever1907 nasil yaptiniz adim adim anlatsaniz banimji 4gb olan v6718 nodeli

• sa arkadaşlar hepsini okudum ama okudukçada kafam karıştı (sanki varda :) )
    elimde 4gb gm discovery var kitkatı sitesinden indirim kendi yükleme aracı ile yükledim. Root yaptım şimdi sırdaki cwm nedir nasıl yaparım cwm kurmasak olur mu?
    Cwm kurduk diyelim hangi dosyayı indieceğim 1. msj da 2 dosya var bi yardımcı olurmusunuz
  • 2.5 GB olan seçeneği seçtikten sonra recovery için yeniden başlattığımda telefon 'general mobile' yazısında donup açılmıyor. Çözümü bilen yardımcı olursa sevinirim.
  • oroçi kardeş 16 gb kitkat cihazımı servise gonderecegim için hafızayı defaulta alayım dedim olmadı hala 5.6 gb gözüküyor nasıl yaparız flashtool indiriyorum şu an fabrika şekline getirebilir miyim, bi de benim cihazı yedekleyemedim sanırım, recovery modunda backup user data dedim, uzun uzun bekledi bişe olmadı? acil yardım pls..
  • Valla ne kadar teşekkür etsem azdır Orochi.Beni depolama alanı bitiyor uyarısından kurtardın ya Allah senden bin kere razı olsun kardeşim.Emeğine sağlık
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.