Şimdi Ara

APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
38
Favori
49.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhabalar.

Bu yöntemle kendi telefonumu neredeyse 1 sene önce yapmıştım sıkıntısız. Fakat bugun babamın telefonunu yapmak istediğimde tüm adımları yapmama rağmen hiç bir değişiklik olmuyor. orjinal bölümlenmiş haliyle duruyor. Nasıl bir sorun olmuş olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eye.Q

Hocam merhabalar.

Bu yöntemle kendi telefonumu neredeyse 1 sene önce yapmıştım sıkıntısız. Fakat bugun babamın telefonunu yapmak istediğimde tüm adımları yapmama rağmen hiç bir değişiklik olmuyor. orjinal bölümlenmiş haliyle duruyor. Nasıl bir sorun olmuş olabilir?

Rootu kontrol et sorun varsa partition işlemi yapılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Hocam merhabalar.

Supersu varsa rootlu diyebilirim degil mi telefon icin. framaroot ile rootladim sorunsuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Hocam merhabalar.

Supersu varsa rootlu diyebilirim degil mi telefon icin. framaroot ile rootladim sorunsuz.

Partition SP flash ile de yapabilirsin
    Forumda konusu var ilk mesajda apknin içinde ebe dosyalarının hangileri olduğunu belirttim sorunu cozemezsen SP flashtool ile dene

• .::Orochi::. kullanıcısına yanıt
    Root islemini tekrar yaptim. Vu sefer hic bir sikinti cikmadi. islem basariyla tamamlandi :) tesekkurler tekrar

• v8094'ün 440mb değilde 250mb olanı yokmu eski sürüm gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

v8094'ün 440mb değilde 250mb olanı yokmu eski sürüm gibi?

Yaparsan olur ancak dahili SD de 190 MB alan kalır
    Ebr1 ebr2 dosyalarının düzenlenmesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 19 Aralık 2014; 19:36:27 >
  • hocam iyi günler bu discovery partitation u bende denedim ama olmadı
    telefonum gm discovery 4 gb kitkat
    kingo root ile root yetkisi verdim daha sonra 2.5 gb data 250 mb dahili sd yi seçtim telefonu yeniden başlatın recovery menüye geçin uyarısı geldikten sonra telefonu yeniden başllatım ama açılmadı. general mobile yazısı geliyor ve öyle kalıyor ne yapmam lazım

recovery mode açılıyor yedeklemeyi geri yüklemeyi denedim ama olmadı
    factory mode açılmadı
    hard format yapamadım
    gmd 4 gb kitkat pc üzerinden yüklendiği için yeniden yüklemeyi denedim yine olmadı ne yapcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulent45

hocam iyi günler bu discovery partitation u bende denedim ama olmadı
    telefonum gm discovery 4 gb kitkat
    kingo root ile root yetkisi verdim daha sonra 2.5 gb data 250 mb dahili sd yi seçtim telefonu yeniden başlatın recovery menüye geçin uyarısı geldikten sonra telefonu yeniden başllatım ama açılmadı. general mobile yazısı geliyor ve öyle kalıyor ne yapmam lazım

recovery mode açılıyor yedeklemeyi geri yüklemeyi denedim ama olmadı
    factory mode açılmadı
    hard format yapamadım
    gmd 4 gb kitkat pc üzerinden yüklendiği için yeniden yüklemeyi denedim yine olmadı ne yapcam

Discovery KK da Sorunsuz Root Yapmak İçin Kingo Root Aroot broot vs kullanmayacaksınız
    Superuser ile Rootlanması Gerekir bunuda yapmak için CWM gerekli

Ayrıca CWM yüklemek için Roota gerek yok
    Sp Flashtooldan KK Yüklediğin Romu yeniden Yüklemeye Geç
    Yüklemeye başlamadan Önce Yükleme ekranında Recovery haricinde tüm tickleri kaldır
    recovery yazan yere tıklayıp yükleyeceğin recovery.img göster Download basıp cwm yüklet
    Cwm yüklendikten sonra aşağıdaki paketi hiç bir sıfırlama yapmadan yükle
    http://www.mediafire.com/download/wgiczgosfe7a3oh/GMD_KITKAT_ROOT_BUSYBOX_BY_OROCHI.zip

Not : KK için KK uyumlu CWM yüklenmesi gerekir TWRP yada Philz

Hocam ben 4gb modelin sizin sayenizde partitionını değiştirmiştim. Şimdi aynı şekilde eski haline döndürme şansım var değil mi?
  • Arkadaşlar merhabalar.discovery 16gb telefonum var boş alan 10 GB olarak görülüyor ama ben bir şey indirmek istediğinde yer yok diyor yardımcı olur musunuz?

• Programda geriye dönüş için orijinal yazan seçeneği uygulamamız yeter

Tek dikkat ediceginiz 4gb v8094 sürümü kullanicaksaniz bu surum için olan uygulamayi kullanin

• hocam bunu buldugum iyi oldu telefon usb gormuyo bende bu yontemi sabah deniyecem ancak
    suan mimu rom yuklu cihaz rotlu
    recovery 6.0.20 surumu yuklu bide tel 16 gb herhangi bi sıkınti olurmu hocam

v8094 dediginiz nedir tam olarak? Partitioni artirirken bunu kullanmistim. Simdi eskisine cevirirken sikinti yaratir mi?

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

hocam bunu buldugum iyi oldu telefon usb gormuyo bende bu yontemi sabah deniyecem ancak
    suan mimu rom yuklu cihaz rotlu
    recovery 6.0.20 surumu yuklu bide tel 16 gb herhangi bi sıkınti olurmu hocam

Dahili Sd karttaki Dosyalarını yedekledikten Sonra Konu yazanları eksiksiz uygularsan Hiç Bir Sorun Yaşamazsın
    işlem 16 GB Modellerde Sorunsuz Çalışıyor

quote:

v8094 dediginiz nedir tam olarak? Partitioni artirirken bunu kullanmistim. Simdi eskisine cevirirken sikinti yaratir mi?

GM Discovery 4GB Modelinin Rom belleği yani System Bellek Boyutu v8094 Sürümüne kadar 700 MB dı
    BU sürümle Birlikte System Belleği 1GB Oldu
    En Son Verilen V8094 Sürümünü Partition Yaparak Kullanıcaksan İlk Mesajdaki v8094 için eklediğim uygulamayı kullanıcaksınız

Selam hocam

KitKat için root yapmam lazım bu uygulama için... Onerdiginiz yöntem varmı acaba....Nette bir iki yöntem var ama güvenilir mi bilemedim.

Sizin kullandığınız hangisi acaba. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

Selam hocam

KitKat için root yapmam lazım bu uygulama için... Onerdiginiz yöntem varmı acaba....Nette bir iki yöntem var ama güvenilir mi bilemedim.

Sizin kullandığınız hangisi acaba. Teşekkürler.

Kitkati en basit ve sorunsuz benim yöntemiyle.rootlarsin oda superuser ile
    Bunu Yapman icin cwm gerekir .
    Surume nereden bakacagim acaba

Tamam sagolun hocam buarada siz yeni bi rom yapmayi dusunuyormusun

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.