Şimdi Ara

Apartmanın damı özelleştirilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 katlı bir binanın 2. katında ev sahipliği yapıyorum, üst komşumuz 2 daireyi birleştirmiş ve damın kendine ait olduğunu söylüyor, nedenini sorduğumda ise dama kendi için odunluk ve harici bir oda yaptırdığını ve damı 8.000 TL'ye satın aldığını söylüyor.

Benim sorum şu; Damın tapusu alınabilir mi ?
    Eğer tapusu yoksa nasıl bir işlem yapmamı önerirsiniz resmi ya da kabakuvvet ?
    Dama oda yapmak için gerekli izin verilmiş olabilir mi, verilmemişse nasıl bir hak iddia edebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkansr -- 24 Şubat 2016; 16:17:51 >

• Ortak alan satılamaz...Çatı, bodrum, merdiven boşluğu, binanın önündeki toprak , arkadaki bahçe, otopark hepsi ortak mülkiyet. Binada kaç daire dükkan varsa hepsi ortak......Kat mülkiyeti kanunu açık...İnternetten girip okuyun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Şubat 2016; 12:40:57 >
  • Teşekkür ediyorum, peki anahtarı almak için nasıl bir yola başvurmalıyım ?
  • Alt kattaki daire sahibi ile birlikte noterden ihtar çekin...Çatıya toplantı odası yapacağız kömürlükleri boşaltın dersiniz..Yok diyecek ..Hemen avukat tutup dava açacaksınız....Kesin kazanacaksınız...Sonrası eğer alırsanız çatıya yapılan her masraf daire sayısına bölünecek...Çatıyı ortak alan olarak kesin alacaksınız...Kazancınız harcadığınıza değermi ? Size bağlı ....Çatıya 2 göz ev yapıp kiraya verin..En az 400 Lira.....Geliri daire sayısına bölünür...Masrafıda tabiii.... Şu an için size çatı eskidi yenileyeceğiz şu kadar para verin diyemez...Her 10 yılda bir çatılar yenileniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Nisan 2016; 20:33:44 >

• Cevap için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.