Şimdi Ara

APARTMANDA HERKES 8 Mbps ben 2Mbps, lütfen yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni bir apartmana taşındım 6 ay önce. İlk 2 hafta 8 Mbit hızında internetim vardı 6,9 Mbit falan çıkıyordu testlerde.
    2 haftadan sonra 15GB i geçtiğim için internetimin hızını 512kbps e düşürdüler. O günden beri internetim bir türlü 8Mbit e geri gelmedi.

Apartmanadaki herkes 8 Mbps kullanıyor ve yan dairemde 6,9 u buluyor testlerde. Bir tek benim internetim çok yavaş.
    Gelip testler yaptılar ve dedilerki ; "Senin dairenin içindeki kablolarda bir sorun var ". İyi tamam kontrol edeyim dedim
    gittim aşağıda bodrumda telekomun kutusuna modemi bağladım ve laptop ile kontrol edeyim dedim acaba burdan yeterli hızı alacakmıyım diye
    ama malesef yine aynı. Yani sorun santralden kaynaklanıyor. Geçenlerde 3,52Mbps bağlanıyordum arıza kaydı bıraktım bugün ise hızımı dahada düşürmüşler.
     APARTMANDA HERKES 8 Mbps ben 2Mbps, lütfen yardım !

Yine aradım tabiiki bana ancak bukadar oluyor diyor müşteri hizmetlerinde hiç birşey bilmeyen OYA hanım. Sinirlendirdi beni !

Arkadaşlar ne yapmalıyım bu konu için ? Apartmanda herkes 8 Mbps bağlıyken benim hızım 2 Mbps.

Lütfen yardımcı olun bana internet çok lazım Voip kullanıyorum kalite düşüyor.

Nereye başvurmam gerekiyor bunu düzeltmeleri için. Kenya da bile daha hızlı internet var ya !

• veresiyeci bakkal mantığı ile idare ediliyor koskaca kurum işte ne olacak .... ortalığı biraz ayağa kaldırmak gerekiyor ozaman bişeyler yapabiliyorlar
  • Dostum Downstream ile upstream Değerlerin Benimki gibi yüksek görünüyor bende 2 Mbps kullanıyorum yani Değerlere göre 2 Mbps kullanmak normal ama Aynı binada Senden hızlı kullanan varsa Senin hatlarında bir Problem var demektir.
  • apartmanda 8mbit çekenler var ise aşağıda ana kaynaktan yeni kablo çektir asansör boşlugundan felan çekiyolar bi şekilde yapıyorlar ... ama eğer apartmanda 8mbit çeken varsa yap bu işi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -JonTurk- -- 24 Mayıs 2010; 19:25:34 >
  • Benim durumum senden biraz farklı idi ben hiç kullanamıyordum neti sürekli kopuyordu santrale uzak dendi modeme kabahat bulundu yılmadım inatla hakkımı aradım Gayrettepedeki tt genel müdürlüğüne dahi dilekçe verdim sonuçmu.2 mbt kaldırmaz denen hattımla şu an sabit şekilde 500 kb/s ile indiriyorum vede kopma olmadan(aman maşşaallah deyin nazar olmasın) kullanıyorum.Demem oki hakkını sonuna kadar ara kesin alırsın kardeşim.

Us Rate (Kbps) 799
    Ds Rate (Kbps) 5389
    US Margin 14
    DS Margin 10
    Trained Modulation ADSL2Plus
    LOS Errors 0
    DS Line Attenuation 41
    US Line Attenuation 24

Değerlerde bu şekilde santralede 2 km mesafedeyim mesafe yalanlarına kanma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -JonTurk-

apartmanda 8mbit çekenler var ise aşağıda ana kaynaktan yeni kablo çektir asansör boşlugundan felan çekiyolar bi şekilde yapıyorlar ... ama eğer apartmanda 8mbit çeken varsa yap bu işi ...

Dediğim gibi, apartmanda 8mbit alan var ancak ben aşağıda ana kaynağa bağladım modemi benim hattıma, orada da hız aynıydı yani değişmiyor.
    Bende kablo çekmeyi düşündüm de iyiki çekmemişim, birşey fark etmeyecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

quote:

Orijinalden alıntı: -JonTurk-

apartmanda 8mbit çekenler var ise aşağıda ana kaynaktan yeni kablo çektir asansör boşlugundan felan çekiyolar bi şekilde yapıyorlar ... ama eğer apartmanda 8mbit çeken varsa yap bu işi ...

Dediğim gibi, apartmanda 8mbit alan var ancak ben aşağıda ana kaynağa bağladım modemi benim hattıma, orada da hız aynıydı yani değişmiyor.
    Bende kablo çekmeyi düşündüm de iyiki çekmemişim, birşey fark etmeyecekmiş.

Sen istersen modemi santrale götür bağla yine 2 mbit alırsın. Çünkü sana verilen max hız o. Binanda 8mbit alanlar varsa sorun kablolamadan başka nerde olabilir ki? Önce arayıp hızını 8mbit e çıkarttır sonra yap yapacağını.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.