Şimdi Ara

Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
3
Favori
8.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler.. Evet hat zayıflama bana da fazla gibi geldi. Hattı elden geçirmek gerekebilir. Ama dediğiniz gibi kullanılan hızlar için problem teşkil etmediğinden kafaya takılacak bişi yok. (Şimdilik)..

İnsan oğlu yine kendini gösterdi Şikayet edilecek hep bişiler bulur.. Allah islah etsin.. Şimdi UPLOAD hızlarının artması için şikayet etmeye başlayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Teşekkürler.. Evet hat zayıflama bana da fazla gibi geldi. Hattı elden geçirmek gerekebilir. Ama dediğiniz gibi kullanılan hızlar için problem teşkil etmediğinden kafaya takılacak bişi yok. (Şimdilik)..

İnsan oğlu yine kendini gösterdi Şikayet edilecek hep bişiler bulur.. Allah islah etsin.. Şimdi UPLOAD hızlarının artması için şikayet etmeye başlayayım

Telekom yöneticilerinden yapılan açıklamaya göre bu sene upload hızları içi bir şeyler yapacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Darısı bizlerin başına.
  • Hayırlı olsun hocam :) siz idare edin bizim daha adsl :) fiber hat bile yok.

• Teşekkürler.. 2013 Mayıs dan beri bir umut ile beklerken nihayet 3 yıl sonra 2016 da kavuştuk..

Laptop a sürekli kablo takamıyorum doğal olarak Wifi den şimdilik 20Mbit kadar hız alabildim. Şimdi Laptopumda Youtube den 4K video denemesi yaptım Video istatistiklerine bakıyorum bir yandan.. 4K da takılmalar oldu bant genişliği 19-20Mbit kullandı. Belki kablo ile bağlasam sıkıntı olmayacaktı.. (Bu arada Youtube önceden hep takılırdı onu düzelttilermi ne ).. 2K da sıkıntı yok takılma olmadı yine bant genişliği 19-17Mbit civarları kullandı (Video istatistklerine göre söylüyorum)

4. Nesil i7 laptop da 4K da filan deli gibi fanı çalıştırdı. Demek ki baya bir işlem yapıyor..
  • Hayırlı olsun değerler güzel ev içi kabloları değişirseniz zayıflama düşebilir.
  • konudan okuduğuma göre başvuruyla oluyormuş bu olay..
    ben karabük'te 100. yıl mahallesinde bir pansiyonda kalıyorum (üniversite)
    kaldığım pansiyonda 2 hat var, biri dsmart net diğeri tt. hatlar 8 mbit max ve cidden yetersiz. yöneticiyle konuştuk tt yi aradık ama ilgilenmediler arıza kaydı bırakıyorlar sadece. ne yapabiliriz?
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam
  • Denemek için Şimdi 100Mbit 200AKN li pakete geçtim. 200GB olmadan tekrar AKK siz tarifeye geçmeliyim..

İlginç taraf şu anda 400GB üstü veri kullanımın olmasına rağmen AKK olayının olmaması. Sanırım ilk defa AKK li pakete geçtim 3Mbit olacak diye düşünüyordum. Şimdi keşke indirecek bşiler ayarlasa idim :P

Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

Önce

Sonra

Hocam 100 Mbps olunça max hız 139 Mbps de 123 Mbps ye düşmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 31 Mart 2016; 22:52:59 >
    Değerler çok güzel güle güle kullanın. Sormak istiyorum paketiniz 32lik paket olduğu için roket yokmuydu ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam arkadaş fixnet kulllanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 31 Mart 2016; 22:57:33 >
    Tahadütsüz fixnet kullanıyorum. Dönemde 1 defa tarife değiştirme hakkı var. ve malesef turbo yok :( 1 Nisande bir süpriz yapıp AKK sonrası 15Mbit hiz filan derlerse bu pakette kalmaya devam ederim. Yok 3 e düşecek derlerse AKK hız sınırına girmeden hemen AKK siz tarifeye geçmem gerekecek..
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Max değer normalde gün içinde oynayıp duruyor. 150 ye çıktığıda oluyor 130 a düştüğüde oluyordu.. İlk defa 122 yi gördüm. Yarın gündüz nasıl olacak bakalım..
    Havesini kırmak gibi olmasın ama akk için birşey olnaz büyük ihtimalle bunun sebebi de piyasa (bureada hiçbir firmayı savunmuyorum) piyasa oturmuş hatta telekomun fiberoptik altyapı olarak diğer rakiplerine kayısla ulaşılailirlik olarak çok daha fazla olması aslında alternatif işletmecilerin işine gelmiyor değil zira rekabet dolayısıyla (durum böyle olmasaydı dahi daha uygun tarife vereceklerini sanmıyorum zira tüm firmalar müşterri değil para kazanmak istiyor halbuki müşteriyi kazansalar daha fazla para kazanacaklar) herneyse rekabet dolayısıyla telekom tarifelerinde ciddi değişiklik yapamıyor yoksa işin sonu mahkemelik olacak. Fiber yatırımları pek fazla değil. Üstüne bir de işte biz en iyi fiberiz diye hava basan Turkcell ve diğer alternatif işletmeciler de bu durumun değişmesini pek istemiyor geliba zira bu ay 2015 4.çeyrek raporları açıklandı telekomun bir önceki döneme göre fiberoptik uzunluğu artışı 10bin km civarı (ki bu bile yeterli değil) alternatif (en buyük de 3 tanesi telekomun büyük rakibi) bir önceki döneme göre 4büyük firma ve diğer ufak işletmcilerin toplam arttırdığı rakam sadece 2bin km.
    Ee budurmda hiçbir zaman alternatif işletmeciler ulaşılabilirliklerini arttıramayacak telekom yine uzunluk bakımında baskın kalacak ve piaysa dokunalamaz halde devam edecek. Sadece su son dönemde telekomu uzunluğu sebebiyle ayrı tutarsal sadece vodafone biraz birşeyler yapmaya çalışıyor bakalım ne olarak ileride. İnşallah hayırlı işler olur.

• Hocam şuan Turk Telekom fiber çalışması ziraat bankası için bölge sorumlusu'la gelen teknik ekip arasında geçen komuşmaların'da benim buluduğum bölge içinde fiber getircekler gibi kesin değil sizce gelirmi fiber ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ne desem yalan olur. Zaman gösterecek.

Ne desem yalan olur. Zaman gösterecek. İnşallah gelir.

hocam sonunda fiber geliyor bölge santral'e sordum yakında fiber getireceklermiş hazırlık varmış hocam fiber üzerinden Vdsl mi verirler acaba ?
    Eğer bulunduğunuz yer mustakil evlerin fazlaca bulunduğu bir yer değil daha çok apartman ağırlıklı ise bu saatten sonra telekomun FTTC getireceğini sanmıyorum. Daha çok FTTB ve FTTH sistemler getireceklerdir. FTTB getirirlerse de artık T11 getireceklerini sanmam T21 getirirler o zamanda DSL teknolojileri ile işiniz kalmıyor haliyle. Gelişmeleri merakla bekliyorum. İnşallah en kısa sürede gelir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.