Şimdi Ara

Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
3
Favori
8.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Ya ben de istiyorum bizim apartmana ama ne yapmam lazim? Bu kutulardan yapildi 2 ay once ama bir ses seda yok. Ustunde fiberkent projesi felan yaziyor.
    Bu resmi forumdan aldim. Iki tane buna benzer kutu var. Etrafa fiberoptik kablo dosemediler ama.  Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

Unutmuş olabilirler şaka gibi ama bir üyenin baş8na vakti zamanında gelmiş özür dileyip ertewi gün yapmışlar. Bir santrale sorun ne olacak diye tok bu kadar uzun sürmez (şayet dilekçe imzalandıysa)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

hocam resim görünmüyor.

Düzelttim dostum. Bize 60-70 m uzaklıkta iki adet buna benzer kabin 2 ay önce konuldu. Dikkat ettim de hiç fiberoptik kablo felan döşemediler etrafa. Bizim apartmana da gelmesini istiyorum. Ne yapsam Türk Telekom a mı gitmeliyim sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

quote:

hocam resim görünmüyor.

Düzelttim dostum. Bize 60-70 m uzaklıkta iki adet buna benzer kabin 2 ay önce konuldu. Dikkat ettim de hiç fiberoptik kablo felan döşemediler etrafa. Bizim apartmana da gelmesini istiyorum. Ne yapsam Türk Telekom a mı gitmeliyim sence?

Resim gözükmediği için FTTB sanmıştım. Ama bu kabinler varsa fiber döşelidir kabine eskiden havai olarak diyorduysa prensibal kablolar bu kabinler gelince yer altına almıślardır.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam resim çekmek isterdim fakat mümkün değil şuan.
     Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)
  • quote:

hocam resim çekmek isterdim fakat mümkün değil şuan.
     Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

Zaten mühim değildi pek ha resme baksak yine birşey anlayamacağız zaten anca telekomcular bilir o madde neyse ancak merak gidermiş oluruz biz. İnşallah siz de en kısa sürede port bulabilirsiniz. Ha birde girdiğimiz yeni yılla birlikte iss ler sistem değiştirecekti (eğer değişirse vdsl ve fiber için upload hızları da artacak). Tabi sistem değişirse büyük ihtimalle müdürlükteki kart dolapları da değişecek (en azından böype biliyorum) hacim artarsa fazla port çıkar boşa. İnşallah değişir. Ek olarak upload hızlarıda yeni sisteme göre down/8 olacak (tabi gelirse) yani
    16mbps VDSL/Fiber 2mbps up.
    24mbps VDSL/Fiber 3mbps up
    32mbps VDSL/Fiber 4mbps up
    50mbps VDSL/Fiber 6mbps up
    100mbpsVDSL/Fiber 12mbps up
    1 gbps Fiber 120mbps up
    İnsallah sistem en kısa sürede gelir. Telekomda birleşme tarihi olarak 4.5g nin aktof olacağı nisan ayını gösterdi bir de altyapıları birleştirmeye onay verirse yaşadık.

TTNet kullanıyorum eğer isim deyişirse taahhüt fesih hakkı olur o'zaman şöyle bir şey olmazmı ? Türk ticaret kanunu ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırıdır. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre hiçbir sözleşme imza edildiği tarihten sonra tek taraflı değiştirilebilecek hiçbir dokümana atıfta bulunamaz, sözleşme eki olarak anılamaz.
  • quote:

TTNet kullanıyorum eğer isim deyişirse taahhüt fesih hakkı olur o'zaman şöyle bir şey olmazmı ? Türk ticaret kanunu ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırıdır. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre hiçbir sözleşme imza edildiği tarihten sonra tek taraflı değiştirilebilecek hiçbir dokümana atıfta bulunamaz, sözleşme eki olarak anılamaz.

O kadatrını bilemeyiz bekleyip ghöreceğiz. Kimse mağdur edilmez ama fesih hakkı oluşur mu bilemem
    Artik evlere fiber sistem dosenmesi zorunlu. İc yapiya artik tt karismiycak(zaten karismiyordu) .Evi yapan daireye kadar fiber cekmek zorunda

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Artik evlere fiber sistem dosenmesi zorunlu. İc yapiya artik tt karismiycak(zaten karismiyordu) .Evi yapan daireye kadar fiber cekmek zorunda

Hocam bunu çağın şartlarını yakalamak manasında mı dediniz yoksa yasa falan mı çıktı eğer öylenise çok iyi telekomun yuapması gereken bölgeye OFTK kabini koyup oradan binadaki pasif ayrıcıya fiber çekmek olacak ki bu da T7 T5 T11 T21 gibi aktif ayrıcı ihtiyacını da kaldıracağı için masraf da azalacak.

Yasa cikti hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Yasa cikti hocam

Çok iyi o hjalde tahminler de gerçekleşecek gibi. Yani 3 sene içinde yaklaşık olarak FTTC kabinleri kalkabilir. Adsl de çok ırak yerler hariç kalkacak o halde telekomunda ttnet isminden kurtulmak istemesi.
    Tahahütlü modem ve vefalı müşteri kampanyaları ha birde altyapılar birleşebilir.
    Çok iyi belki fiyat olarak bir indirim olmaz ama en azından herkes kaliteli internete sahip olur. Ha bunların en azından 5 sene önce olması lazımdı ama buna da sükür. Fiberoptikte elektrik su gibi bir standart oldu çağımızda ayak uydurmak lazım.

hocam benim sorunum farklı konusu.http://forum.donanimhaber.com/m_113211280/tm.htm
  • Bı tarifeler yenimi? İlk defa gördüm.. Bu yıl mı aktif olacak? Bilgi kaynağı varmı?

Bu ara T11 boş boş çalışmaya devam ediyor. Bakır çıkışlar bağlanması sadece turuncu fiber kablo bağlı..
  • Hocam ben pdf'yi telden girdiğim için indiremedim. Nasıl bir tablodan bahsediliyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bı tarifeler yenimi? İlk defa gördüm.. Bu yıl mı aktif olacak? Bilgi kaynağı varmı?

Bu ara T11 boş boş çalışmaya devam ediyor. Bakır çıkışlar bağlanması sadece turuncu fiber kablo bağlı..

Bunlar tarife değil ama yeni sisteme geçiş yapılırsa böyle olacak. Daha ayrıntılı bir mesaj vardı upload hızparımız .. Ay içinde artacak konusunda
    O konuya bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eak101

Hocam ben pdf'yi telden girdiğim için indiremedim. Nasıl bir tablodan bahsediliyor acaba?

Sorunun muhatyabı değilim ama mahzur yoksa cevap vermek istiyorum. Eğer chromedan indirmek istiyorsanız olmuyor ben farklı tarayıcı ile yaptım ha hat interneti olduğu içinse ayrı. Pdf de OECD ülkelerindeki internet durmu Türkiyede ki internet durumu fiber cözümler FTTH sistemler için ucuzlatıomış cözümler EPON teknolojileri ... Yani çok dolu bir pdf boş vaktinizde okumanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eak101

Hocam ben pdf'yi telden girdiğim için indiremedim. Nasıl bir tablodan bahsediliyor acaba?

Sorunun muhatyabı değilim ama mahzur yoksa cevap vermek istiyorum. Eğer chromedan indirmek istiyorsanız olmuyor ben farklı tarayıcı ile yaptım ha hat interneti olduğu içinse ayrı. Pdf de OECD ülkelerindeki internet durmu Türkiyede ki internet durumu fiber cözümler FTTH sistemler için ucuzlatıomış cözümler EPON teknolojileri ... Yani çok dolu bir pdf boş vaktinizde okumanızı tavsiye ederim.
  • Eğer ip vae toptan satış port kiralama ve hız paketleri yer almıyorsa resmi bağlayıcılığı olacağını sanmıyorum. Araştırma konusu olarak kalır BTK'nın olayı bu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.