Şimdi Ara

Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
3
Favori
8.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    halilka kullanıcısına yanıt
    0365634b kullanıcısına yanıt
    T11-B lerin farkı Hizmet değıtabilmesi ve bina ici ankatre icin farklı kablo kullanılacak. T11B kabinin T7 ve T5 kabininden farkı FTTB kalitesinde hız vaadetmesi ama 86 bilemiyorum. Ama sizin binanızın VDSL2 kartı ayrı olduğu için etkileyeceğini sanmam fiber kabloda kaldırır zaten fiberoptik kablonun iddiası da bu sınırı olmayan bant genişliği.

-----------------
    FTTC koydukları yere siz müdahil olmadıkça kısa vadede FTTB gelmez. BTK ya şikayetin de pek işe yarayacağını sanmıyorum. Ama bir tahminim var Telekomun fiber geleceği hakkında (bak8n tahmin sonra linç etmeyin ha bu diyeceklerini sallıyor musun ? Hayır sadece olanları gözlemleyince böyle bir durum ortaya çıkıyor)
    Bana kalırsa Türk Telekom ilk olarak her yere genişbant erişimi sağlam istiyor bu ilk aşama olabilir. Bunu FTTC kabinleriyle yapacak
    Yeni kurulan yerlere , sitelere ve toplu konuitlara Fiberkent projesi kapsamında zaten direl fiber getiriyorlar.
    Daha sonra ise genişbant tamamen her yere erişince büyük ihtimaller FTTC sistemleri de FTTB ve FTTH ye öndürecekler.
    Bunun belirtileri neler
    Turkcell ve Vodafone altyapıları birlştirelim diye Türk Telekom'a teklif götürdü. Büyük ihtimalle Türk Telekom kabul edecek ama birlestirme sonucunda abone kaybetmemek adına su son gunlerdekii vefalı müşteri ve bedava ADSL2/VDSL2/Gbpsethfiber uyumlu modemi tahhahüt ile veriyor olabilir. Peki tahahutün amacı nedir ? Yapacağı tahahüt ile kazanacağı süre zarfında FTTB ve FTTH sistemleri yaygınlaşıtaracak büyük ihtimalle ve çakma fiber algısı ortadan kalkacak. Sonra TTNET in tarih olacak olmasıyla da imaj tazelenecek ve Türkiye'nin hemen hemen heryeri 4.5g nin de etkisiyle fibere kavuşacak İnşallah

Bu yazdıklarım düşler diyarından bir parça gibi gözükse de olma ihtimali var. İnşallah olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Aralık 2015; 2:24:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

T11-B lerin farkı Hizmet değıtabilmesi ve bina ici ankatre icin farklı kablo kullanılacak. T11B kabinin T7 ve T5 kabininden farkı FTTB kalitesinde hız vaadetmesi ama 86 bilemiyorum. Ama sizin binanızın VDSL2 kartı ayrı olduğu için etkileyeceğini sanmam fiber kabloda kaldırır zaten fiberoptik kablonun iddiası da bu sınırı olmayan bant genişliği.

-----------------
    FTTC koydukları yere siz müdahil olmadıkça kısa vadede FTTB gelmez. BTK ya şikayetin de pek işe yarayacağını sanmıyorum. Ama bir tahminim var Telekomun fiber geleceği hakkında (bak8n tahmin sonra linç etmeyin ha bu diyeceklerini sallıyor musun ? Hayır sadece olanları gözlemleyince böyle bir durum ortaya çıkıyor)
    Bana kalırsa Türk Telekom ilk olarak her yere genişbant erişimi sağlam istiyor bu ilk aşama olabilir. Bunu FTTC kabinleriyle yapacak
    Yeni kurulan yerlere , sitelere ve toplu konuitlara Fiberkent projesi kapsamında zaten direl fiber getiriyorlar.
    Daha sonra ise genişbant tamamen her yere erişince büyük ihtimaller FTTC sistemleri de FTTB ve FTTH ye öndürecekler.
    Bunun belirtileri neler
    Turkcell ve Vodafone altyapıları birlştirelim diye Türk Telekom'a teklif götürdü. Büyük ihtimalle Türk Telekom kabul edecek ama birlestirme sonucunda abone kaybetmemek adına su son gunlerdekii vefalı müşteri ve bedava ADSL2/VDSL2/Gbpsethfiber uyumlu modemi tahhahüt ile veriyor olabilir. Peki tahahutün amacı nedir ? Yapacağı tahahüt ile kazanacağı süre zarfında FTTB ve FTTH sistemleri yaygınlaşıtaracak büyük ihtimalle ve çakma fiber algısı ortadan kalkacak. Sonra TTNET in tarih olacak olmasıyla da imaj tazelenecek ve Türkiye'nin hemen hemen heryeri 4.5g nin de etkisiyle fibere kavuşacak İnşallah

Bu yazdıklarım düşler diyarından bir parça gibi gözükse de olma ihtimali var. İnşallah olur.

Teşekkürler hocam. Olabilme ihtimali var.

• Bizde de hala yeni bakır kablo onarımı ve bağlantısı için geliyor telekom . Tip-7 saha dolabına kadar 6 km fiber hat döşendi ama evler müstakil olduğu için mahalleden 10 kişi bile gitsen masrafını düşünerek yatırım yapmıyorlar.
  • eak101 kullanıcısına yanıt
    santral uzaklık 2.2 km metre santral'yakın o kadar uzak değillim gine de fiber gelmezmi acaba ?
     Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı) Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

santral uzaklık 2.2 km metre santral'yakın o kadar uzak değillim gine de fiber gelmezmi acaba ?
     Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı) Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

Söyle demek lazım fiberle kavuşacak son yerler direk hizmeti santral binasından alacak olar olacak zira zamanla santraldeki ADSL ve VDSL kartları fiberlink e dönüşünüyor yani santral zamanla ortadan kalkıyor yani en son direk santralden hizmet alanlara fiber gelecek.

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    Valla evinin önünde fiber optik kablo döşenip verilmediğinden bahseden arkadaşlar var. Bu biraz da Türk Telekom'un planlamasına bağlı. Çoğunlukla talebe dayalı hareket ediyor diye düşünüyorum.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    direk yok bazi sokaklarda var fakat onlar önemli değil benim hattım yer altında gidiyor santral'e
  • quote:

direk yok bazi sokaklarda var fakat onlar önemli değil benim hattım yer altında gidiyor santral'e

Direk santrale bağlısınız ama 2km az değil ne desem hatalı olur şimdi hani santale uzaklığınız 300-400mt olsa hani derrim en geç gelecek diye ama 2km hat mat kalite kalmaz fiber gelebilir en iyisi siz ara ara santrealdeki altyapı yatırım bölümiüne uğrayın derim. Ha yakınlarda bir baz istasyonu var mı ?

avea var bir km metre var uzaklık.
     Apartmana Fiber T11B Montaj Süreci (Sonuçlandı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 26 Aralık 2015; 16:46:49 >
    Büyük ihtimalle baza fiber çekmişlerdir. Siz yeine bir ara uğrayın derim altyapı bölümüne. Bu arada speedtest kaç çıkıyor ? Birde VDSL port boşa çıkarsa hemen atşayın fiber gelene kadar idare eder.
    Turk telekom müdürlüğü yakın olsa gitcem fakat yok TTNet bayisi var bir de arza ekipler var fakat onlar da genel santral de durmuyor. akk geçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 26 Aralık 2015; 17:12:53 >
  • quote:

Turk telekom müdürlüğü yakın olsa gitcem fakat yok TTNet bayisi var bir de arza ekipler var fakat onlar da genel santral de durmuyor. akk geçtim

bayiler birşey anlamıyor. Öyle özellikle gitmeyede gerek yok olur ya geçersiniz yakınlarından müsaitseniz uğrarsınız. Yalnız ben kaç mbps hız g4eldiğini sormuştım

http://www.speedtest.net/result/4914663624.png 7.21 mbps sabahlar akşam 6.59 mbps
  • quote:

http://www.speedtest.net/result/4914663624.png 7.21 mbps sabahlar akşam 6.59 mbps

Modemden de kayıp var ama çok mühim değil esasında birfırsat var vdsl için veri kiralayan (fixnt vb.)şirketler santraldan kendileri için port ayırtıyor sanırım. Onlara bir bakabilirsiniz. Fiber konusuna gelirsek santrale gidrseniz altyapı bölümünün numarasını da alın herseferinde santrale gitmektan daha iyi olabilir. Ama birşeyler yapmak gerekiyor.
    İnşallah en kısa zamanda gelir.

superonline üyeliğim var 16 mbps fakat aktif değil arasam hemen aktif olacak.fakat ttnet taahhüt var
  • quote:

superonline üyeliğim var 16 mbps fakat aktif değil arasam hemen aktif olacak.fakat ttnet taahhüt var

Evet ama superonline sadece satıcılık yapıyor kiraladığı port yok. Siz fiberi getirmeye çalışın derim.

Türk Telekom İl Müdürlüğü gitmek şart oldu. fiber olsa 100 mbps alacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 26 Aralık 2015; 22:42:08 >
    Gitimişken altyapı bölümününün numarasını almanızı tavsiye ederim. Bir de müşteri temsilcisinin baştan savmasına izin vermeyin genelde soğuk bölümdeki personel çok bilgili oluyor.
    turk telekom musteri hizmetleri ?
    yok hani müdürlükte çalışan müşteri hizmetleri personelleri varya hani bankalardaki gibi ondan bahsediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.