Şimdi Ara

Apartman Tipi Görüntülü Diafon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
20.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 dairelik apartmana görüntülü diafon düşünüyoruz, daha önce yaptıran veya yapanlardan konu hakkında yardım istiyorum.

• Sorunuza yanıt. Dün Beylikdüzü BAUHAUS a gittim. Sesli normal diyafonları görüntülü diyafona çeviren sistemler var..ZİLE KİM BASARSA O ANDA SAATİ VE GÜNÜ YAZIP KAYIT YAPIYOR.Evdeyseniz aşağıdakini yada kapıdakini canlı renkli olarak görüp konuşma mümkün. Evde yoksanız gelince Sizin zile hangi gün saat kaçta kim basmış renkli fotoğraf gibi görüyorsunuz. Ben çok beğendim. Bir gidip inceleyin..Kolay gelsin..
  • Teşekkür ederim bilgi için b.düzüne yakınım orayı dolaşmak farz oldu.

2 Gün önce bi firmadan teklif istemiştim geldi, 10 dairelik Renkli tip diafonun toplam maliyeti 2,491$, renksiz olanı ise 2,022$ olarak çıkardı.
  • Bu ne yaw bi direnin maliyeti nerdeyse 500 tl yi buluyor. Ne kadar pahalı bi iş bu böyle.
  • Gerçekten de çok fahiş fiyatlar.Bende düşünüyorum ama fiyatlar el yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Sorunuza yanıt. Dün Beylikdüzü BAUHAUS a gittim. Sesli normal diyafonları görüntülü diyafona çeviren sistemler var..ZİLE KİM BASARSA O ANDA SAATİ VE GÜNÜ YAZIP KAYIT YAPIYOR.Evdeyseniz aşağıdakini yada kapıdakini canlı renkli olarak görüp konuşma mümkün. Evde yoksanız gelince Sizin zile hangi gün saat kaçta kim basmış renkli fotoğraf gibi görüyorsunuz. Ben çok beğendim. Bir gidip inceleyin..Kolay gelsin..

Sayın taşkafa.Fiyatı ne kadardı bu cihazın.

• quote:

Orijinalden alıntı: lvd.disappear

10 dairelik apartmana görüntülü diafon düşünüyoruz, daha önce yaptıran veya yapanlardan konu hakkında yardım istiyorum.

competition diye görüntülü diafon markası var bir bakmanı tavsiye ederim.www.competition.com.tr

• quote:

Orijinalden alıntı: oblomov03

quote:

Sorunuza yanıt. Dün Beylikdüzü BAUHAUS a gittim. Sesli normal diyafonları görüntülü diyafona çeviren sistemler var..ZİLE KİM BASARSA O ANDA SAATİ VE GÜNÜ YAZIP KAYIT YAPIYOR.Evdeyseniz aşağıdakini yada kapıdakini canlı renkli olarak görüp konuşma mümkün. Evde yoksanız gelince Sizin zile hangi gün saat kaçta kim basmış renkli fotoğraf gibi görüyorsunuz. Ben çok beğendim. Bir gidip inceleyin..Kolay gelsin..

Apartmanın diğer dairelerinden bağımsız, sadece kendi evime yaptırabiliyor muyum bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

quote:

Apartmanın diğer dairelerinden bağımsız, sadece kendi evime yaptırabiliyor muyum bunu?

İncelediğim ürünler arasında 1 dairelik olanlar var.Kablolu veya kablosuz olarak "villa set"olarak satılıyor.Onlar sizin dediğiniz olabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

İncelediğim ürünler arasında 1 dairelik olanlar var.Kablolu veya kablosuz olarak "villa set"olarak satılıyor.Onlar sizin dediğiniz olabilir.

Bunu tek dairelik olarak yaptırdığımı farzettiğimde apartmanın diafon sistemini mi kullanacağım, yoksa benim evim için ayrı bir zil mi olacak ki aşağıda? Fazlasıyla yattı kafama bu iş. Beylikdüzü çok yakın sayılmaz ama haftasonu sırf bunun için gidebilirim oraya.
  • elegance siyah beyaz görüntülü diafonumuz arızalandı ve parçasıda yok, bunun yerine uygun fiyatlı ne taktırılabilir?
  • Arkadaşlar,

Bizde apartmanımıza görüntülü diafon sistemi taktıracağız, biraz araştırınca piyasada IP sistem olan NEUTRON markasını buldum, kendileri ile görüştük yaptırmayı düşünüyoruz? Cat 5e kablo ile katlara çıkıp POE switch ile katlara dağılıyorlar!!!
    Firma aslen çin malı DAHUA adlı bir firma ve NEUTRON TÜRKİYE olarak buradalar... Bu konuda bilgisi olan var ve paylaşırsa sevinirim...

https://www.youtube.com/watch?v=tL9gvTTaECU
  • Daire başı 100 liraya bu işi çözmek bence mümkün..ihtiyacımız olan tek şey 5inch monitör,1 adet bina kapısının üstüne takılacak infrared mini kamera ve 1 er adet 12v 1 amper adaptör..görüntüsüz diafon sisteminde 2 adet kablo boşta..bu boş kablolar aracılığı ile kapı girişindeki kameradan görüntü almak mümkün..sistemde genelde 15w güç kaynağı kullanılıyor sadece kapı önündeki kameranın enerjisini buradan çeksek yeterli..daireye takılan monitörün gücünü ise adaptör yardımıyla almak mümkün..bu projemi gerçekleştireceğim..daire başı 500 tl isteyen firmalarınkine 5 basar bu benim sistem.yapmanız gereken tek şey zil çaldığında monitörü açıp kapatmak olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 dairelik apartman için bizde görüntülü sistemlere bakıyoruz.

Önceden üzerinde görüntüsüz, konuşma yapılan bir diafon var. Sizce daire başı en uygun ve en kaliteli hangi firmadan teklif alabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

Daire başı 100 liraya bu işi çözmek bence mümkün..ihtiyacımız olan tek şey 5inch monitör,1 adet bina kapısının üstüne takılacak infrared mini kamera ve 1 er adet 12v 1 amper adaptör..görüntüsüz diafon sisteminde 2 adet kablo boşta..bu boş kablolar aracılığı ile kapı girişindeki kameradan görüntü almak mümkün..sistemde genelde 15w güç kaynağı kullanılıyor sadece kapı önündeki kameranın enerjisini buradan çeksek yeterli..daireye takılan monitörün gücünü ise adaptör yardımıyla almak mümkün..bu projemi gerçekleştireceğim..daire başı 500 tl isteyen firmalarınkine 5 basar bu benim sistem.yapmanız gereken tek şey zil çaldığında monitörü açıp kapatmak olacak.

Aklıma yattı bu projen hocam.
    Peki aynı anda bir kaç kişi monitörünü açarsa, bina girişindeki kameranın her bir monitöre aynı anda görüntü aktarması teknik olarak mümkün mü?

• _CarpeDiem_ _ kullanıcısına yanıt
    En az 2 kişi görüntüyü sorunsuz izler..birde aynı anda kim açar ekranı bunuda düşünmek lazım..kimin zili çalıyorsa o açar bakar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar hangi marka f/p oranindan avantajlidir. Kronik problemi olmayan aikinti yaratmicak markalar hangileei olabilir. Tecrubwli arkadaslar var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

18 dairelik apartman için bizde görüntülü sistemlere bakıyoruz.

Önceden üzerinde görüntüsüz, konuşma yapılan bir diafon var. Sizce daire başı en uygun ve en kaliteli hangi firmadan teklif alabiliriz ?

Arkadaşlar 7 yıldır görüntülü diafon sistemleri yapmaktayız. Öncelikle reklam algısı yaratmadan dikkat etmeniz gereken maddeleri yazmak isterim.

- Montajı yaptıracağınız markanın servis ağı durumu
    Bu madde tecrübelerime göre en önemlisi. ürünleriniz arıza yapması durumunda çözüm üretebilmeleri yedek parça ve değişim garantisi olması
    tavsiyem AUDİO - COMMAX - MASS

-Mevcut tesisat durumu
    Bu etken de önemli durumlardan biri eğer binanızın tesisatı eski ise mevcut altyapı da sorun çıkarmayacak marka maalesef 1 tane aksi durumda tesisatı komple yeniletmeniz bu da size ekstra maliyete sebep olacaktır.

-Eski sesli diafon markası
    Bu da diğer önemli durum. Eski sesli diafonunuz söküldükten sonra altında kötü bir görüntü oluşmaması için 4,3' ya da 7' ekrana sahip diafonlar kötü görüntüyü kapatacaktır.

Son olarak üstünden geçmek gerekirse 10 yılda bir kez yaptıracağınız bir işlem için ilk kriteriniz servis ağı olmasıdır aksi taktir de masraftan kaçayım derken çok daha büyük masraflara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istersiniz web sitemizden ilgili makalelere göz atabilirsiniz.

http://www.diafonistanbul.com/goruntulu-diafon-markalari.html

• 8 daireli apartmanimiz icin f/p urun ariyorum. Bu konuda hiç kimseden bilgi alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam yazmış bir mesaj yukarıda;
    "Bu madde tecrübelerime göre en önemlisi. ürünleriniz arıza yapması durumunda çözüm üretebilmeleri yedek parça ve değişim Garantisi olması
    tavsiyem AUDİO - COMMAX - MASS "

denecek başka birşey yok hocam.
    Sen iki kuruşa şöför mahali olsun istiyorsan sen bilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 31 Ağustos 2016; 10:38:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.