Şimdi Ara

Apache Tomcat - Oracle Web Logic Arasındaki Farklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şu anda weblogic kullanıyorum . Malum Weblogic ücretli bir web sunucusu . Java ile derlediğim web projesini yayınlayacağım sağlam bir ücretsiz web sunucusu arıyorum . Tomcat ücretsiz bir sunucu mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tomcat ücretsiz de onu kurucagın bulut ücretli olur. digital ocean mesela 5 dolardan baslıyor aylık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funky-nd

tomcat ücretsiz de onu kurucagın bulut ücretli olur. digital ocean mesela 5 dolardan baslıyor aylık.
    Kendi sunucu kasam var hocam ona kuracağım

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Kendi sunucundan yayınlamak mantıklı (benim de yaptığım şey) fakat Internet bağlantında özel WAN IP olması gerek son yıllarda artan Carrier Grade Network / CDN tipi paylaşımlı WAN IP varsa Internetten sunucuna erişim mümkün değil (denedim) Özel WAN IP olması için en garanti yol Statik IP hizmeti satın almak.

WebLogic tam destekli Java EE sunucu. Ücretsiz ve tam destekli Java EE olarak Tomcat EE var (Tomcat'ın özel konfigürasyonlu kullanımı). Sadece Servlet / JSP kullanıyorsan Jetty var bir de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Kendi sunucundan yayınlamak mantıklı (benim de yaptığım şey) fakat Internet bağlantında özel WAN IP olması gerek son yıllarda artan Carrier Grade Network / CDN tipi paylaşımlı WAN IP varsa Internetten sunucuna erişim mümkün değil (denedim) Özel WAN IP olması için en garanti yol Statik IP hizmeti satın almak.

WebLogic tam destekli Java EE sunucu. Ücretsiz ve tam destekli Java EE olarak Tomcat EE var (Tomcat'ın özel konfigürasyonlu kullanımı). Sadece Servlet / JSP kullanıyorsan Jetty var bir de.
    Mobil uygulamam var (App Store - İndirimi Kovala isminde)

Bu uygulamanın web servisini oracle WebLogic ve Java Servlet ile yaptım şu an aktif olarak çalışıyor. Fakat WebLogic pat diye deneme sürümünüz bitti derse ortada kalırım :)

Biraz araştırdım sanırım kendi evinde kullanacaksan WebLogic ve Oracle Database ücretsizmiş.Oracle'ın sitesinden indirilen WebLogic ve Database Trial değil Full sürümmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 17 Nisan 2018; 18:34:44 >

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    WebLogic'in ücretsiz sürümü olmasına şaşırdım cunku proprietary software olarak geçiyor, bunu buraya not edelim yarın öbürgün lazım olursa kullanırız.

Kendi sunucundan yayın işini yapacaksan merak ettim; özel WAN IP yi nasıl halledeceksin? ttnet 'ten normal bir ADSL bağlantın varsa ve büyük şehirde yaşıyorsan özel WAN IP olması zor. IPv6 kullanıma girene kadar özel WAN IP sorunu devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

WebLogic'in ücretsiz sürümü olmasına şaşırdım cunku proprietary software olarak geçiyor, bunu buraya not edelim yarın öbürgün lazım olursa kullanırız.

Kendi sunucundan yayın işini yapacaksan merak ettim; özel WAN IP yi nasıl halledeceksin? ttnet 'ten normal bir ADSL bağlantın varsa ve büyük şehirde yaşıyorsan özel WAN IP olması zor. IPv6 kullanıma girene kadar özel WAN IP sorunu devam edecek.
    Hocam uygulama 1 yıldır yayında şuana kadar hiç sorun yaşamadım

Static ip kullanıyorum . Zaten mobil uygulamada ip adresi gözükmüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.