Şimdi Ara

Aorus Elite X570 anakartın onboard ekran kartı nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sistem topluyorum, anakartım Gigabyte Aorus Elite X570 ve onboard ekran kartı olduğunu daha yeni öğrendim. Asıl ekran kartımın Amazon'dan gelmesi 3 ay daha sürebilir. Acaba bu dahili ekran kartının performansı nasıldır?

Gigabyte'ın kendi sitesinde ancak şu bilgiyi bulabildim:

quote:

Onboard Graphics

Integrated Graphics Processor:
    1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@60 Hz
    * Support for HDMI 2.0 version, HDCP 2.2, and HDR.
    Maximum shared memory of 16 GB

Note: For 2nd Generation AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics processors/AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics processors only.

Yani sadece Ryzen APU işlemciler için mi geçerli diyor? Ryzen 5 3600 işlemci takacağım, bu durumda onboard ekran kartı olmayacak mı?

Edit: Durum anlaşıldı, onboard ekran kartı yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 21 Eylül 2019; 22:26:3 >

• Anakartınızda onboard ekran kartı bulunmuyor. Altta da not olarak belirtmişler zaten. Sadece içinde gpu bulunan işlemcilerle anakarttan görüntü alabilirsiniz.
  • anakartta onboard grafik kartı olmaz. onboard grafik kartı işlemcide olur. 2200g, 2400g gibi sonunda G harfi olan bi işlemci alırsanız ekran kartı takmadan bilgisayarınızı çalıştırabilirsiniz. hd çözünürlük en düşük ayarlarda düşük grafik kalitesindeki oyunları oynarsınız.
  • Anlaşıldı, bu durumda harici ekran kartını beklemem lazım.
  • Kendi elinizle yazmışsınız:

"Note: For 2nd Generation AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics processors/AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics processors only."
  • Kuzey köprüsü önceden anakarttaydı o yüzden eski anakartlarda (G41 çipset vb.) onboard ekran kartı bulunurdu.
    Ancak artık kuzey köprüsü işlemcide yer aldığı için; işlemcide, dahili ekran kartı var mı diye bakmak gerekir.

Amd işlemcilerde sonda G veya GE varsa dahili ekran kartı vardır.
    İntel işlemcilerde sonda F yoksa dahili ekran kartı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 22 Eylül 2019; 1:21:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.