Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alan arkadaslar yorum yapabilirseniz cok guzel olur HB den hizli siparis ile bu gece verip yarin gun icerisinde bende almis olacagim. En buyuk derdim isik sizmasi bazi seride var bazi seride yok sizdekiler ne alemde? Rtings.com a gore buna ragmen en iyi monitorlerden sayiliyor ama kararsizlik basa bela...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _WaMpire_ kullanıcısına yanıt
    sanirim IPS monitor aldiginizda glow ve BLB az yada cok olmasi fikriyle barisik olmak gerekiyor.

Eger cok rahatsiz edici duzeyde degilse bu konuya cok takilmadan monitor u kullanmaya calisicam.

Bizim memlekette maalesef US amazon gibi 8 defa degistirip sansimizi denememizde pek mumkun olmayacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryptolex

Daha önce paylaştık deneyimleri. Ben bizzat yazdım.diger arkadaşlarda umarım sorunsuz denk gelirde paylaşirlar.bende ölü pixel denk gelmedi şükür.inş hiçkimseye denk gelmez.
    Sağolasın, bende güncel bir iki karşılaştırma buldum. Görüntü kalitesi ne kadar iyi olduğu hakkında fikir verebilir. Gerçi bulduğum karşılaştırmalar VA panel ama piyasada bilinen markalar. Samsung ile yakın bir görüntü kalitesi varken, MSI karşısında Gigabyte ciddi fark atmış.

Aorus Ad27qd vs Samsung Qled 27CGH70
    https://youtu.be/WvbtyFkqoIE

Aorus Ad27qd vs Monitor Msi optix g27c2 IPS Vs VA
    https://youtu.be/ZmDsPj7Aivs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 27 Nisan 2019; 16:37:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

sanirim IPS monitor aldiginizda glow ve BLB az yada cok olmasi fikriyle barisik olmak gerekiyor.

Eger cok rahatsiz edici duzeyde degilse bu konuya cok takilmadan monitor u kullanmaya calisicam.

Bizim memlekette maalesef US amazon gibi 8 defa degistirip sansimizi denememizde pek mumkun olmayacaktir.
    Kismen dogru fakat bazi Aorus ekranlarda cok ciddi isik sizmasi var oyle ki karanlik odada karanlik oyunlar 4 koseden ekran ortasina dogru isik huzmesinden dolayo siyah renk gozukmuyor. Yasayanda var yasamayanda biraz sans isi malesef...

• Alanlardan ses yok siparişi geçtim akşam geliyor hayırlısı bakalım yorumları ben atarım sizlere :)
    online alanlarin cogunun eline gecmemistir daha benim sali gunu civari elime gecer. yada yasta herkes BLB ve olu piksellere bakiyor su an
  • Arkadaşlar velev ki aldığınız ürünlerde sorun çıkar ve iade ederseniz seri numaralarını burada paylaşın ki başkalarına aynı ürünü göndermesinler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsiburda da ürünleri hemen tüketmişsiniz, ayıp yaw. :)

• Dakika 1 gol 1 arkadaşlar benim ürün geldi hızlı kargo ile ve 2 ölü piksek :( şans olsa şaşardım zaten. Birde karanlık odada tam siyah ekranda BLB belirgin siyah renk gri gibi. Daha öncede IPS kullanmıştım siyah rengi tam veremiyorlar bu kesin. Bende ölü piksel siyahda çıktı. https://jasonfarrell.com/misc/deadpixeltest.php monitorü alanların bu siteden her renkte iyicene kontrol etmesi şart. Normalde beyazda yakalnırdı lakin bende siyah renkde var diğer renklerde gözükmüyor.

HB müşteri hizmetlerini aradım; "ürünü açtığınız için servis kaydı oluşturmam gerek vs Gigabyte servisine gidecek ürün kusurlu sayılır ise değişim/iade olacak vs tüm bu süreç 20 gün sürebilir" diye yapıştırdı. 4500 tl ye ürün alıp mağdur olup 20 gün bekleyeceksiniz kısmıda müthiş... Umarım diğer alanlar şanslı olurlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _WaMpire_ -- 28 Nisan 2019; 21:36:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _WaMpire_

Dakika 1 gol 1 arkadaşlar benim ürün geldi hızlı kargo ile ve 2 ölü piksek :( şans olsa şaşardım zaten. Birde karanlık odada tam siyah ekranda BLB belirgin siyah renk gri gibi. Daha öncede IPS kullanmıştım siyah rengi tam veremiyorlar bu kesin. Bende ölü piksel siyahda çıktı. https://jasonfarrell.com/misc/deadpixeltest.php monitorü alanların bu siteden her renkte iyicene kontrol etmesi şart. Normalde beyazda yakalnırdı lakin bende siyah renkde var diğer renklerde gözükmüyor.

HB müşteri hizmetlerini aradım; "ürünü açtığınız için servis kaydı oluşturmam gerek vs Gigabyte servisine gidecek ürün kusurlu sayılır ise değişim/iade olacak vs tüm bu süreç 20 gün sürebilir" diye yapıştırdı. 4500 tl ye ürün alıp mağdur olup 20 gün bekleyeceksiniz kısmıda müthiş... Umarım diğer alanlar şanslı olurlar...
    geçmiş olsun.sanırım geri göndereceksiniz.size zahmet seri numarasını kaydedebilir misiniz?bu aralar ben de alabilirim bu monitörden.en azından denk gelirse test etmeden direkt geri gönderme durumu olur.

• ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, alırım yazarım buraya.
    Malesef durust davranarak hata etmissiniz paketleyip ayni sekilde (bildigim kadariyla jelatini filan yok kutunun). kosulsuz iade dicektiniz, hic olu piksel BLB filan bahsi acmadan.
  • Şaka gibi 2k al 4k al hepsinde bi sorun var arkadaş. Fhd lerde bu kadar sorun yok. Bende alacaktım stok kalmamış. Bu sorunları okuyunca vazgeçesim geliyor.

• Slm.üzüldüm yaa.artık ne denir bilemem ama yinede geçmiş olsun demeli sanırım.inş en kısa zamanda bu sorunun giderilir.
    Bu arada demek degildirki bu monitörler sıkıntıli.bende şükürki hiçbişe denk gelmedi.ben memnunum.ilerde ne olur bilemem.ama denk geldi diye cihazı mundarlamak doğru bişe olmasa gerek.ips panellerin genelinde bu sıkıntılar oluyor.üzüldüm yaa.

• Sen öyle yazınca acaba atladımmı dedim tejrar test ettim maşaallah sorun yok.inş ta olmaz.tekrardan geçmiş olsun...

• Sağolun, evet iyi bakmakta fayda var. Monitör ve TV fark etmiyor bu işin doğasında var. Lakin anlamadığım bunun testi neden yapılmaz acaba, tak fişi dene zor mu üreticinin işine gelmiyor demek ki bu durum. Misal siyahda full kontrol etmeseydim bende anlamazdım. Çünkü oyunda, filmde vs görmesi seçmesi zor.
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    valla Türkiye şartlarında dediğin yapılası birşey. İthalatçı firmanın da farklı davrandığını sanmıyorum. Bizde kusurlu malı iteleme kültürü mevcut. BLB olayında her monitörde var nerdeyse o yüzden seçim şansı pek yok. Tüm monitör incelemelerinde de bu çıkıyor zaten kısmen bilerek aldık diyebiliriz ama ölü piksel kabul edilemez ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _WaMpire_

valla Türkiye şartlarında dediğin yapılası birşey. İthalatçı firmanın da farklı davrandığını sanmıyorum. Bizde kusurlu malı iteleme kültürü mevcut. BLB olayında her monitörde var nerdeyse o yüzden seçim şansı pek yok. Tüm monitör incelemelerinde de bu çıkıyor zaten kısmen bilerek aldık diyebiliriz ama ölü piksel kabul edilemez ya...
    hocam uzuldum valla.yazık gercekten.verdikleri cevapda mide bulandırıcı.20 beklediginemi yanarsın servisten ne cep geliceginimi merak edersin? paranı ne zaman alicaginimi dusunursun? insanın bir daha hicbişey alası gelmiyor dimi? hatta pc den soguyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryptolex

Gule gule kullan.dediğim gibi var değilmi.olağan üstü gzl.tek kızdığım şü oldu böylebir monitör yapıyosunuzda bide gzl bi ses kartı koyun üzerine cök bişe degıl orta halli.cok daha gzl olurdu bence
    Valla bende pg248q var ayrıca fps için tn panel, onu kullanmayı bile bıraktım. Görüntüler akıcı ve net ghosting olayı olmuyor, renkler müthiş. Ama paraya sıkıştım bu ay, büyük ihtimal satacağım eğer parayı denkleştiremezsem :(
  • Bu arada Aorus monitor renk konusunda basarili onuda belirteyim. Pubg NFS Civilization ve Counter actim bence IPS ghosting konusunda sorun yok. Kamera cekimlerimde yakalayan var ama insan gozu anlamiyor bence. Renkler canli bayagi eski IPS ekranimdan daha iyi. Arkada RGB tamamen gereksiz bence islevsel degil. Ayaklik komple metal saglamlik hissi veriyor. Full siyah ekranda grimsi duruyor ama bir dos penceresi acarsan net siyah goruyorsun oda ilginc bir durum. Grimsi siyah rengi Black Equliazer denilen ozelligi kisarsan tam siyaha yaklasiyor ama tabi bu genel olarak parlakligi azaltmak gibi oluyor belki iyi bir renk ayariyla net siyahda alinabilir.
    AORUS AD27QD | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _WaMpire_ -- 29 Nisan 2019; 12:58:1 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.