Şimdi Ara

AOL - Microsoft anlaşamadı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük ISS ile yazılım devi arasındaki Windows XP konusundaki görüşmelerden sonuç çıkmadı.

Geçen hafta gelen haberlerde, America Online’ın yazılımlarının Windows XP’de yer alacağı ve firmanın IE tarayıcısını kullanmaya devam edeceği belirtiliyordu. Ancak Microsoft, bugün yaptığı açıklamayla tarafların anlaşamadığını duyurdu.

America Online ile Microsoft arasındaki mevcut sözleşmenin süresi dün doldu. Bu anlaşmaya göre Microsoft Windows işletim sistemlerinde AOL’un yazılımlarını önceden yüklemeyi kabul ediyordu. AOL ise bunun karşılığında varsayılan (default) tarayıcı olarak Netscape yerine Internet Explorer’ı kullanıcılarına sunuyordu. AOL, Netscape’i 1999 yılında satın almasına rağmen, IE’yi tercih etmeye devam etmişti.

Taraflar yazılım devinin ekim ayında çıkaracağı Windows XP için de benzer şartlar üzerinde duruyordu. Anlaşmaya göre AOL 6.0 sunucusu (Steppenwolf) Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows XP’de bütünleşik olarak yer alacak ve AOL da Internet Explorer’ı kullanmaya devam edecekti. Ancak Microsoft, görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlandığını duyurdu. Görüşmelerin hangi maddeler nedeniyle çöktüğü bilinmiyor. Microsoft Sözcüsü ‘AOL’un Windows XP ile çalışmasını isterdik. Hayalkırıklığına uğradık' derken, AOL yetkilileri ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Uzmanlar anlaşmazlığın nedeni olarak özellikle AOL’un anında mesaj yazılımı ya da Microsoft’un Windows Media Player’ı üzerinde duruyor. Şu anda AOL, Microsoft’un dijital medya alanındaki en yakın rakibi RealNetworks’la işbirliği yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Microsoft sağlam ütmüş AOL u

58 gün daha bekleseydin tam 10 yıl olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Valla öyle usta, bu arada sana niye 30 gün ban verdiler :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Valla öyle usta, bu arada sana niye 30 gün ban verdiler :)

windows xp yi gördüm direk tarihe baktım.

sağlam hortlatmışınız
  • Ohaaa hort rekoru
  • ohaa horte mort olmuş,nadir rekorlardan biri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.