Şimdi Ara

AÖF ve Öğrenci Akbili (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
5
Favori
151.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ögrenci akbili hakkınızın olmadıgını nereden, hangi sayfadan görüyorsunuz?

• 2 yıllık bölüme 4 yıllık süre var mı? Ögrencilik hakkından yararlanamazsın diyor Belbim. Benim 2012'lerde 2 yıllık bölüme giriş tarihim. Ögrenci akbili alamayacak mıyım şimdi? 400 TL PARA YATIDIM, SÜRÜNEREK KAZANDIGIM PARA DA mı gitti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlgtck -- 9 Şubat 2022; 14:0:35 >
  • 2547 numaralı kanuna göre universide kaydın olsa bile kanunun çıktığı tarihten itibaren 2 yıllık bölüme 4 yıl, 4 yıllık bölüme 7 sene kadar öğrenci hakkından yararlanıyorsun senin kaydın olabilir sınavlarada girebilesin ama öğrenci hakkından yararlanamazsın süren dolmuşsa. Kânun 2015 de yürürlüğe girdi. Hükümet kanununa bakın. Allah belanızı versin sizin.

• tlgtck T kullanıcısına yanıt

iettnin ogrenci albil kayit sayfasina tc girince yaziyor du hocam

• Anadolu AÖF'de 2 yıllık bir bölümde 2 yıl boyunca her dönemin harcını yatırdığım takdirde öğrenci akbilinden yararlanıyorum değil mi? sınavlara girip girmemek durumumu pasif hale getirir mi istanbulkart tarafında ? yoksa sınav vs önemsiz mi harç yatırdığım sürece

• Bu konuyu bende dusunuyorum kayit yenilemesek akbil devam ediyor mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaelf7

İnatla sormaya devam edeceksiniz değil mi? :)

Farketmiyor kardeşim farketmiyor. Tüm üniversite öğrencileri öğrenci akbili alabilir.

100 YAŞINDA DA OLSANIZ
    İNGİLİZ, UGANDALI ya da TRINIDAD TOBAGOLU DA OLSANIZ
    İLK KEZ ya da 10. KEZ ÜNİVERSİTE OKUYOR DA OLSANIZ
    AYNI ANDA ÇALIŞIYOR DA OLSANIZ
    MULTİ MİLYARDER DE OLSANIZ
    AYNI ANDA 2-3 BÖLÜME KAYITLI DA OLSANIZ
    2 YILLIK BİR BÖLÜM OKUYOR DA OLSANIZ
    KAYDINIZ SİLİNMEDİĞİ SÜRECE KAÇ YILDIR HARÇ YATIRMADIĞINIZ YA DA SINAVLARA GİRMEDİĞİNİZİN ÖNEMİ YOK

YENİ DÖNEMDE HARCINIZI YATIRIP KAYDINIZI YENİLERSENİZ, KAYDINIZ SİSTEME DÜŞTÜKTEN SONRA GİDİP ÖĞRENCİ AKBİLİNİ ALABİLİRSİNİZ.

üzerinden 3 sene geçmiş ama. ben aöf için geçmiş borçlarım dahil. bahar dönemi harcımı da yatırdım. sonra öğrenci kartı için başvurmaya gittim. Orada adam sizin okulunuz zaman aşımına uğramış. Öğrencilikten faydalanamıyorsunuz bu bölüm için dedi. Bölüm yada okul değiştirin tarzı saçma arguman üretti.

• Vizeleme yapamiyorum , otomatta vizeleme cikmiyor sebebi neden olabilir ?
  • ogrenci durumum pasifti odeme yaptim ders ekledim aktif oldu ogrenci durumum . Ne zaman mobil uygulamada uyri cikar arkadaslar vizeleme icin .
  • Bilgisi olan var mı acaba ? Teşekkürler .

edit : aynı öğrenci kartım ile beyaz masadan çağrı açtım otomatlarda vizeleme yapamıyorum diye . sonra onlar karta vizeleme göndermişler otomatlarda vizeleme yapabilirsiniz dediler ve otomatlardan vizelemi yaptım . sizin de şuan vizeleme olmuyor ise eyaz masaya çağrı açın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 19 Şubat 2023; 14:10:37 >
  • dostlar selam, benim şu an aktif kullandığım bir öğrenci kartım var. bahar döneminde harç parasını yatırmasam onu kullanmaya devam edebilir miyim? eski sayfalarda kullanabilirsin yazmışlar ama emin olmak istedim.
  • Aylık abonman için bir yaş sınırı var mı arkadaşlar?

• engwashere kullanıcısına yanıt

Yatirmadim tam akbil oldu eskiden sadece guzde yatirman yeterli idi

• kel_bakkal K kullanıcısına yanıt

hocam artık hem güz hem bahar dönemi para yatırmak mı gerekiyor açıktan okuyorum

istanbulkart var aralıkta vizeleme yapınca 1 yıl boyunca kullanılıyor demişlerdi sistem değişti mi

• Lisans mezunuyum da boşta durmamak için herhangi bi önlisans bölümü okumak istiyorum açıktan acaba tekrardan öğrenci akbilinden faydalanabiliyor muyum? Şuan akbilim normal

• Bu sene açıköğretim fakültesi kayit oldum guz döneminde ucret yatirdim. Bahar doneminde kayit yenileme yapmazsam öğrenci akbilinden yararlanabiliyormuyum bilen biri cevapliyabilirmi?
  • dikiştutmazsabri kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar bu konuyu bende merak ediyorum bilgisi olan var sa yardımcı olabilir mi ? Boşuna para ödemeyelim

• smartlavyer kullanıcısına yanıt

Hocam selam, 2023 yılında da aynı şeyi yaptınız mı? Bahar dönemi için ödeyip ödememe arasında çok kararsız kaldım. Ödemezsem akbil patlar mı patlamaz mı gerginliği mevcut

• Arkadaşlar biz deneyimledik bunu geçen sene bahar dönemi için ödeme yapmadık Haziran gibiydi yanlış hatırlamıyorsam patladi kartlar. Eskiden güz dönemi yeterli oluyordu artık 2 dönem sorgulama oluyor. Kesinlikle ödeyin 2 dönem de.
  • 2. dönem kayıt yenilesek dönem sonunda tekrar pasife geçer mi öğrencilik durumu yoksa gelecek öğretim yılına kadar aktif devam mı ediyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.