Şimdi Ara

AÖF ve Öğrenci Akbili (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
5
Favori
151.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenci kartını AÖF bürosuna direkt gidip alabiliyor muyuz yoksa önce talep edip farklı bir günde gidip mi almak gerekiyor?

AÖF'ün verdiği maili de kayıt yenilediğimiz sürece kullanabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaelf7

En azından farklı bir durumun varmış. Bu da olumlu :)

Akbil vizeleri Aralık ayında olduğu için normalde sadece güz döneminde kayıt yenilemek yeterli. Güz döneminde kayıt yenilersen aktife geçip aralıkta akbili yenileyebilirsin. Vize 1 yıl geçerli olduğu için bahar döneminde kayıt yenilemene gerek olmaz.

Güz döneminde kayıt yenilemezsen Aralıka kadar akbili kullanırsın ama yenileme yapamazsın.
    Bende farklı bir soru soracağım.
    Güz döneminde kayıt yenilemedim ve akbilim tam tarifeye dönüşecek 31 aralıkta.
    Bahar döneminde kayıt yaptırsam tekrar 2020 aralığa kadar akbilim öğrenci olarak kullanılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenBeyond -- 29 Aralık 2019; 18:49:51 >
  • ZenBeyond kullanıcısına yanıt
    Olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

Maalesef yanlış bilgi.

Arayıp sordum İETT'yi.

2 yıllık üniversite okuyanlar maksimum 4 yıl öğrenci akbili kullanabiliyormuş. 4 yıllık okuyanlar ise 8 yıl.

Eğer ki 2 yıllık okuyorsanız ve 4 yıl süresi aşmışsa, tekrar akbil alabilmek için tekrar üniversite sınavına girip yeniden aöf'e ya da üniversiteye kayıt olmak gerekiyormuş.
    İett'yi aradım bana da aöf'le görüşün dediler. Net bir şey söylemediler, ben şimdi azami öğrenim süresini doldurduğum için sınavlara girebileceğim ama öğrencilik haklarından yararlanamayacak mıyım ? bu konuda net bir bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk5334

İett'yi aradım bana da aöf'le görüşün dediler. Net bir şey söylemediler, ben şimdi azami öğrenim süresini doldurduğum için sınavlara girebileceğim ama öğrencilik haklarından yararlanamayacak mıyım ? bu konuda net bir bilgisi olan var mı ?

Alıntıları Göster
    Bak hocam sana olayın net güncel halini söylüyorum 2 yılda 4 yıl, 4 yıllık da 7 yıl öğrenci akbili hakkın var bu süre bittikten sonra eğer 2. üniversite kapsamındaysanız ya da 4 yıllığa tamamlayacağınız bir 2 yıllıksanız bölüm değiştirip hakkınızı sıfırdan başlatabiliyorsunuz.

• sufistike kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 4 yıllığa tamamlıyorum şuan işletme bölümünde ancak bu bölümün kaydını silmeden iki yıllık bi aöf bölümü okuyabiliyor muyum ?
  • brk5334 kullanıcısına yanıt
    Aynı anda iki AÖF bölümü okuyamazsiniz hocam zaten mantık olarak da sınavları aynı gün vs ama örgün ve AÖF okuyabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,
    İkinci Üniversite olarak İş ve Sosyal güvenlik 2 yıllık okula Eylül 2019 da Güz döneminde kayıt oldum ve Öğrenci Akbilimi aldım,Nisan ayındaki Bahar dönemi kayıtını olmasam Öğrenci akbil hakkım kaybolurmu yoksa Mecburen Bahar dönemi Kayıt ücretinide yatırmam gereklimidir?
  • onerdo O kullanıcısına yanıt
    Hakkınız kaybolmaz. Zaten siz akbil doldurunca yazar geçerlilik süresi 31.12.2020 diye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bilgilendirme için çok teşekkürler,
  • 2019 yılında lisanstan mezun oldum ve öğrenci kartımın süresi doldu. 2020 yılı için AOF e kayıt olsam ikinci üniversite için, öğrenci karti alabilir miyim? Artık olmadığına dair söylentiler var doğrusunu bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spooky21

2019 yılında lisanstan mezun oldum ve öğrenci kartımın süresi doldu. 2020 yılı için AOF e kayıt olsam ikinci üniversite için, öğrenci karti alabilir miyim? Artık olmadığına dair söylentiler var doğrusunu bilen var mı?
    sıkıntı olmaz öğrenci akbili kullanmaya devam edebilirsiniz
  • 2014-2015 öğretim yılında 4 yıllık lisans bölümüne kaydolduydum. Akbil vizeleme yapamadım azami öğrenim süresi dolduğu için. Normalde şuan 6. yılımdayım Azami öğrenim süresini nasıl doldurdum maksimum 7 yıl değil mi?

Tekrardan üniversite sınavına girip farklı bir bölüm seçerek aöfe kayıt olsam seyahat kartlarından yararlanabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rnet

2014-2015 öğretim yılında 4 yıllık lisans bölümüne kaydolduydum. Akbil vizeleme yapamadım azami öğrenim süresi dolduğu için. Normalde şuan 6. yılımdayım Azami öğrenim süresini nasıl doldurdum maksimum 7 yıl değil mi?

Tekrardan üniversite sınavına girip farklı bir bölüm seçerek aöfe kayıt olsam seyahat kartlarından yararlanabiliyor muyuz?
    farklı bölüme geçerseniz yararlanmaya devam edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sufistike

farklı bölüme geçerseniz yararlanmaya devam edebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Aynen aöf çağrı merkezini arayıp sordum eski kaydı sildirip yeni kayıt yaptırınca öğrencilik haklarından yararlanabileceğini söylediler. Teşekkürler
  • Ben de Güz döneminde kayıt yenileme yapmadım Akbilim tam Akbil tarifesine döndü .
    Güz dönemi kaydını yapmamama rağmen Bahar döneminde ders kaydı yapabiliyor muyum acaba ? Yaparsam aktif hale dönüp akbilimi tekrar öğrenci olarak kullanabilir miyim bilgisi olan var mı ?

• Merhabalar,

Bir sorum olacaktı.Şimdi ben Ekim 2019 da lisans mezunu olarak üni.yi bitirdim.Bu sene tekrardan üniversite sınavına girip herhangi bir devlet üniversitesine kayıt olursam tekrardan öğrenci akbili alabiliyor muyum? Yoksa illa öğrenci akbili için AÖF'e mi kayıt yaptırmam gerekiyor?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetRasim12

Merhabalar,

Bir sorum olacaktı.Şimdi ben Ekim 2019 da lisans mezunu olarak üni.yi bitirdim.Bu sene tekrardan üniversite sınavına girip herhangi bir devlet üniversitesine kayıt olursam tekrardan öğrenci akbili alabiliyor muyum? Yoksa illa öğrenci akbili için AÖF'e mi kayıt yaptırmam gerekiyor?

Teşekkür ederim.
    tekrardan devlet ünisine kayıt olursanız da öğrenci akbili alabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sufistike

tekrardan devlet ünisine kayıt olursanız da öğrenci akbili alabiliyorsunuz

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ediyorum sizlere.
    Merhaba, ben gecen sene halkla iliskiler bölümüne kayıt olmustum 2yıllık. 2019 güz döneminde kayıt yenilemedim yılbaşından sonra akbilim tama döndü. 17 şubatta kayıt yenilesem akbilim yine öğrenci akbiline döner mi? Gece sene ilk sınavlar harici sınava da girmedim bu arada. Yanıtlarsanız sevinirim. İyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.