Şimdi Ara

aöf sonrası tecil hakkı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar selam 2 senelık üni bitirip mezun oldum sonrasında aöf kayıt oldum 4 senelık suan bitirmek üzereyim sistemde tecil hakkı 2024 yazıyor mezun olunca bu düşüyor mu ?

tekrar tecil hakkım oluyormu ? yaş 25

• 31 aralık 2024e kadar olan tecil öğrencilik nedeniyle aldığınız tecil. Kurumlar (gerek üniversite gerek askerlik şubeleri) uğraşmamak adına olabilecek max tecili veriyorlar.

Zaten mezuniyet işleri edevlet üzerinden takip edildiği için mezuniyetiniz edevlete düşer düşmez ASAL'ın sisteme de düşüyor. Nufüsa kayıtlı olduğunuz ilçenin askerlik şubesi de mezun olduğunuzu görüp tecili düşürüyor.

Ama lisans mezunu olduğunuz için 2 yıl tecil hakkınız olacak. Ya sizin edevlet üzerinden askerlik erteleme başvurunuz beklenir ya da şubedeki memur tecili güncelleyip 2023 (mezun olduğunuz tarih) yapar.

Ne olursa olsun askerlik durumunuzu 31 aralığa kadar takip ediniz. Askere gidecekseniz 31 aralığa kadar yoklamanızı yaptırınız. Tecil edecekseniz de tecilinizi yaptırınız. Nasıl olsa 2024e kadar tecilim var deyip 1 ocak sonrasına bırakırsanız yoklama kaçağına düşer siz mağdur olursunuz.
    İşlemler için Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama'da mezuniyetinizin sisteme düşmesini beklersiniz.
    https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama

Mezuniyet edevlette gözükmesine rağmen Asal Yoklama sisteminde mezuniyetiniz gözükmüyorsa şubeye telefon edip durumu anlatırsınız ilgilenirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sağolasın ayrıntılı bilgi için ellerin dert görmesin , selametle..

• oblaxuis O kullanıcısına yanıt

dostum selam bir sorum daha olacak ,

önlisans bitirmiştim sonra tecil ettirmiştim aöf yazıldım 2 yıllıgı 4 yıllık yaptım fakat lisans mezunu için ocagın 8 inde son bir sınavım var

sistemde ise belirtmiştim 2024 kadar tecilli gözüküyor mezun olunca düşecek büyük ihtimal , ben son sınava girmedenmi şubeye gidip tecil ettirmem lazım yoksa sınavdan sonramı çünkü şimdi gitsem bana demezlermi zaten tecillisin okuyor gözüküyorsun diye ?

• oblaxuis O kullanıcısına yanıt

Mezun olmanız lazım. Lisans mezuniyetiniz buraya düşünce tecil işine bakarsınız

www.turkiye.gov.tr
    Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama
    https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.