Şimdi Ara

AÖF Okuyanlar Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben şuanda myo okuyorum duyduğuma göre myo mezunları aöf girebiliyormuş yani 4 yıllık bölüme pek bilgim yok sizce aöf okumak kolaymı myo gibi zormu yada kolaymı okusam ne gibi faydaları olur aylık kaç tl para yatırıyorsunuz sınavlar nasıl oluyor

• myo'dan aöf'e dikey geçişle işletme ve iktisat bölümlerine geçiş yapabilirsiniz. -3.sınıf-4.sınıf (myo'da görmüş olduğun derslerden muaf, geriye kalan aöf derslerinden de sorumlu olursun)

Not: aöf de düzen değişti örgün öğretimde nasıl güz ve yaz dönemi varsa aöf de öle oldu yani Güz döneminde vize-final Bahar döneminde vize-final şeklinde oldu...(Toplamda 4 sınava girmiş oluyoruz)

aylık para yatırma diye bişey yokk Örneğin 2012-2013 dönem aöf harcı için Güzdönemi 225 TL Bahar Dönemi 225 TL olmak üzere toplamda 450 TL harç yatırılıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M`ca1 -- 1 Şubat 2013; 16:59:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`ca1

myo'dan aöf'e dikey geçişle işletme ve iktisat bölümlerine geçiş yapabilirsiniz. -3.sınıf-4.sınıf (myo'da görmüş olduğun derslerden muaf, geriye kalan aöf derslerinden de sorumlu olursun)

Not: aöf de düzen değişti örgün öğretimde nasıl güz ve yaz dönemi varsa aöf de öle oldu yani Güz döneminde vize-final Bahar döneminde vize-final şeklinde oldu...(Toplamda 4 sınava girmiş oluyoruz)

aylık para yatırma diye bişey yokk Örneğin 2012-2013 dönem aöf harcı için Güzdönemi 225 TL Bahar Dönemi 225 TL olmak üzere toplamda 450 TL harç yatırılıyor...

benim bildiğim harç olmuyordu

• evet zamanında harç yok diye basında açıklama yapılmıştı ama devlet baba Aöf'leri ve ikinci öğretimdekileri gözden kaçırmış ne yazıkki
  • quote:

evet zamanında harç yok diye basında açıklama yapılmıştı ama devlet baba Aöf'leri ve ikinci öğretimdekileri gözden kaçırmış ne yazıkki

Harç değil o paralar sınav ücreti.Harçlar sadece 2.öğretimler için var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dil Mühendisi

quote:

evet zamanında harç yok diye basında açıklama yapılmıştı ama devlet baba Aöf'leri ve ikinci öğretimdekileri gözden kaçırmış ne yazıkki

önemi varmı ha harç niyetine almış ha sınav ücreti niyetine almış Her yıl aldığı ücreti yine alıyorlar bu seneki fark sadece katkı payını kaldırdılar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dil Mühendisi

quote:

önemi varmı ha harç niyetine almış ha sınav ücreti niyetine almış Her yıl aldığı ücreti yine alıyorlar bu seneki fark sadece katkı payını kaldırdılar...

Arkadaş o sınavda bir ton öğretmen gözetmenlik yapıyor,sınav için okullar hazırlanıyor,sınav kağıtları basılıyor,bir ton büro açılıyor,bürolarda elemanlar çalışıyor 1.000.000 insanın sınav kağıtları okutturulup sisteme giriliyor yüzlerce insan çalışıyor bedavaya mı verecekler bu hizmeti?

• Aöf eski aöf değil ne yazıkki sistem değişti karman çorman oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

Ben şuanda myo okuyorum duyduğuma göre myo mezunları aöf girebiliyormuş yani 4 yıllık bölüme pek bilgim yok sizce aöf okumak kolaymı myo gibi zormu yada kolaymı okusam ne gibi faydaları olur aylık kaç tl para yatırıyorsunuz sınavlar nasıl oluyor

http://www.anadolu.edu.tr/tr/aof-dikey-gecis

Okumanin faydasi:
    - Askerligini kisa donem yaparsin :)
    - 4 yillik lisans diploman olur.
    - Yuksek Lisans yapabilirsin

is bulurken fayda saglar mi bilemem ama en azindan onlisans diplomanin uzerine 1 lisans diplomasi eklemis olursun.

Kayit olabilecegin bolumler:

İŞLETME FAKÜLTESİ (LİSANS)
    - İŞLETME
    - KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ **

İKTİSAT FAKÜLTESİ (LİSANS)
    - ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
    - İKTİSAT
    - KAMU YÖNETİMİ
    - MALİYE
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER

• quote:

Orijinalden alıntı: kod17

quote:

Ben şuanda myo okuyorum duyduğuma göre myo mezunları aöf girebiliyormuş yani 4 yıllık bölüme pek bilgim yok sizce aöf okumak kolaymı myo gibi zormu yada kolaymı okusam ne gibi faydaları olur aylık kaç tl para yatırıyorsunuz sınavlar nasıl oluyor

Okumanin faydasi:

is bulurken fayda saglar mi bilemem ama en azindan onlisans diplomanin uzerine 1 lisans diplomasi eklemis olursun.

- İŞLETME

- İKTİSAT
    - KAMU YÖNETİMİ
    - MALİYE
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER

burdan en iyi bölüm hangisi sende okuması çok kolay olan

• quote:

quote:

quote:

Okumanin faydasi:

- İŞLETME

- İKTİSAT
    - KAMU YÖNETİMİ
    - MALİYE
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER

ben isletme okuyorum kardesim.. diger derslerin icerigini bilmiyorum ama kaynak bulma konusunda isletme daha rahat. Senin gelecegin icin bolumun onemi yoksa ve isletmeye ilgin varsa isletme sec derim.

Ders iceriklerini incele bolumlerin. Kafana yatani sec. Ben ilgim oldugu icin isletme sectim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Okumanin faydasi:

- İŞLETME

- İKTİSAT
    - KAMU YÖNETİMİ
    - MALİYE
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER

ben isletme okuyorum kardesim.. diger derslerin icerigini bilmiyorum ama kaynak bulma konusunda isletme daha rahat. Senin gelecegin icin bolumun onemi yoksa ve isletmeye ilgin varsa isletme sec derim.

Ders iceriklerini incele bolumlerin. Kafana yatani sec. Ben ilgim oldugu icin isletme sectim.

OFFF offf okumak ne zor sence en kolay hangisi işletme evet o bölüm baya popüler ama dediğim gibi benim için bölüm önemli deil yeterki mezun kolay olayım

• aöf en kolay dersi bende okudum son dersim kaldı derslere sınav öncesi bir gün önceden çalışıyorum hepsi tıkır tıkır geçiyor zaten
  • siz anadolu aöf mü
    istanbul auzef mi
    atatürk aöf te mi okumak istiyorsunuz karar vericeksiniz öncelikli konu bu.
  • para kısmı şöyle
    istanbul üniversitesi auzef 325 tl
    anadolu aöf 290
    atatürk aöf 290 tabi arada örgün yok sa fiyatlar bunlar örgün öğretim varsa +35 tl ekleniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.