Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cunku yanlıslar dogruyu goturdu.dıger calıstıklarım 20 falan

baska arkadasımında hepsı 20 ve altı

dıger baska arkadasımında bırı 30 dıgerı 20 ve cokca 0 ıle 10 u var

sanırım kolay bıtmıcek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 6 Aralık 2017; 21:36:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Son 3 sene dedim de lafın gelişi. 2012-2013 öğretim yılından sonuna kadar derslerdeki doğru cevapları işaretleyip ezberliyorum. Sosyal hizmetler önlisansı bu yöntemle bitiriyorum inşallah Ocak ayında. En az 6 soru aynı çıkıyor. 20 sorunun 15'inin geçmiş dönemlerde çıktığını görmüştüm ilk senemde. Hiç özet filan bakmıyorum.

2 sene önce final de iktisat dersinde tam 17 soru çıkmıştı geçmişten bu dersi alıp hatırlayanlar vardır belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertug34

merhaba lisans uluslararası ilişkiler okumaktayım. bölüm değiştirip önlisans aöf ten bir bölüm okumak istiyorum ne yapmam lazım tekrardan üniversite sınavına mı girmem gerekiyor cevaplar için teşekkürler.

Evet üniversite sınavına girmeniz gerekli.

• Beyler çalışma sisteminiz nasıl? Türk dili ve Edebiyat için ne tavsiye edersiniz?

• .Predatör. kullanıcısına yanıt
    o ders için bir fikrim yok ama çalışma şekli olarak yazabilirim.

Ben ilk olarak sorumlu olduğum derslerin kitaptan ünite adlarını ve sayfa sayılarını elimde o ders için olan çalışma materyalini bir kağıda yazıp kitaplığın duvarına yapıştırıyorum :) çok ders olunca konular filan karışıyor
    ilk olarak kitapta metinlerin sağında solunda olan o küçük metinciklere,yabancı kelimelere,kısaltmalara şahıs isimlerine yıldız koyarak okuyorum mümkünse renkli kalemle.tüm konular bitince geriye dönüp sadece işaretlediğim yerleri okuyorum.

sonra e_kampüsde her ders için ünite özetleri var 4-5 sayfalık onları okuyorum.

videoları ve mp3 leri indiriyorum otobüste filan videoları izliyorum,yürüyeceğim zaman mp3ü açıyorum,hem kelime hafızası gelişiyor,hemde bir nevi tekrar niteliğinde oluyor.inkılap tarihi,muhasebe, insan davranışları gibi sözel ve kavramsal ağırlıklı derslerde çok faydasını gördüm.

sınava yakın zamanda, günlük ders belirleyip e_kampüsde sorularla öğrenelim pdfleri var.bunlarda yine ünite ünite ayrılmış soru cevap şeklinde,bazı derslerde özetden daha detaylı gelmişti bana.

sonra yine e_kampüsdeki ünite test pdfleri ve uygulamaları var onları çözüyorum.
    en son çıkmış sınav soruları ve e_kampüsdeki deneme sınavlarını çözüyorum.

şuana kadar daha hiç yayınevlerinin kaynak kitaplarını almadım bürodan verilen kitaplar ve e_kampüs yetti bana.

önce kitap sonra özet sonra sorularla öğrenelim sırasıyla gittimi hem dersi öğreniyorsunuz hem konulara hakim oluyorsunuz,video ve mp3lerde yolda,gece yatarken yemek yerken tekrar gibi oluyor.

şuan kitaba gözatmadan e_kampüsten faydalanmadan çıkmış sorulara güvenmemek lazım.
    bende ilk sene bilgisayar ve bilişim sistemleri temeli olmama güvenerek temel bilgi teknolojileri derslerine sadece kitapdaki soruları çözüp gittim kitapdan bile kaç soru denk geldi,
    ama şuan artık sistemi zorlaştırdılar çalışmadan soru ezberleyerek geçmek çok zor resmen kumar gibi.sen 500 soru çözüyorsun 20-30 tanesini ezberleyip biraz fazlasını da anımsayacak şekilde çalışıyorsun ama o kadar sorudan 3-4 tane de çıkabilir 10 tanede çıkabilir riske girmeye gerek yok benim fikrimce.

benim 8 dersim varken de bu şekilde çalıştım zor ve yorucu oldu ama emeğime değdi ,şuan 4 dersim var yine aynı şekilde çalışıyorum.
    8 saat 3 vardiyalı işte çalışırken de,günde +12 saat çalışırken de aynı şekilde çalışıyordum.

çalışma şekli aslında kişisel biraz,üniversitede sınavı zamanında internetten birsürü çalışma planı uyguladım dershaneden plan tutuştururlardı elimize en çok ilerletebildiğim 1 hafta idi.

ben masaya oturdumu 1 ünite yaklaşık 25-30 sayfa civarı okuyup bitirmeden kalkmam,
    soru çözdüğüm zamanda 2017-2013 arası dönem sorularını bitirmeden kalkmam isterse saatlerce sürsün.
    lisede 6 saat bilgisayar başından kalkmadan birebir uygulama sınavı olmuştum(bundan zor ve sıkıcı olamaz :) ). ama bir kere dikkatim dağıldımı o masada duramıyorum artık illa kalkıp birşeyle meşgul olup gelecem yoksa sayfaya anlamsız anlamsız bakıp duruyorum.

ben gün içinde şu dersden şu ünite çalışılıacak diye yapışkanlı kağıda yazıp kitaplığa yapıştırıyorum,yetişmezse ertesi güne telafi etmeye çalışyorum.

valla geriye dönüp okuduğum zaman çok bilmiş gibi yazmışıma geldi :)

benim çalışma şeklim lisede de aynıydı şuanda aynı aşağı yukarı

• Ben de not cıkarmadan rahat edemiyorum illa o notlar çıkacak :)

• gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    dün etiği bitirdim açıkçası 5-8 konular vizelere göre daha kolay birazdan 100-150 soru çözeceğim etik ile ilgili 30 almaya bakacağım zaten diğer derslerden 4-5 doğru yapsam yetiyor
  • sonuçlar için şükür diyelim. girişime çalışmadım fazla, ama 57,5 olanlardan memnun değilim. verimli çalışmak gerekiyor bunu anladım. web okuyanlar dgs için hazırlık yapıyorlar mı?

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU..
  • Arkadaşlar dönem atlamak için en düşük puan nasıl olmalı yeniyim de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

çalıstıgım dersten 0 aldım

sanırım kolay bıtmıcek

BENİMDE ÖLE DOSTUM 4 TANE O 20 Yİ GECEN NOTUM YOK MAALESEF ZORLAŞTI BÖLE GİDERSE BIRAKIRIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: handanovic

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

çalıstıgım dersten 0 aldım

sanırım kolay bıtmıcek

BENİMDE ÖLE DOSTUM 4 TANE O 20 Yİ GECEN NOTUM YOK MAALESEF ZORLAŞTI BÖLE GİDERSE BIRAKIRIM

Aöf e özellikle ikinci üni kapsamında başladıysanız genel olarak ya yaparım açık ögretim kimler mezun oluyor deyip bütün dönem sallamazsanız böyle olur malesef :) gecemi gündüzüme kattım ve istediğim notları aldım çok şükür.

• aöf yi iyiki bırakmısım.eskı sısteme donene kadar gırmıcem.yılda ıkı sınav olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Arkadaşlar dönem atlamak için en düşük puan nasıl olmalı yeniyim de?

En düşük geçme notu 30'dur. Ancak not ortalamanız 2'nin üstünde olması lazım koşullu geçebilesiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoÇü

quote:

En düşük geçme notu 30'dur. Ancak not ortalamanız 2'nin üstünde olması lazım koşullu geçebilesiniz.

açıklık getirirmisin,final notumu 30,yoksa o dersin genel ortalaması 30 olması yeterlimi dersi geçmek için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamberi

quote:

Orijinalden alıntı: MoÇü

quote:

açıklık getirirmisin,final notumu 30,yoksa o dersin genel ortalaması 30 olması yeterlimi dersi geçmek için?

2 dersin ortalaması 30 olması lazım. Ancak belirtiğim gibi genel not ortalamanız 2 ve üzeri olması lazım. Yoksa 40 ile bile kalabilirsiniz dd- ile ona dikkat edin.

• Aynı anda 2 tane aöf okunuyor mu
  • Hayır.Nasıl okumyaı planlıyosun ayıptır sorması🤣🤣

• Okunuyor kardeşim. İstanbul üni aöf veya Atatürk üni aöften okuyabilirsin ancak sınav tarihleri çakışabilir.

• Grafik Tasarım bölümünden DGS ile Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptım. Vize sınavlarına çok çalışmadım. Sonrasında çalışmak için böyle konu özetli sorulu kitaplardan alayım dedim fakat gittiğimde "bölümün daha yeni açılmış kitap yok " dediler. Bende e-kampüsten çıkmış soruları bir de çözümlü soruların çıktısını aldım. Yeni bölüme girmenin avantajı varmıdır acaba ?
  • lara_croft L kullanıcısına yanıt
    https://www.facebook.com/groups/136778823654489/ GRUBUMA GELİP ÜNİVERSİTE TERCİH İŞLEMLERİ KONUSUNDA YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE YATAY GEÇİŞ KONUSUNDA YARDIM ALABİLİRSİNİZ.
  • 
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.