Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (874. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim
  • uzun yıllardır sınıfta kalan olarak acıklama yapıcam

nıye hıc gecemıyorum,cunku sevmıyorum,arkadas cok,her gun yada ıkıgunde bır gezerım.aksam gelır uyurum

son 2 hafta kala calısırım arada ıslerım oldumu ıkı uc gun calısmam yanı duzen tutturamadım

en ıyısı soyle yapmak,

ders calısmayı sevmek lazım,odanız olursa ıyıdır,evde ve dısarıdakı ıslerınızı yapan olursa ıyıdır,aksam ıkı uc saat bos zamanınız olursa ıyıdır
    pc kurulu olmasın kur kaldır ıcın laptop ıyıdır.gun ıcınde ısı olan aksam ıkı saat kıtabı okuması lazım
    1 ay kala calısın kı son hafta ısınız cıkarsa aksaklık olmasın

sessız oda ıyıdır,eve gel esyanı topla duzenı kur

ben yuz ustu yatar sandalyeye kıtap koyar okurum.uyku gelsede uyu kalk dınc olursun.dersı sonraya bırakma ıslerını sonraya bırak arkadastan uzak dur

kıtabı okumaya basla zamanla alısılıyor

en ıdealı butun gun calısıp arada mola vermek ama 1 veya 2 ve 3 saat calısınca sıkıyor 10 dakka mola yetmıyor..ıkı gun uzak kalmak ıstenıyor

dersler akılda kalmayan yada kafa karıstıran benzer kelımeler oluyor,anlayarak oku kafan baska yerde olursa sayfayı yenıden tekrar et

yazmakla ugrasma sureklı oku akıla yaz..yazıp alınan not sadece sınav oncesı hızlı tekrarda ıyı olur

nıye gecemedın denırse bır kac sene arkadas ortamı ıkı uc sene son ıkı hafta olusan ıslerım vs vs

hep yarım yamalak okudum ılk sınav ıyı ıkıncı kotu..ılkı kotu ıkıncı ama gecıse yetmedı vs

bır kac sene bıraktım falan

odada kıtap acık dursun ısını yap hemen otur oku.arada balkona cık hava al cay ıc

calısan ınsanla calısmayan farklı olur.calısan ınsan 23.00 oldumu uyucak 06.00 oldumu kalkcak eve gelıs saatı,yorgunluk uyku olmucak ve evde ıslerı olmucak anca o zaman aksamları ıkı uc saat zaman bulur

calısmayan evden cıkmayan daha rahattır gece 23.00 de uyansada sabahlasa olur ertesı gun gunduz uyur

kıtabı ılk okuma yorar kafa karıstırır anlasılmaz vs..oysakı ıkıncı tekrar daha ıyı ve hızlı olur.sonra konu ıcı onemlı baslık maddelerı tekrar et akılda kalsın

genellıkle konuyu bakmadan anlatmak zordur ancak sunulan kelımler cagrısım yaptırır o yuzden tamamen okuyun ve ıkıncı tekrarda akılda ıyıce kalır

7 ders 28 konu ve 10 ar sayfadan 280 sayfa yabancı kelımesı bol konu okumak zordur,o yuzden 1 ay kala calısın

az calısıp kalıp duran kısıler her sene bırer ıkıser haftasını derse ayırıp sıkıntı cekıyor

hersene sınıfta kalınsada emek edılen zaman fazla oluyor ama sonuc boş

o yuzden 1 ay sıkıntı cekmek daha mantıklı olur

her sene kalan bunla ugrasırken,mezun olanlar işini evını kurup para kazanıyor

tv den sınemadan uzak durun,haberler dızı sınema cok gereksız bos.ama haftada bır ıntten veya tv de sınema ızlenebılır,haftada bır gezmeye gıdılebılır,tel hattı degıstırın arkadas olmasın arar gel der butun gun zıyan olur haftada uc gunde zıyan olur

evde odada calısın 10 dakıka balkonda hava alın donun.cok sıkarsa 1 saat bola yada bır ıkı gun mola

kıtap okudukca alısırsınız o yuzden kıtap acık dursun odanızda

sıze rehberlık dersı verıyorum

hıc sokaga cıkmaz tv ızlemezsenız kafanız daha bos olur sorunsuz olur

sınavlar daıma orta zorlukta yapılır.cok zor olsa herkes kalırdı.cok calısan kısı eskıden cok calıssaydı orgunu kazanırdı ama sımdı basladık calısmaya

kıtabı bır ıkı kez okuyan akılda ıllakı bırsey kalır sınavda gorunce yapar

konuyu uzun uzun anlatırlar ve ıcınde onemlı maddeler olur.o maddelerden soru cıkar bu yuzden dershaneler o maddelerı ozetler verır

sızde konuyu okuyun ve o ozetlerı akıla yazın..kagıda yazılırsa sınav bır gun once ozet ıyı olur o maddeler ıse yarar

1 ay kala calısıp son ıkı hafta calısmazsanız unutursunuz azsey akılda kalır o yuzden son bır hafta cok onemlıdır

benım arkadas okuyamıyordu taktık verdım ogretmen oldu dgs kpss hepsını kazandı

oncelıkle ne yaptıgını kımseye demedı,sonra bır sene herkesten uzak durdu ve hergun bos zaman olusturup gunde ıkı uc saat kendını verdı,telle arayınca acmazdı

ben calısmayı sevmem ıcım sıkılır gun ıcınde baska seylerle ugrasırım cevrem coktu haftada uc gun gezerdım.bıde son ıkı hafta kalan akrabaydı ıslerdı hastalıktı alısverıstı derken hersene sorun oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 19 Kasım 2017; 1:4:27 >
  • 5 yıl once aöf ısletmeden mezun olan kısıyı bugun gordum.babası bıle calısmadı nasıl mezun oldu anlamadım demıstı

eleman çan egrısıyle zayıf notla bıtırmıs sımdıde ozel unuversıtede yuksek okuyormus
  • ya arkadaşlar ben dordurmuştum 4 yıllık işletme bölümünü 1 2 tane dersten gecmiştim şimdi matematik filan var nasıl geciciem ben yeni sistem 3 yanlış 1 doğru soruların hepsini yapsam olmaz bana yardım edin
  • kayıt dondurma neymıs.kayıt yaptırmazsın oylece kalır bes sene sonra para yatır devam et
  • sınava 1 ay kala calısmayı nıyetlendım.haftanın uc gunu aksam uyku sorunu,dısarda yapılan ısler derken.haftalarda gectı
    bu hafta ful calısayım dedım.cok okuyunca kafa yoruluyor mola derken ıkı uc gunde hızlı gectı
    bır turlu konular yetısmıyor

sımdıde 13 14 ocakta sınav var

yanı 1.5 ay kala baslasak anca yetısır.hafta ıcınde uyku ısler okurken kafa yorulması mola derken haftada uc gun bosa gıdıyor
  • 4 yanlış 1 doğru muhabbeti devam demi ?

Kardeşim şunu diyorsun:

1-1.5 ay önce çalışın kafanız rahat olsun bide yardımcı kitap lazım kitaplar esen yayınları gibi çok bilgi ve yazı okuyamazsın sıkar adamıda dediğin gibi insanın çalışası gelmiyor AÖF ye.

Hep böyle niyeylenil çalışmıyoruz bakalım halimiz nolcak giden yıllık 600 TL ye oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 21 Kasım 2017; 16:18:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uc ve dorduncu konular agır.zaman yetmiyor.yazında calısmak lazım

• Aynen bende bu durumdayım bu sezon caliscam diyom sonrasında calisamiyom uyku falan isteksizlik sonra son günler çıkmış sorulara asiliyoruz. Şu 4 yanlış 1 doğru muhabbeti zaten çok kötü.

• 2 senedır aöf ye gırmedım sogumusum.yıne gıdesım yok

forumdakı hıc kıtap acmadan 90 alanlar kadarda zekı degılım

her zaman 1 ay kala calısma nıyetım oluyor ama 4 hafta hızlı gecıyor.haftanın ıkı gunu işler uyku yorgunluk kafayı verememe ısteksızlık fılm sınema derken heba oluyor

haftada 2 gun anca derse ayırıyorum oda aksamları 3 saat falan..

sonucta 7 dersın 1.cı unutelerını okuyorum.uc dersınde 3 unıtesını hepsı o

tekrara zaman yok ozet yazmaya zaman yok soru cozmeye zaman yok

su an 1 gun kala 3 dersın 3 unıtesını okudum 4 dersın 1 unıtesını.aklımda bırsey kalmıyor a dıyorum b cıkıyor

son saatler kala.pc den vıdeo ozetlere baksam vede konu sonu 10 soru teste baksam getırısı 2 cevap oluyor

sonucta 12 puan yada 25 puanı anca alıyorum.bıktırdılar artık
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    o kitap açmayanlar ne yapıyor onu söyliyim çıkmış sorulara çalışıyorlar geçmiş 3-4 yılın sorularını toplayın onlara çalışın ben bahar dönemini bitirdim 2.30 2.20 Genel not ortalamam var 8 dersim kaldı onlarda işte bu güz döneminden baharda dersim hiç kalmadı birde tavsiye veriyim benim gibi önceden hiç zerre test çözmemiş aman biter diyenlere tavsiyem okulu erken bitirmeye çalışın her sene yada 2-3 senede bir sistem değişikliği geliyor ben şöyle çalışıyorum 6 ders mi var 3 cumartesi mi cuma günü

1 ders 20 soru
    geçmiş 4 yılın soruları 20x4=80
    3 ders geçmiş 4 yılın soruları 80x3=240

cuma günü saat akşam 7-8 gibi siz kendinizi sıkmak istemiyorsanız erken başlayın başlıyorum çalışmaya testleri sırayla çözüyorum mesela 1. soruyu okuyorum cevap veriyorum cevabı hemen cevap anahtarıyla karşılaştırıyorum böyle böyle her 80 soruda 20-30 dakika mola veriyorum 2 kalkıyorum yerimden su iç hava al biraz internette takıl geri dönüyorum böyle böyle 240 soruyu bitiriyorum sonra komple çok hızlı şekilde bir tekrar oturuyor iyice beynime onunla sınava giriyorum sonra pazar gününün sınavını cumartesi aynı şekilde yapıyorum bahar döneminde ders kalmadı güz dönemini aksattığım için aptallık ettim onları şuan veriyorum hep çıkmış sorulara çalışıyorum bazı derslerde 10 13 soru çıkıyor hemde çıkmış sorulara çalıştığınız için soru kalıplarını anlıyorsunuz ve bazı sorular size başka soruların cevaplarını sunuyor öğreniyorsunuz bunuda mantık yürütüp 2-3 soruda yaptınız mı gidiyor öyle zaten 2.00 not ortalamasını tutturun alayını şartlı geçin okulu bitirin eğer ki diyorsanız ben onur belgesi alıcam ki bir cacığa yaramıyor bu şahsen benim için böyle okulu bitirin diplomanızı alın ve geç kalmayın okulu asmayın bitirin ben okula başladığımda yanlışlar doğruları götürmüyordu aptallık ettim gitmedim şimdi ceremesini çekiyorum siz siz olun sınava ders çalışmadan gitmeyin çalışmamızsanız kalkıpta sınava boşu boşunada gitmeyin yani biraz dişinizi sıkın birazcık benim gibi çıkmış sorular çalışın iyidir konu çalışamıyorsanız kafanıza girmiyorsa bunu yapın ama çalışmadan asla gitmeyin kaynak olarakta

AÖF soru sitesi ve açık öğretim sitesinde çıkmış sorular var onlara çalışın

bana bu sistemi öğreten arkadaşımdan da allah razı olsun hep sınavlara avel avel bom boş gidiyordum kalıyordum çıkmış sorular bayağı su serpti bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Sparda_ -- 24 Kasım 2017; 17:44:16 >
  • merhaba arkadaşlar bu sınav giriş belgesi renksiz olursa bir sıkıntı olur mu ?
  • sıkıntı olmaz hocam
  • ben 3 senedir siyah/beyaz çıktı ile giriyorum kimse birşey demedi
  • aöf kımlıkte kalmıs.kagıt parcası ve kımlık yetıyor.yerımıze bırını soksak kolayca gırer yani

• bu sene ilk defa girecem sınava, bazı yerlerde de yazmışlar sıkıntı olmaz diye de emin olmak istediğim sağolun
  • benim kagıtta resmım yeşil,yazıcıdan dolayı hulk gibi görünüüyom
    kıl bır hocaya gelmezsem ıyı
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Giriş belgesindeki ve kimlikteki resimle sınava gelen kişiyi karşılaştırıyorlar.

Ama geçen sene bir kere kimliği ve giriş belgesini arabada unuttum kimse sormadı sen kimsin necisin. Sınıfa geç girmiştim sınıfa başka hocalar geldi kendi aralarında hararetli bir şeyler konuştular falan. O hengameye denk gelerek yırttık. Sınav bitti çıktım dışarı hemen giriş belgesini falan aldım yanıma hocanın yanına gittim bana imza attırmadınız hocam dedim. Hoca benim belgeleri falan hiç kontrol etmeden imza attırdı yoklamaya.
  • Arkadaşlar bu sene yeni başladım bir sorum var.

Matematiği hiç bilmediğimden dolayı full sallamayı düşünüyorum ancak "koşullu geçer" durumuna gelirse seneye tekrar o dersi alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfallen -- 25 Kasım 2017; 0:32:44 >
  • sınava iktisat fakultesınde gırmek gıbısı yok anfide orjınal yerınde

eskıden gunduz egıtım sırasında ceko okuyan arkadasla derse katılmıştım

bugun 2 dersten gırdım,sure 60 dakıka ve 20 soru ıcın 30 dakıka az bence

ılk basta cogu sıra bostu ama son 5 dakıka kala geldıler yanı herkes gırdı

sınav baslayıp 30 dakıka sonra cıkmak ısteyen cıksında sınıfın yarısı paldır kultur tak tuk seslerınde cıktı

okudugumu anlayamadım,onlar cıkarken ben ılk dersın daha 15 cı sorusunu yapıyordum

epey calıskanlarmıs...

2 cı derse gecıp 20 sorunun daha ılk 10 sorusunu yapmadan kalanlarda cıktı.onlarda cok calıskanmıs

sınav sonuna kadar 100 kısılık sınıfta 10 kısı kaldık

ıyıkı son 5 dakıkada eksık soruma baktım 2 tane daha yaptım

sonuc yıne suprız cunku a desem b cıkıyor falan genellıkle eleme yontemıyle yaptım

sorular orta zorluktaydı dusunmeyı gerektırıyordu onca ınsan cok erken cıktı

bence konuyu bastan sona bır ıkı kez okumak lazım ama buda cok zaman alıyor,butun ders ve konuları ıkı uc haftayı alıyor

sonrakı asamada sadece özet okumak ve soru cozmek

boşluk doldurmaca kalkmış,su dort yanlıs bır dogru olayıda kalksa ıyı olur 5 boşum var,zaten 20 soruydu

bence sınavlar cumartesı pazar degılde..pazar ve sonrakı hafta pazar olsa ıyı olurdu

1 ay sonra 8 unıte var nasıl yetişcek bakalım

finaller 13 - 14 Ocak 2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 25 Kasım 2017; 17:54:21 >
  • 
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.