Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (833. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakında 20 soruda klasik olursa şaşırmam, bu nasıl iştir.
  • Bence değişen bir şey olmadı sadece ara sınavda açık uçlu soru çok etkilemez ne zamanki çanı 35'den 50'ye çıkarırlar o zaman biteriz işte. Önümüzdeki senelerde sınav sistemi baya değişecek demek ki.
  • Saçmalık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

Bence değişen bir şey olmadı sadece ara sınavda açık uçlu soru çok etkilemez ne zamanki çanı 35'den 50'ye çıkarırlar o zaman biteriz işte. Önümüzdeki senelerde sınav sistemi baya değişecek demek ki.

Bekleyip gormek lazim , dedigin gibi can 50 olursa ne mezunusunuz sorularina aof terk yanitini cok duyariz.

• Nisan'daki ara sınavda kısa cevaplı soru sorulacak mı?

• Vay arkadaş, nasıl bitecek bu okul.
  • şu sınavları açıklasalar da bizde önümüze baksak. insan ister istemez yanlış sayısı fazlamı diye tereddütte kalıyor. gerçekten sinir oluyorum hem işle uğraş hem bunların para hırslarını gider. 20 soru soruyorlar her biri birbirinden kazık
  • Okulumuz bizi çok sever saolsun. O kadar severki anlatamam : ) Çok kıymetlidir diplomamız.

- İş görüşmelerinde Aöf okuduğumuz veya mezunu olduğumuz için küçük görülürüz.
    - Önceki senelerde, iş arama sitelerinde "Aöf mezunu olmayan" şeklinde ilanlara denk gelmişizdir.
    Neyseki son senelerde bu şekilde iş ilanı pek görmedim.
    - Örgün öğretim okuyan arkadaşlarımızın %75'lik dilimi, bizlerin okumasını pek hoş karşılamaz.
    Sistemin daha da zorlaştırılmasına çok sevinirler.
    Herşeye rağmen bizler, normal Üniversite okuyan kardeşlerimiz bizim hakkımızda ne düşünürlerse düşünsünler, hepsini seviyoruz
    ve herkesin Üniversite okumaya hakkı vardır diyoruz.
    - Ayrıca, söylemeden edemeyeceğim, her geçen gün daha da zorlaştırılan sınavlarımızla, eğitim kalitemiz çok yükselmiştir.
    Önceki senelerde, 1-2 dersten sınıfda kaldığımızda, sene kaybı yaşadığımız için "Bay Yengeç" gibi mutlulukdan deliye
    dönenlerimiz bile olmuştur. Kısmetse son kalan gücümüzle 1-2 dersi daha verdikden sonra
    yeni sistemde mezun olan öğrenciler olarak uzay araştırmalarına başlayacak kadar, eğitim seviyemizin olacağı
    düşünülmektedir.
    Kalite yükseldiğine göre uzaya ilk karınca gönderen Aöf mezunları olmamız için hiçbir engel kalmamıştır : )

Geçmişe dönük olarak yaşadığım mağduriyetleri buraya yazacak olsaydım, 2 tane A4 sayfa ederdi.
    İşte bu sebepler ve çok daha fazlası yüzünden,
    Aöf nasıl abi diye soran veya üniversite sınavına hazırlanan herkese, ne yap et normal bir Üniversite kazan veya paran varsa,
    Özel Üniversiteye git diyorum.
    Bizim gibi imkanı olmayan veya Aöf okumak isteyen herkes, tabiki yine Aöf okusun. Hiç okumamakdan iyidir.

Bazılarının, aşağıdaki maddeleri kabullenemeyeceğini bilsemde, yine belirtelim.

- 4 yanlış, 1 doğru kuralı kaldırılmadıkça,
    - Bütünleme, o sene kalınan tüm dersler için geçerli olmadıkça,
    - Yeni çıkarılan "Açık Uçlu Sınav Soruları" düzenlemesi iptal edilmedikçe,

Kimse, normal üniversitelerle eşit olduğumuzu veya basitleştirilmiş eğitim gördüğümüzü düşünmesin.
    Son uygulanan sistem çok daha zor ve zorlaştırılmaya devam edilmektedir.
    Böyle kaliteli eğitim olacağını düşünenlerse, maalesef hayal görenlerdir.

Selamlar,sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musette -- 19 Ocak 2017; 2:3:20 >
  • bu senede kaldım.15 sene oldu
    2 senesı askerlıge,dıger senelerdeyse..2 yıl aof yı bırakmıstım,sonrakı zamanda vıze ıyı gectı fınalde kaldım,cogu sene vızeye gırmedım
    muhasebede calısırken sabah 6 da evden cıkıp gece 11 de eve gırerdım
    elektronıkte calısırken sabah 8 aksam 22.00 eve gelırdım
    pazarda calısırken gece 3 de kasa almaya gıderdık vs vs

2 sene hastalıklarla ugrastık

sımdıye normelde 3 unuversıte okumam lazımdı

eskıden tum yıl ıcın 7 ders verırlerdı her ders 16 konuydu,ılk 8 konu vıze,toplam 16 konu fınaldı
    ama yılda 7 ders vardı..50 ye 50 al gec kolaydı

son zamanlarda 14 ders yaptılar..ılk 7 ders guz donemı son 7 ders bahar donemı
    7 dersıde 4 ve 4 toplam 8 konu yaptılar

onceden 7 dersın ıkısı kalsa yınede gecerdık,ama derslerı bolup cogaltınca 4 derse bedel oldu,yanı normalde alttan dort ders kalsa gecılmesı lazım

orgun unıvr tede,adam bes soru soruyor sure bır saat ıkı saat,kolay soru,kalan olsada gecıren oluyor

calısan gecer,herkes kalsa sınıf gecen olmazdı

cevremdekı hırslı kısıler ızın alıyor telefonu kapıyor adam gecıyor

ogretmen oluyor karı koca 6000 tl maas alıyor

yanı hırs taktık ıstek erken calısma sart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 18 Ocak 2017; 23:57:57 >
  • Erzurum'a geçebiliyor muyuz Eskişehir'den?

• arkadaşlar önemli biri cevaplar mı? ben şimdi tek dersten girdim güzde 1 ders dönem uzattı o yüzden şimdi ;

vize 35 aldım final 50 geliyor tam hesaplamama göre şaşmaz bu 15 soru işaretledim 11 doğru yapmısım 4 yanlıs 50 puan gelir tam değil mi ?

benim 35 vize final 50 = 45,5 ortalama ile kalma ihtimalim yok demi tek dersden girdim zaten?? 2014-2015 baktım cc üstü gelmiş bu ortalama felan şimdi dahada düşer zaten ????? sinir olduumdan derse soruyorum istatistik 1 ders

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo38 -- 19 Ocak 2017; 2:47:42 >
  • Aöf iyice sinirlendirmeye başladı artık. Ulan son sınıfa geçtim ve şu yapılanlara bak

• quote:

Orijinalden alıntı: zavallıcık

Arkadaslar ben her donem yaklasik 2-3 dersten muafim Seneye 3.sinifta , bu 1 de kaldigim 3 dersi alttan alabilir miyim ?

Alırsın. Zaten 45 krediye kadar ders alıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladyo38

arkadaşlar önemli biri cevaplar mı? ben şimdi tek dersten girdim güzde 1 ders dönem uzattı o yüzden şimdi ;

vize 35 aldım final 50 geliyor tam hesaplamama göre şaşmaz bu 15 soru işaretledim 11 doğru yapmısım 4 yanlıs 50 puan gelir tam değil mi ?

benim 35 vize final 50 = 45,5 ortalama ile kalma ihtimalim yok demi tek dersden girdim zaten?? 2014-2015 baktım cc üstü gelmiş bu ortalama felan şimdi dahada düşer zaten ????? sinir olduumdan derse soruyorum istatistik 1 ders

45 üstü en kötü cc gelir hadi diyelim cd gelsin not ortalaman 2 üzerindeyse har halükarda geçersin.
  • Bugün açıklanır diye umutluydum.
  • bende öyle umuyordum ama haftaya anca
  • Arkadaşlar şimdi benim güz döneminden tek dersim vardi hesaplarıma göre menzun oluyorum diploma mı ne zaman verirler faceden sordum cvp vermedi aöf görevlisi.
  • şubatın 2. haftası alırsınız tahminim
  • sınav sorularına itirazlar bugün bitiyordu yani açıklanması imkansızdı.

Sınav sorularına itirazlar 5 iş günü (16-20 Ocak 2017) içerisinde yapılacaktır. 20 Ocak 2017 23:59 tarihinden sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.C.g -- 20 Ocak 2017; 23:39:48 >
  • Çarşamba açıklanır bence yine.
  • 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.