Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
17.788
Cevap
91
Favori
1.040.071
Tıklama
Giriş
    472 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tekserkan

quote:

Orijinalden alıntı: OgzÖzkn

quote:

quote:

ARKADASLAR GENEL NOT ARTALAMAM 2,10 VE BASARILI YAZIYOR. ILK DONEMDEKI CD DC OLAN DERSLERIMDEN DE GECMIS SAYILIYORMUYUM

UP

BU KONU HAKKINDA BILGISI OLAN VARMI

bunu bizzat mesaj atarak ilgililere sormuştum ve aldığım cevap eğer ff ve aşağısı not yok ise ve ortalamanız 2 veya üzeri ise oderslerden geçmiş sayılıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: tekserkan

quote:

quote:

quote:

ARKADASLAR GENEL NOT ARTALAMAM 2,10 VE BASARILI YAZIYOR. ILK DONEMDEKI CD DC OLAN DERSLERIMDEN DE GECMIS SAYILIYORMUYUM

UP

BU KONU HAKKINDA BILGISI OLAN VARMI

bunu bizzat mesaj atarak ilgililere sormuştum ve aldığım cevap eğer ff ve aşağısı not yok ise ve ortalamanız 2 veya üzeri ise oderslerden geçmiş sayılıyorsunuz.

AYNEN BU SEKILDE AMA ILK DONEM 2 TANE FF IM VAR. BENIM MERAK ETTIGIM ILK DONEM 2 TANE FF VE 2 TANEDE CD VE DC VAR. BU ILK DONEMDEKI CD VE DC DENDE GECMIS SAYILIYORMUYUM ?

|
    |

HP Pavilion 15-BC010NT

Intel© Core™ i5-6300 HQ - Nvidia© Geforce™ GTX 960m - 8 GB DDR4 - Hitachi 1TB 7200 RPM - 1920x1080 15.6'' Full HD - Windows 10 Pro

• Yüzbaşı
    303 Mesaj
    Kamu yönetimi 6.dönem tek ff ingilizce2 gno-2.64 ulan ingilizce yapıştın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Tamam hocam teşekkür ederim.
    |
    |
    felipemassa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: umi_21

quote:

Orijinalden alıntı: baysimon

quote:

Arkadaşlar, bu dönem 5 dersim vardı, 1. dönemde 4 dersim vardı.. Şimdi 1. dönem hepsinden kaldım,bu dönem bari testleri çözeyim dedim ve 5 dersinden hepsini geçmişim ve ortalamam 2.34 olmuş. Ama durum tekrar diyor,onu demesinin nedeni 1. dönem kaldığım için değil mi ? Yani seneye sadece 1.dönem derslerini alacağım. Doğru mu ?

genel ortalaman 2.00 ın altında olduğu için CD almış olduğun o iki dersten tekrar etmen gerekiyor.

Şaka yapıyosun yaa Ben dönem ortalamasına bakıyor sanıyordum :// O kadar sevinmiştim ya 1 dönem kaldı diye off

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baysimon

quote:

Arkadaşlar, bu dönem 5 dersim vardı, 1. dönemde 4 dersim vardı.. Şimdi 1. dönem hepsinden kaldım,bu dönem bari testleri çözeyim dedim ve 5 dersinden hepsini geçmişim ve ortalamam 2.34 olmuş. Ama durum tekrar diyor,onu demesinin nedeni 1. dönem kaldığım için değil mi ? Yani seneye sadece 1.dönem derslerini alacağım. Doğru mu ?

genel ortalaman 2.00 ın altında olduğu için CD almış olduğun o iki dersten tekrar etmen gerekiyor.

Şaka yapıyosun yaa Ben dönem ortalamasına bakıyor sanıyordum :// O kadar sevinmiştim ya 1 dönem kaldı diye off

keşke şaka olsaydı kardeşim.
    |
    |

• Yarbay
    7916 Mesaj

ff yok ortalamanda 2 nin üzerinde oldugu için mezunsun kardeşim
    |
    |
    sadtneverdie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Arkadaşlar, tekrar uyarısının detayı nedir? Hangi dersler tekrar alınacak, hepsi mi yoksa bazı dersler mi ?Bazı dersler neye gore belirleniyor?
    quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Arkadaşlar, tekrar uyarısının detayı nedir? Hangi dersler tekrar alınacak, hepsi mi yoksa bazı dersler mi ?Bazı dersler neye gore belirleniyor?

harfin için d ve f varsa tekrar.
    |
    |

Şu işe bak ya

Jason Statham
    İnsanlar farklı düşünür, farklı konuşur ve farklı dövüşür.

• Yarbay
    7916 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: murekkep yalamis

quote:

Orijinalden alıntı: ÇaĞLaR..

quote:

Orijinalden alıntı: énergy

quote:

quote:

bende mezunum

resimleri .png yapın beyler yoksa sayfalar kasıyo

En alttaki ders FF yazıyor hocam ,tek ders sınavına girmen gerekiyor son sınıfsan

ortalama 2.00 ve üzeri ama

benimde ortalamam 2.51 ama bir dersim ff geldi o yüzden tek ders sınavına girmemiz gerekiyor kardeşim , dd.cd,dc filan olsaydı geçerdin ama ff olunca direk kalmış oluyorsun malesef .20 temmuzda tek ders sınavına gireceğiz malesef

diğer dönemlerden de ff var ne olacak şimdi?

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende mezunum

En alttaki ders FF yazıyor hocam ,tek ders sınavına girmen gerekiyor son sınıfsan

benimde ortalamam 2.51 ama bir dersim ff geldi o yüzden tek ders sınavına girmemiz gerekiyor kardeşim , dd.cd,dc filan olsaydı geçerdin ama ff olunca direk kalmış oluyorsun malesef .20 temmuzda tek ders sınavına gireceğiz malesef

o zaman önümüzdeki sene kaldıgın kaç ders varsa hepsini alacaksın.

• Yarbay
    7710 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

quote:

Ikinci donem ortalamam yuksek olunca ilk donrm ff olmayanlar kurtariyor mu? Sadrce turk dili d gerisi cc vs. Ama ortalama ilk donem 1.68

gno eğer 2 üzerinde ise sadece ff ve aşağısı notlara sahip dersleri alacaksınız.yani dd, dc gibi ff üzeri her desten gno 2 veya üzeri olduğu için geçiyorsunuz ve bu dersleri almıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekserkan -- 20 Haziran 2014; 17:49:39 >
    |
    |
    Bahsedilenler: OgzÖzkn

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
    357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
    _
  • Binbaşı
    1205 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

@Mr.Penguin

aynen dönemlik ücret oluyor, dönemlik 205 tl idi en son. Kayıtlar ygsler için eylülün ilk haftasında başlıyor son haftasına kadar. Sen ikinci üniversite olarak kayıt yaptıracaksın, sizin kayıtlar dikey geçişler ile beraber oluyor. Bu kayıtlarda eylül'ün son haftası ekim'in ilk haftası gibi başlıyor. Akademik takvim ağustos gibi açıklanır kesin tarihler yazılır o zaman. Sitede açıköğretim bölümündeki akademik takvimi takip edersin.

@Darkweither

kalmadın hocam rahat ol, hepsini geçtin
    quote:

@Mr.Penguin

aynen dönemlik ücret oluyor, dönemlik 205 tl idi en son. Kayıtlar ygsler için eylülün ilk haftasında başlıyor son haftasına kadar. Sen ikinci üniversite olarak kayıt yaptıracaksın, sizin kayıtlar dikey geçişler ile beraber oluyor. Bu kayıtlarda eylül'ün son haftası ekim'in ilk haftası gibi başlıyor. Akademik takvim ağustos gibi açıklanır kesin tarihler yazılır o zaman. Sitede açıköğretim bölümündeki akademik takvimi takip edersin.

@Darkweither

kalmadın hocam rahat ol, hepsini geçtin

Ya hocam bi banada yardimci olurmusun bisey anlamadim
    teldeyim sonucu koyamadim.
    Smdi donem not ort. 2,300 yaziyo bende ama gnl.not 1,66 o nasi oluyo ? İlk dnm dsk aldgm icn mi biraz.
    Bide donem 2,3 olunca bu donem bi dersm cb orda o ders gitmiyor mu

• Yüzbaşı
    566 Mesaj
    son sınıftayım ilk dönemden 1 ff 2. dönemden 1 ff
    var
    tek ders sınavına girmemem çok saçma :s

Açıköğretim koşullu ders geçme, adı üzerinde bir şarta bağlı ders geçme demektir. Bu şart da yıl sonu not ortalamanızın en az 2 olması demektir.

AÖF sınavları sonucunda, CC ile DD arasında dersleriniz varsa, bu ders ortalamalarınız 50′den az ancak 32′den yukarı demektir. Yani anlaşıldığı üzere bu derslerden başarısız olduğunuz anlamına gelir.
    Ancak; diğer derslerinizin ortalaması 50′den yukarı ise, bu derslerden geçme şansı tanınır. Yani yüksek aldığınız derslerden, düşük aldığınız derslere not taşıması yapılır diyebiliriz lafın gelişi.
    Bağlamak gerekirse; eğer yıl sonu ders notlarınız 2′nin üzerinde ise, koşullu olduğunuz derslerden de otomatik olarak geçersiniz. Bu dersleri önümüzdeki yıllarda görmezsiniz. Ancak not ortalamanız 2′den düşükse, bu dersleri önümüzdeki sene (buraya dikkat: önümüzdeki dönem değil, önümüzdeki sene) göreceğiniz anlamına gelir.
    AA ile CC arasında aldığınız dersleri ise, kayıtsız şartsız geçtiniz demektir. Bu dersler, diğer derslerden ne kadar başarısız olursanız olun, bir daha karşınıza çıkmayacak demektir.
    FF aldığınız ders ise, 32′den daha aşağı bir not ortalamasına sahip olduğunuzu gösterir. FF aldığınız ders, koşullu olarak geçilemez. O dersi, kesinlikle seneye tekrar alacak, o dersten tekrar sınava gireceksiniz demektir
    |
    |

• Yarbay
    7916 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Ikinci donem ortalamam yuksek olunca ilk donrm ff olmayanlar kurtariyor mu? Sadrce turk dili d gerisi cc vs. Ama ortalama ilk donem 1.68

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

2.dönem ortalamanı 2 nin üzerine çıkardıgın için dd ,cc gibi derslerden geçmiş oluyorsun .

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

ff, dd, dc ve cd derslerini üst sınıfın dersleriyle beraber alacaksın. Bu derslerle üst sınıfın kredileri toplamı 45'i geçiyorsa sadece kaldığın dersleri alacaksın.

@Peerless
    aynen hocam etki etmiyor, rahat ol
    quote:

ff, dd, dc ve cd derslerini üst sınıfın dersleriyle beraber alacaksın. Bu derslerle üst sınıfın kredileri toplamı 45'i geçiyorsa sadece kaldığın dersleri alacaksın.

@Peerless
    aynen hocam etki etmiyor, rahat ol

hepsi 45i geçiyorsa, üst sınıftan ders hiç ekleyemiyormuyum? :S
    ilk dönem 5 ders FF yok CC altı
    2.dönem 3 ff 1 CC altı
    alacağım eğer geçiyorsa öylemi?
    |
    |

• Yarbay
    11236 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: docs

quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Ve iktisat biter. Seneye Adalet bölümünde yine beraberiz.

sınava nasıl çalışıyorsunuz acaba çok merak ettim? birde ben bu sene adalet bölümüne girdim sınavlara hiç mi hiç çalışmadım, haliyle sonuçlar çok kötü geldi.ortalamam 2'nin altında kaldı ve toplamda 16 dersin 7'sinden geçtim 9'undan kaldım ve bunların 4'ü ff.biliyorum son pişmanlık fayda etmez ama ben şimdiden kaldığım derslere ve 2. sınıfın derslerine çalışıp notlar çıkarmaya başlıcam.yalnız şunu çok merak ediyorum ilk dönem alttan kalan derslerle 2.sınıfın dersleri tam 45 krediyi tamamlıyor ama 2.dönemin dersleri ile alttan kalan derslerin kredisi 49'u buluyor yani 2.dönemden alamadığım bir ders kalacak.tüm derslerden geçtiğimi farzedersek 2.dönemden kalan o tek ders ne olacak acaba?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: docs

quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Ve iktisat biter. Seneye Adalet bölümünde yine beraberiz.

sınava nasıl çalışıyorsunuz acaba çok merak ettim? birde ben bu sene adalet bölümüne girdim sınavlara hiç mi hiç çalışmadım, haliyle sonuçlar çok kötü geldi.ortalamam 2'nin altında kaldı ve toplamda 16 dersin 7'sinden geçtim 9'undan kaldım ve bunların 4'ü ff.biliyorum son pişmanlık fayda etmez ama ben şimdiden kaldığım derslere ve 2. sınıfın derslerine çalışıp notlar çıkarmaya başlıcam.yalnız şunu çok merak ediyorum ilk dönem alttan kalan derslerle 2.sınıfın dersleri tam 45 krediyi tamamlıyor ama 2.dönemin dersleri ile alttan kalan derslerin kredisi 49'u buluyor yani 2.dönemden alamadığım bir ders kalacak.tüm derslerden geçtiğimi farzedersek 2.dönemden kalan o tek ders ne olacak acaba?

2. dönemden kalan tek ders bir sonraki seneye kalacak.
    Murat'ın yardımcı kaynağı, çıkmış sorular ve kitapta bölüm sonundaki özetlere çalıştım.

Yardım talepleriniz için, lütfen özel mesaj atmayın.

• Yarbay
    2088 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende mezunum

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende mezunum

çok teşekkürler
    |
    |

• Binbaşı
    1916 Mesaj
    şükür mezun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 20 Haziran 2014; 17:52:05 >
    |
    |
üniversite
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.